Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor érnek véget a "rém"álmok?

Mikor érnek véget a "rém"álmok?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, és elég feszült voltam az utolsó osztályban töltött hetekben (maga az osztály miatt), sőt még az online órákon is.


Elég hosszú, hogy miért, szerintem lényegtelen.


Az érettségi miatt is ideges voltam, egészen tegnapig (amikor kiderültek az eredményeim) volt egy csomó "rémálmom" amiknek közös pontja volt az, hogy nem sikerültek jól a vizsgák, a tanáraim lehülyéztek, stb. Rengeteg apró, személyes dolog is visszaütközött ezekben az álmokban, nem is emlékszem rájuk, csak utáltam őket, mert a rossz érzés bennem marad egész nap, kialvatlan vagyok tőlük stb.


Aztán kiderültek az eredményeim, csudijó lett minden, pontok megvannak, szinte tuti, hogy felvesznek oda, ahova szeretném, de a legjobban annak örültem, hogy ezek az álmok megszűnnek.


De nem, aznap éjjel már jött megint egy ilyen álom. Valami konkrét dologra nem is emlékszem, de ennek is ez a szörnyű érzés volt a lényege, hogy elbuktam/elrontottam, a régi "ellenségeim" megint bosszút állnak stb.


Ezzel mit tudok kezdeni?


Igen sokszor érzem úgy, hogy a legrosszabb ember vagyok a Földön, nem is vagyok okos, csak eddig valahogy mindig jól teljesítettem, mindenki utál, lenéz stb.


Csak aztán nem tudom magam bátorítani se magam ezek ellen a gondolatok ellen, mert közben nagyon beképzelt is vagyok, nem a legszebb, de bevallom, hogy igenis többre tartom magam egynéhány embernél, meg úgy gondolom, hogy nem vagyok átlagos. Viszont amint dicsérnek, én csak kicsinyíteni akarom ezt, akár család, barát, vagy tanár mondja... (Vagyis ha azt mondják, hogy hú de ügyes vagy, én rögtön rávágom, hogy dehogyis, meg lehetett volna jobb is stb.)


Szóval teljesen el vagyok veszve, hogy nekem most több hit kellene saját magamba, vagy egy kicsit vissza kéne venni az arcomból, vagy egyáltalán mit csináljak, hogy ne így keljek minden reggel.


A múltat, osztályomat próbálom lezárni, de úgy gondolom, hogy én is hibás vagyok, félek attól, hogy később ne szúrjam el ugyanígy a közösségi életemet az egyetemen pl.


Köszi, hogy elolvastad ezt a tini-ömlengést, de tényleg nem jutok egyről a kettőre. Nagyon hálás lennék egy visszajelzésért.


2020. máj. 29. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek csak álmok, nincs jelentősége. Le kell sz/rni, adj magadnak pár napot, hogy a felszültség tényleg feloldódjon, sportolj, vezesd le a felgyülemlett stresszt és kész
2020. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor szeretnèd, hogy vége legyen?
2020. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom,nehéz ilyen helyzetbe lezárni ezt az egészet.Nem igazán írtad le,hogy te mit rontottál el.Mindegy is,fogd fel és gondolt át,hogy leközelebb hogy fogsz viselkedni.Ja és,ha valaki dicsér inkább mondj valami ilyesmit."Köszönöm,bár legközelebb megpróbálok jobb eredményeket elérni."Nem illik egy dicséretet elutasítani.Mindenkinek vannak negatív oldalai,de mindenki más így mindenki másképp fogja megélni.A realizálás már fél siker.Önbizalom nem baj,ha van viszont próbáld meg a hibáid felismerni.Értékeld azt amit már elértél.Valamivel hasonló sztorim van,mármint régen engem is piszkáltak az iskolába,amíg nem váltottam.Az én rémálmaim akkor szüntek meg,mikor elfogadtam,hogy nem tudok mit tenni a múltal és a jelenre fókuszáltam.Nem gondolkodtam azzon,hogy hogyan cseszhetem el itt is.Sőt én inkább arra gondoltam,hogy ha nem is kedvelnek túl élem.Iskolán kívül is lehet barátkozni.
2020. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Véletlenszerűen még később is előjöhetnek sajnos. Nekem néha még mindig vannak olyan rémálmaim, hogy szakdolgozatommal bénázok vagy szóbeli vizsgán veszek részt pedig már évek óta lediplomáztam és abban is dolgozom azóta is... kisebb trauma volt az egyetem vége.
2020. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Ma végre valami egészen más téma volt, úgy hogy örülök neki.


Megfogadom a tanácsaitokat!

2020. máj. 30. 08:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!