Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem hagynak a...

Mit tegyek? Nem hagynak a szüleim tanulni.

Figyelt kérdés

A szüleim szerint ,,alja csöves" munkát tanulok, és ezért furfangos módszereket alkalmazva kényszerítenek arra, hogy ott hagyjam az iskolàt. Érettségi után nem egyből egyetemre mentem, mert nem lett volna rá pénzem, hanem elmentem egy szakmunkásképzőbe tanulni. Nagyon szeretem az építőipart(dolgoztam már benne egy nyarat), ezért ebben kezdtem el tanulni. Nagyon jól megy, a féléves átlagom is igen jó lett, és nagyon szeretem az iskolát, a szakmàmat, és az oktatókat is. Azonban az iskola nem is megyén belül van, mert ebben a megyében nem oktatnak ilyen szakmát sajnos esti képzésen. Minden oktatási centrummal felvettem annak idején a kapcsolatot, de hiába...

Szóval eddig ingàztam, bejártam ahogy tehettem becsülettel, és tanultam. A szüleim viszont mióta elkezdtem azt fújjàk, hogy én "csicska" vagyok és soha nem fognak ebben alkalmazni, meg ez éhenhalós szakma, hagyjam ott, menjek el dolgozni, ne tanuljak már tovább, egyetemre is minek készülök, stb. Sajnos ez nem vicc. Szeretném, ha az lenne, de nem az. Szóval most úgy állunk, hogy ők kimentek külföldre, és közölték, hogy itt a lakás, és oldjak meg mindent egymagam, pénzt nem küldenek. Igen ám, de hiába jelentkezem bárhova is kimondom, hogy milyen messzire járok iskolába, heti hányszor, és sehol nem hajlandóak alkalmazni. Itt, ahol élek nem nagyon munka az az igazság, efózni lenne a legjobb, de sajnos sem itt, sem a környéken nincs erre lehetőségem, nem mintha teljesmunkaidejű munka több lenne, mondjuk. Egyelőre úgy állnak a dolgok, hogy kénytelen leszek leszàmolni, és elmenni dolgozni, ha fenn akarom tartani a lakást, és enni és takarítani is akarok, mert 0 bevételből ez nem megoldható, és ha maradok az iskolában, akkor nem lesz munkàm. Nagyon elvagyok keseredve. Nem maradtam volna életem végéig pedig ebben a szakmában, csak addig amíg el nem mentem volna egyetemre, mert az egyetem Pesten van, és nagyon drága lenne ott az élet...

Ti mit tennétek a helyemben? Minden tanácsot szívesen fogadok.

Csak értelmes válaszokat kérek! Beszólàsokat kérem mellőzni!


2020. jún. 4. 03:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleges helyesírás hibákért elnézést, már kissé fáradt vagyok.
2020. jún. 4. 03:05
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Keresd ott munkàt ahol tanulsz
2020. jún. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Borzasztó, az ilyen szülőket annyira nem értem. :( Szerintem egy szép szakma , és rengeteg irányzata is van , plusz szívvel lélekkel csinálnád ami nagyon fontos.


Ugy nem lehetne megoldható hogy levelező tagozaton csinálod az egyetemet és mellette dolgozol? Vagy keresel olyan szállásokat az egyetem közelében(nem tudom mekkora a távolság az egyetem es a mostani lakasod kozott, igy nem tudom megmondani mennyire érné meg egyáltalán elköltözni onnan.) És ha elköltözöl a szüleid mit csinálnak a lakással? Valakinek fizetni kell ha nem adjátok el. Vagy a nevedre van iratva?


Mindenesetre remélem hogy ha most nem is a jövőben mindenképpen folytatod ezt az irányzatot.

2020. jún. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Hogy mit tennék?

Otthagynám a a sulit, keresnek melót.

Ezt csinálnám amíg felrera0k pénzt, és abban a városban ahol a suli van, mennek dolgozni, vissza a suliba.

Vagy abban a szakmában nem.tudaz elhelyezkedni amit tanulsz?

Na mindegy.


Munka, pénz felrerak, suli mellé költözni azt befejezni.


Miért akarsz egyetemre menni?

Mert a szüleimnek bizonyitasz?


Lehet, hogy van egy tokjo Szakmár amit szeretsz, nem tudom talán burkoló?


Barátom azzal szarrá keresed magad, főleg ha szereted.

Minden építőipari munkával rongyosra keresed magad.


Amíg anyádék mosogatnak az osztrákoknal, vagy ahova mentek, te suli után kétszeresét fogod keresni, 5 év múlva ha okos vagy, az délelőtt 10 kor az ágyból iranyitod a bandát.


Na és az anyádék mivel fognak előrébb jutni?


15 szóval többet beszélnek az adott nyelven, a beluket kidolgozzák, 1100 euróért.

És verik a nyálukat.

2020. jún. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért kellene NEKED fenttartani a lakást? Gondolom, a szülök tulajdona, ha nem foglalkozol a lakással, öket veszik elö.

Egyszerüen keress munkát az iskolád közelében meg vegyél ki egy szobát, úgy jóval olcsóbb a lakbér.

2020. jún. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mégis a szüleid mit szeretnének, ha se a szakmát, se az egyetemet nem támogatják?

Ha elhagyod a sulit később sokkal nehezebb lesz elkezdeni. Mellesleg az építőiparral kint is jól lehet keresni.

Nem tudom mekkora a lakás, de ha a szüleid azt mondják oldd meg ahogy akarod, akkor fogadj lakótársat, az is bevétel. Persze erre tuti húzni fogják a szájukat, de ők hozták ilyen helyzetbe.

2020. jún. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Először is a kérdéseitek teljesen jogosak, ugyanis néhány dolgot valóban kifelejtettem a leírásomból, ezért elnézést!

Az az igazság, hogy én éltem ott, ahol az iskolám van, dolgoztam is ott napi bejelentéssel, de sajnos nem bírtam annyit keresni, hogy normális életet éljek. Ott volt egy 35 ezres szoba a nyakamban+a havi étkezési költségem, ez alaphangon lett volna 60-65 ezer Ft. Ugyan a szüleim minden hónapban utaltak valamennyi pénzt, hogy kisegítsenek, de az nem fedezte sem a szoba árát, sem az étkezésemet, a fizetésem nem érte el havonta a 35 ezret sem, sajnos ettől többet nem tudtam dolgozni, mert ott ahol éltem sem nagyon volt munka(ott sem) pláne akkor nem, ha az ember fiatal, estis, nincs jogosítvànya, nincs szakmája, és tapasztalatlan. Persze több volt a semminél, de sajnos nagyon rossz körülmények között éltem(A szállás ahol éltem is szörnyű volt, bogaras, elmeroggyant főbérlővel, ràadàsul minden nap tésztát ettem, melegszendvicset vagy mirelit pizzàt, mert jobbra nem telt).

Nem sajnàltatàsbó írtam ezejet, félreértés ne essék! Csak leírtam, hogy ha visszaköltöznék abba a városba, akkor sem lenne jobb, mert akkor ugyan a volt munkahelyen visszavenne, de a szülők részéről nem kapnék már támogatást.

Egyébként a szüleim úgymond tanultak, több szakmájuk is van, faterom pedig több, mint tíz éve kint dolgozik a szakmájában, nekem viszont mégis azt mondják, hogy ne tanuljak, mert minek...

Diplomát pedig azért szeretnék szerezni, mert én eleve gimnázium után egyetemre szerettem volna menni, de mivel pénzem nem volt rá, így úgy döntöttem, hogy összeszedem az árát. Építőiparban nem akarok életem végéig dolgozni, mert az hosszútávon tönkretesz, tudom mennyit lehet benne keresni, nagyon szeretem is, néhány évet biztos fogok is benne dolgozni, de azért nyugdíjba nem onnan szeretnék menni. Sajnos jelenleg nem tudok benne dolgozni, mint segéd sem. Nincsenek kapcsolataim, akik voltak azokkal megszakadt a kapcsolat.

Az egyetemre ahová megyek nincs levelező tagozat.

De szerintem valóban úgy lesz, hogy leszàmolok, és majd folytatom az iskolát, ha tettem félre elég pénzt...

Ha valakinek van még további tanácsa nagyon szívesen fogadom!

2020. jún. 4. 13:01

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!