Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az értelme? Ti mit tennétek?

Mi az értelme? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ha csak a bajom van állandóan és szinte semmi örömöm, akkor mi értelme élnem? Azért éljen valaki, hogy minden nap szarul érezze magát?

Ti ha élnétek ilyen helyzetben, miért élnétek?


Már hónapok óta fennálló állapot nálam szóval nem múlik el 1-2 nap alatt és valószínű még legalább 2 hónapig elhúzódik de lehet egy évig is vagy félévig. Utána meg amúgy nem tudom mi lesz mert bizonytalan az egész jövőm.

Szinte semmi biztos nincs a jövőmbe.


A jelenben meg tele vagyok bajjal. Sok minden kényszer nekem, nem vagyok boldog, pályakezdés nehézségei, családban betegség, párom családjában betegség, páromnak szintén, közös jövő bizonytalan, karrierem bizonytalan, munka sok, kikapcsolódás szinte semmi, szüleim elégedetlenek.

Ez most egy nagyon rövid összefoglaló de írhatnék oldalakon keresztül.


Ha semmi örömöm, akkor mi az értelme?

Mégha a jövő lehet is kicsit más talán, erre mi a garancia?

Meg különben is, szóval akármeddig nem bír el az ember akármennyi terhet.

Ha meg a jövő se lesz sokkal jobb, akkor meg ugyanott tartok.


Szóval ha csak a baja van egy embernek, mi értelme az életének?

Kicsit nevetséges, hogy azért él hogy ne legyen semmi öröme.



2020. jún. 30. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális. Persze mindenkinek vannak ilyen pillanatai, hogy semmi értelme az életének, de azok csak pillanatok, vagy pillanatnyi depresszió. Szerintem menj el pszichológushoz, tudom ez így furán hangzik, de én is voltam már egyszer(elrángattak, mert azt hitték beteg vagyok de nem voltam, és a pszichológus hülyének is nézte a szüleim) és ott a pszichológusnál mindent ki lehet beszélni és megkönnyebülsz. Ö majd ad szakszerü tanácsokat mivel lenne boldogabb az életed. Én járok pl sportolni, az rengeteget segít és imádom és stressz levezetésnek tökéletes.
2020. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot és hogy elolvastad amit írtam!

A párom is azt javasolta, hogy menjek pszichológushoz. Ő azt mondja, úgy érzi, már kifogyott az ötletekből, hogy mivel segíthetne nekem.

Úgy gondolom, hogy amúgy akkor oldódna meg a helyzetem ha az alaphelyzetem és alapproblémáim megoldódnának de ez meg nem rajtam múlik hanem a körülményeken.

2020. jún. 30. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a körülményeken sok múlik, de az hogy te hogyan dolgozod fel csak rajtad áll. Ha már mindent kipróbàltatok, ne habozz szerintem, menj pszichológushoz. Még ha csak hétköznapi dolgokról is beszéltek, megfogsz könnyebbülni, hidd el.
2020. júl. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jól mondta. Neked olyan kell aki meghallgatja a problémáidat (egy pszichológus). Sok ember van hasonló szituációban mint te.

De ha mi ketten hasonlóak vagyunk... akkor neked sem egy pszichológus kell.



Ha igen, akkor szerintem a rossz kérdéseket teszed fel!


1. "Én mit tennék?":

Én voltam a te helyzetedben (hasonlóban), csak nálam 2 évig húzódott. Én nem mentem pszichológushoz (mert előtte 3-nál is voltam) és lehet véget is vetettem volna magamnak.

De jött egy ember az életembe (csak barát) aki még nálam is rosszabb helyzetben volt. Ez az ember olyan nagyratörő célokat tűzött ki magának amik szinte lehetetlenek voltak az ő álláspontjából. Motivált és ambíciózus tudott maradni a legsötétebb gödörben is.

Feltettem magamnak a kérdést: Ha egy ilyen ember képes volt hinni magában és a céljaiban, akkor én erre miért nem vagyok képes? Beavattam őt hogy én hogy érzek legbelül és ő az önfejlesztést javasolta, mivel ő is volt ebben a helyzetben. Nem értette miért van ez így az életében és miért szenved. Az önfejlesztő youtube videóknak hála sikerült megértenie miért érzi reménytelennek a helyzetét és elkezdett egy célért élni az életében. Nemsokára én is elkezdtem nézni és annál is több választ kaptam mint sejtettem!

Rájöttem hogy túl sok mindennek nem láttam értelmét az életben. Így elkezdtem keresni valamit ami régen örömet okozott. Egy pillanatra megálltam, és nem arra gondoltam miért vagyok itt, hanem hogy mit kell tennem hogy ne itt legyek. Leírtam egy papírra a dolgokat amit szerettem volna ha megváltoznak és mindre kitaláltam egy STABIL tervet. Mindennek utánanéztem és utánaolvastam és informálódtam. Vannak dolgok amiken nem változtathatsz... ez tény. De ne ez legyen a kifogásod arra hogy miért élsz szarul!


Nem mindenki tud változtatni mivel túl sok vele a munka, és inkább azt mondja magának hogy "Lehet hogy a helyzet amiben vagyok az szar, de ezt a szart legalább túlélem". De tudod... én abban hiszek hogy MINDENEN lehet változtatni! Sok ember akkor sem hiszi el mikor bebizonyítom neki.



2. "Mi az értelme?":

Az örömöt félreértelmezik... Mi értelme az örömnek? A test, jutalmazási rendszere, ami működésbe lép ha az ösztönünk úgy érzi hogy jól csinálunk valamit. Az ősembernek volt szüksége ezekre az érzésekre hogy ne haljon meg a vadonban. Ugyanez van a kapzsisággal, irigységgel, előítélettel...stb. mind mind értelmetlen a 21. századi gondolkozó embernek. A maga nemében hasznosak még mindig ezek az érzések. De már nem kell csak ezekre hagyatkozni.

Ha nem örülsz az azt jelenti hogy a tested jelez neked hogy "ez a helyzet nem tetszik neki. Üzeni hogy változtass". Rajtad múlik hogy hallgatsz rá és teszel valamit ellene, vagy úgy gondolod megéri a szenvedést az a valami amiért csinálod.



A JÓ kérdés az az:

3 "Mit kell tenned?"

Először is vegyél egy nagy levegőt és mond azt hogy "az életed nincs veszélyben".

Másodszor találj csak egyetlen dolgot ami örömet okoz az életben. A párod, a szülőd/szüleid, a hobbid, a jövődben a lehetőség, a barátaid. Olyan nincs hogy nincs hogy egyetlen jó dolog sincs! Túlságosan a rossz dolgokra koncentrálsz és észre sem veszed ami jó.

Harmadszor ismerd el semmire nincs garancia és vannak dolgok amiken nem változtathatsz. Ez olyan mintha nem fogadnád el a gravitációt vagy hogy a tűz forró. Ez minden ember életének a része és mégis túlélik.

Negyedszer hidd el hogy képes vagy rá. Én elhiszem, a barátnőd elhiszi, akkor te is hidd el!

2020. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!