Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A ma még megmagyarázatlan...

A ma még megmagyarázatlan események, oka mi lehet?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, amik a szimulációs elmélettel szeretne ma magyarázni.

2020. máj. 31. 22:43
A kérdező szavazást indított:
Egy szimulációban vagy(unk).
Az élet csak egy álom.
Rossz szellem(ek) játéka.
Az ördög műve.
A lelkünk egy időtlen dimenzióban van, és ... .
Más, de nem tudom. Örök rejtély marad.
Más, de majd késöbb rájön az emberiség az okokra.
Más. Kifejtem:
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Drog és alkohol
2020. máj. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó dolgot nem fedeztek még fel, de attól még nincs benne semmi misztikus. Csak nem tudjuk, hogy pontosan hogy is működik. Pl gömbvillámok.
2020. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Képzeld el, hogy tudnál időben utazni, és a visszavinnél a középkorba egy okos telefont. Azt mondanák rá, hogy természetfeletti. Ahogy az elektromos áramra és a villámra is ezt mondták.


Amire a tudomány ma azt mondja, természetfeletti, holnap már nem mondja, amikorra felfedezi. Folyamatosan ez zajlik.


Ha túlbonyolítva gondolkozik valaki, akkor sose fogja meglátni az orra előtt levő igazságot. Nem az a kérdést, hogy az élet szimuláció-e, vagy holo-world. A létezés az létezés, ennyi a lényege. Persze érdekesek lehetnek a technikák, hogy pl a teremtő értelem hogyan készítette el vajon az élőlényeket, a dns-t, stb. Mi is tudunk programozni, csak hát nem többet még, mint egy számítógépet. Van értelem, amely tud élőlényt kitalálni, variációkat létrehozni. De a létezés, az létezés. Felesleges spekuláció, hogy mit hisz valaki, holografikus fraktál, vagy pedig álom. Minden ugyanaz, végső soron, tehát az álom is holografikus, a holográfia is álom, az ébrenlét is álom, az álom meg ébrenlét is. Azaz lényegtelen bonyolítás azon tűnődni, hogy melyik ezek közül az élet valójában. Azért, mert mindegyik verzió igaz, és mert NEM ez a lét lényege, hogy mi a technikai kivitelezése.


A létezés az létezés. Ha valaki azt kérdezi: "na de hogy jött létre", akkor visszakérdeznék: "Hogyan hozták létre például a karórát?"

Elmondhatnád, hogy pl fogaskerekekből. És azt hogyan? Hát többek között bányászattal, kibányászták a fémeket hozzá. És a bányaeszközöket? Azokat is bányászattal, meg szakértelemmel. És az ember hogyan jött létre, aki bányászik, meg az órásmester?


Érted a gondolatmenetem? A lényege az, hogy minden tudás felett van egy még teljesebb tudás, és folyamatosan még teljesebb a tudásunk, de mindig van olyan értelem, amely épp felettünk jár vmilyen szempontból és van, amely alattunk vmely szempontból.

És amit most nem tudsz, később megtudhatod, vagy ha nem te, akkor másvalaki, vagy ha nem ezt, akkor holnap mást fogsz már tudni, amit ma még nem.


Azaz: többet tudtál meg a lét lényegéről azáltal, hogy pl ma már tudsz pl angolul, tavaly meg még nem tudnál? Vagy hogy tegnap még nem tudtál karórát készíteni, ma meg már tudsz? Vagy 5 éve még nem volt diplomád, ma meg már kvantumfizikus vagy?


Nem. Ettől még nem tudtál meg többet a lét lényegéről. És ez megy örökké. Azért mert NEM ÍGY tudható meg. Így sose jutsz a végére. Bár pl a matematikai fraktál lényegének ismerete nagyon közel visz a megfejtéshez. Onnan csak egy ugrás, mégis megtorpannak sokan. A dolgok lényege önmaguk. Attól van valami, hogy önmaga van. És ami kettőnek, vagy többnek látszik, az is végső soron egy és ugyanaz, ma más dimenzióból nézzük. Az üresség van, ez az, ami folyton torzul, és sokfélének látszik. Az üresség önmagától van. A létezés lényege a létezés.


Csak mivel ez túl egyszerűen hangzik, az akadémikus gőg megöli és tovább áltatja önmagát. Miközben egyre közelebb kerül a keleti tanokhoz pl a kvantumfizika által, mégis lenézi az akadémikusság a keleti tanokat. Megjegyzem, és a keleti tanoktól és mindentől függetlenül láttam meg. Pusztán azért írtam erről, mert kérdést tettél fel erről. Máskülönben feleslegesnek tartom írnom erről. Mert sokan nem gondolnak bele és ha valaki máshogyan gondolkodik máris fel vannak háborodva. Többnyire. Ellenben engem sose zavar, ha valaki máshogyan gondolkodik, mint én. Vagy ha másra jött rá.


A lényeg egyszerű. A látszólagos eltérések is fontosak, hívhatod ezt pl illúziónak, de mindegy, hogyan nevezed. A lényeg viszont mindig ugyanaz. Ha viszont elveszel a részletekben, sose látod meg a fától az erdőt.

2020. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még elég sok fizikai, biológiai, kémiai és egyéb dolog van, amit még nem fedeztek fel. Valószínűleg, ha többet fogunk tudni az emberi agyról, és hasonló érdekes dolgokról, akkor nagyon sok mindent meg fogunk fejteni.
2020. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Sorry, de a tisztelt illető, aki írt nekem üzenetet, ironizált, szarkasztikusan érti? Vagy pontosan mit szeretne? Csupán nem értem teljesen, ezt szeretném kérdezni tőle. Mert ez esetben biztosan nem tartozik rá a login nevem. Nem haragszom rá egyébként, csak érteni szeretném a szándékát, hogy őszintén és egyenes megfogalmazásban közölje. Ha úgy gondolja az illető.
2020. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!