Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Néha szembesülök olyannal,...

Néha szembesülök olyannal, hogy angolban E/3-ban doesn’t helyett don’t van vagy pl nem kapja meg az s végződést az ige, és nem értem hogy miért?

Figyelt kérdés
Nyilván nem egy hiba, ugyanis angol anyanyelvüektől láttam ezt. Játékokban és filmekben is találkozom ezzel. Ennek mi az oka? Pl: the sun don’t shine here no more. Itt ugye szerény tudásom szerint doesn’t kéne legyen. Vagy Egy masik példa mikor az nem kap s-t az ige : the body say yes, but the mouth say flame me alive . Ennek mi a magyarázata?

2020. jún. 21. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtetted, hogy az első példamondatodban még kettős tagadás is van, ami idegennyelvűektől szintén nem lenne elfogadott. Én ezekkel legfőképp dalszövegekben találkoztam, ott elfogadott ez a fajta lazaság. Ha anyanyelvi mondja akkor oké, idegennyelvként beszélőktől ez nem elfogadott.
2020. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szleng, jópofáskodás, stb. zenében is sokszor előfordul..

A meme-eken is gyakran látni nyelvtanilag abszolút helytelen mondatokat a humor, aranyosság kedvéért, pl. kiscica/kiskutya "mondja": "me is very hungry. Can come, give food? 🥺"

2020. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Afrikaiak/afroamerikaiak/feketék (vagy akármi is mostanában a politikailag korrekt megszólításuk) szoktak így beszélni. Nyelvtanilag nem helyes, ez inkább egy "nyelvjárás" vagy ilyesmi. Az első mondatban amúgy egyértelműen azért nincs s az ige végén, mert helyesen a don't helyett doesn't lenne, akkor pedig nem kell s.
2020. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Haat, az en pedigres anyosom nem afro-amerikai. A sajat edes anyanyelvet beszeli csak. Az van, hogy mi is a magyar nyelvben nemcsak hibasan mondunk valamit, hanem adott esetben kifejezo ereje van.

Ez van. Ok akkor is jobban beszelik az anyanyelvuket, mint aki tanulja.

2020. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1. kommentelő. igen, a kettős tagadást már meg sem említettem :D mellesleg, személy szerint az a véleményem, hogy mindegy, hogy anyanyelvű vagy sem, a nyelv az nyelv, a szabály az szabály.

3.kommentelő. a doesn't végén amúgy sincs s :D és a feketék, afrok, angoljáról beszélni sem érdemes. az egy teljesen más világ. én a britt angolt preferálom ergo nekem az afrok angolja undorító és taszító.

4.kommentelő. hm, azt hiszem a tiéd eddig a leglogikusabb magyarázat ami a " kifejező erőt illeti" és igen, az utolsó mondatotban is igazat adok neked. köszi skacok a válaszokat!

2020. jún. 21. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!