Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem, hogy...

Valaki segítene nekem, hogy hogyan tudnám magam jobban ösztönözni?

Figyelt kérdés
21 éves leszek lassan és úgy érzem elvesztem. Van egy szakmám amivel jól lehet keresni, de én többre vágyom. Sajnos érettségim nincs mivel hamar kezdtem dolgozni. Elkezdtem 2018ban az érettségit, de munka mellett nem ment. 2 éves lett volna estin. Ma pedig látom hogy az akkori osztálytárdaim érettségiznek. Egyszerűen leszakad a szívem, hogy én nem lehetek ott. Egyedül érzem magam és úgy érzem hogy már lekéstem. Pedig akartam egyetemre menni tovább menni.
2020. máj. 4. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
29 évesen kezdtem az egyetemet. Ne várj vele olyan sokáig. :D
2020. máj. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nehéznek tűnik az élet olykor de valamit azért mégis csak csinálni kell.

Tegyél rendet a fejedben ez nagyon fontos, ennek olvass utána és alkalmazd a dolgokat, szépen lassan minden jobb lesz, sportolj, séta stb...

Legyenek tervek, célok, élvezd az életet, őszintén szólva én is el vagyok veszve most mivel ki rúgtak a vírus miatt de erőt veszek magamon és próba lokozom, lassan de biztosan nyelvet tanulok stb...

NE gondolkozz sokat!!!

Kezd el VÉGRE ÉLNI AZ ÉLETEDET!!

Mindegy hogyan és miként de dönts,aztán később ha nem tetszik majd máshogy csinálod, de ha el sem kezded csinálni akkor nem is tudod mi az a jó vagy rossz?

Hajrá és kitartás.

2020. máj. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nem ment az mit jelent? Nem ment és félbehagytad, vagy végigcsináltad és úgy nem ment?


Az érettségi elég csalóka, szinte "alap" elvárás sok munkahelyen, ennek ellenére csöppet sem könnyű. Ha estin nem is megy, valami online megoldásban gondolkodtál? Vagy vannak ilyen facebook-csoportok, a "taníts meg"-ben pl. sok egyéni érettségifelkészítőt láttam (azt hiszem...)


Hogy mi motivál azt csak te tudhatod sajnos, de ha jól érzem, itt (legalábbis részben) a munka miatti fáradtságról (is) szó van, nem? Nem csoda ha napi X óra meló után már nincs energiád a másodfokúra meg Adyra...

Egyébként talán segít, ha kitűzöl kis, rövidtávú célokat. Pl. Jövő hétvégére a 3 matek tételt veszel át. Vagy akármi. Ha "csak" a hosszútávú cél lebeg előtted, az nem mindig motivál kellően a jelenben.


Az az igazság, hogy nagyon jó hogy ezt szeretnéd megcsinálni, ha szakmád, érettségid és később diplomád is lesz, akkor nagyon jól tudsz majd érvényesülni az életben, csak drukkolni tudok neked!

2020. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!