Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tetszene ez a női keresztnév:...

Tetszene ez a női keresztnév: Éden?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla?

2020. jún. 25. 15:16
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

#40

Ez nem a generáció hibája, hanem a szülőké, akik ennyire idióta neveket képesek adni.

2020. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

39


Valakinek el kell kezdeni, a Pétert se szívesen viselnéd, ha nem lenne hat másik majom a környezetedben. Az én gyerekkoromban még a Botond is ciki lett volna, merthogy bot meg botsáska, ma már annyi van, mint a nyű, így nem ciki.

2020. júl. 9. 16:17
 43/46 A kérdező kommentje:
Ha a gyakoris válaszokból indulnánk ki, akkor csak 10-10 férfi és női név létezhetne.
2020. júl. 9. 16:18
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Legyen inkább Lakatos Valhalla...sokkal szebb és egyedibb.


De van egy ötletem ha szerinted olyan jó ez a név miért nem te változtatod meg erre a tiéd, a gyerek meg kapjon valami normális nem szégyellnivalót?

2020. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Nézd, ha neked tetszik, akkor megváltoztathatod erre a nevedet, de én például a gyerekemnek nem adnám, mert tudom, hogy mennyire kegyetlenül őszinték tudnak lenni a kicsik meg az ostoba felnőttek, meg valahogy nekem magyaridegen ez a név.

De ugyanúgy nem nevezném a gyerekemet mondjuk Eperkének, Ajándéknak, nem nevezném el ókori mitológiai hősökről, még akkor sem, ha anyakönyvezhető, nem adnék olyan nevet, amit külföldön másképp írnak, másképp ejtenek, de magyarba kiejtés szerint fonetikusan kellett átvenni (tipikusan a dzs betűs nevek ilyenek), hacsak nem lenne külföldi párom, és írhatnánk normálisan, nem magyarosítva. Nem adnék olyan nevet sem, ami adott vezetéknévvel együtt fura (pl. Cserepes Virág), vagy sok a mássalhangzótorlódás (pl. Kiss Sándor, Szász Szilvia), vagy nyelvtörő, mert azt a gyereknek ki is kell tudni mondani, és ne emiatt járjon logopédushoz.

Nagyon sok olyan név van, ami szépen beidomult a magyar nyelvbe, és nem tűnik furcsának, szokatlannak. Csúfolni persze minden nevet lehet, de nem mindegy, hogy erre rásegítünk-e szándékosan azzal, hogy név eleve olyan, hogy annak is eszébe jut róla valami, aki nem rosszindulatú.

2020. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Nocsak, a nem tetsző válaszokat törlöd?

Akkor se fog tetszeni, és akkor se érv az, hogy Amerikában adják, mert ott akármit lehet adni.


Nem érted a nevükön nyavalygókat? Ha neked adtaj volna hülye nevet, mindjárt megértőbb lennél...

2020. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!