Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudnám segíteni, jobban...

Mivel tudnám segíteni, jobban ösztönözni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hetes és nagyon utál hason lenni.Először csak nyöszörög,de legtöbbször már ordít is és csak sír.Egyszer kétszer már előfordult,hogy felemelte a buksiját és felnyomta a mellkasát is egy kicsit.Általában viszont leteszi oldalt és ordít.Amúgy kézben szépen tartja a fejét és sokat húzockodok is vele akkor is megtartja szépen csak ezt a hason fekvést utálja.Nem sokszor tettem hasra,mert nagyon bukós.Be fogja ezt még hozni,mert úgy tudom 3 hónapos korukra már meg kéne tartaniuk a fejüket.?Két hónapos kora óta állandóan "magyaráz" nekünk.Azt is olvastam valahol,hogy az agy vagy a mozgásfejlődésre összpontosít vagy a beszédre,de akkor mikor hozza be a "lemaradását"?
2012. jan. 23. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha bukós főképp sokat kellene hasra tenned. Egy egy kicsit mindig fordítsd meg, hagy erőlködjön. Olyankor foglald le játékokkal, valamivel, vagy esetleg ha van már játszószőnyege akkor arra tedd le a földre. Be fogja hozni, nincs lemaradva semmivel szimplán kicsi még :)
2012. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ölben van, akkor már megtartja egyedül is a fejét nem? Nem kell tartani? Mert az már elég is ebben a korban!

Az én fiam utált hason lenni, ha úgy raktam ordított, hogy azonnal fordítsam. Persze időnként próbálkoztam, színes játékokat, érdekes dolgokat raktam neki, de csak néhány percig-pillanatig tartott, utána már zsörtölődött a helyzet ellen. :) 4 hónaposan megtanult hátról hasra fordulni, az első pillanatokban még csak nézett, hogy mi történt, aztán mikor rájött, hogy hason van, ismét ordítás. Gondoltam, soha nem fog megtanulni forogni. 6 hónaposan tanult meg hasról is visszafordulni (konkrétan a számítógép egere után nyúlt), aztán már nem volt gond, mindkét irányban forgott. Valóban a kisbabáknál felváltva fejlődik hol az értelmi fejlettség, hogy a testi. A védőnő időről időre ellenőrzi, tudja, hogy mikor mit "kell" csinálni. Engem annó ő nyugtatott meg, azt mondta, hogyha 7 hónaposan sem forogni, akkor majd jobban odafigyelünk rá. Hát addig nem kellett várni. :) 11 hónaposan önállóan elindult, ráadásul 1 évesen már érthető szavakat is mondott. Szóval nyugi, egyáltalán nincs a babád lemaradva semmiről!!! :)

2012. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is nilyen volt a lányom. 3 hósan egyik nap fogta és elkezdett csak úgy nézelödni tartotta a fejét. mondhatni egyik napról másikra.


amúgy én azt csináltam, hogy fogtam és minden nap kb 4-5x mikor éppen játszottam vele hasra tettem. volt hogy rögtön sírt akkor vissza hátra, volt hogy 1 percet bírta de volt hogy 5 percet bírta. de mind hasonfekvés volt legalább.

2012. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is bukós baba, nagyon utált hason lenni, mert ilyenkor mindig visszajött neki a tej, kényelmetlen volt neki ez a testhelyzet, max 5 percig bírta, ő mondjuk már 3 hónaposan szépen tartotta a fejét hason is. MInden nap többször letettem hasra és beszéltem hozzá, vagy játékkal tereltem el a figyelmét. 4 hónaposan már 90 fokban tartotta a fejét és teljesen kinyomta a mellkasát is nyújtott kézzel, pedig alig volt hason napközben csak néha 5 perceket. Most 6 hónapos, szeret hason is lenni, persze max 20-30 perc, még most is bukik néha így. Hason elforog körbe körbe a játékokért, a törzsét teljesen kiemeli, egy kézen támaszkodva nyúl a tárgyakért, emeli a fenekét és úgy löki magát előre (vakondozik) ha el akar érni valamit. Hasra fordul, vissza még csak kétszer sikerült, most kezd belejönni.


Szóval én nem aggódnék emiatt, hogy nem szeret hason lenni, hidd el ugyanúgy megfog tanulni mindent, mint azok a babák, akik állandóan hason vannak.

2012. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mi is 11 hetesek vagyunk és utáltunk hason lenni.

Megvettem a Babamóka könyvet, és azóta mintha kicserélték volna. Abban van, hogy hogyan lehet a babával jókat játszani. Megfogatod a kicsivel az ujjaidat és jobbra-balra görgeted, hogy szokja a mozgást. Aztán amikor már ez jól megy jobb hüvelyujjadat odanyújtod a jobb kezéhez és lassan húzod, hogy megforduljon. A másik kezeddel esetleg segítesz a lábainál. A beszorult kezét hagyod had szabadítsa ki maga, csak a testét egy picit megemeled. Persze ha nem tudja kivenni, akkor segítesz, de egyre ügyeseben fog menni. Amióta így fordul hasra, nem én fordítom, sokat változott a helyzet, élvezi, hogy maga dolgozott meg a fordulásért. Aztán újr hanyatt teszem, egy kis beszélgetés és újra megyünk hasra.

2012. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
AZ én kislányom is nagyon utált hason lenni. Én úgy csináltam, hogy a délutáni alvás idejére hasra tettem és álmában sokat fotgatta a fejét és még próbálta emelgetni is. A másik , hogy próbáld meg keményebb helyre tenni, mert az én lányom itthon at ágyon nem emelt ki magát, mentünk a 3 hónapos oltásra , mondom a dokinak, hogy mi nem igazán akrja emelni magát, erre ő hasra tette és az vizsgálóasztalon simán kinyomta magát. Innen kezdve már a földre raktam a lányomat.
2012. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát,mindegyik ötletet ki fogom próbálni aztán meglátjuk mi lesz.

Kézben tartva már csak ritkán tartom én neki a fejét,ott szépen megy neki,nagyon szeret nézelődni.Játékokat elétenni,beszélni hozzá szoktam,de sokszor túlordít.:(

2012. jan. 23. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!