Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy gyámolt gyerek meddig...

Szmuki kérdése:

Egy gyámolt gyerek meddig tanköteles?Ugyanúvy van mint egy államigondozottnál?

Figyelt kérdés

Tehát a gyámság röviden annyi hogy családon belül valaki átveszi a szülőtől a gyereket ,vele járó jogokat (hivatalos paír aláírása stb stb) mintha a szülő lenne az

Öcsém gyámolt gyerek és nem tudom hogy ő 16vagy18 éves koráig tanköteles



Én allamigondozott voltam,ott 18 de az teljesen más élethelyzet. Másabb amikor egy idegen nevel de van egy külön gyám is aki hivatalos ügyeket intéz. Ott kötelező 18 éves korig tanulni,ameddig benne van a "rendszerben" tehát aki megy egyetemre főiskolára az lehet utógondozott


A két dolgot nem akarom összehasonlítani szerintem rá más vonatkozik


2020. jún. 23. 22:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Iskolaba jarni 16 évig kötelezö


Az allami gondozottaknal gondolom azert mas mert ha 16 utan nem tanul ki is tehetik a szürét. 18.életévéig lehet gondozott majd 24 ig utogondozott HA tanul. De attol nem kötelezö.


Minden gyerek 16.életévéig köteles csak suliba jarni. 4 évvel ezelött kb még 18 volt ez a korhatar de olyan magas volt az iskolakerülök szàma hogy levitték 16 ra hogy javitsanak a statisztikàkok mintha nem lennének Mo n iskolakerülök mert 16 èves korig altalaban kibirjàk a sulit es nem hagyjàk ott

2020. jún. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!