Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnám ösztönözni a babámat,...

Tudnám ösztönözni a babámat, hogy megtanulja a mászást?

Figyelt kérdés
Jövőhéten lesz 9hónapos, és egyáltalán nem akar mászni. Nem erőltetni akarom, csak érdekelne, hogy tudnám-e valamiben segíteni őt, hogy rájöjjön!?

2012. jan. 19. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 9.5 hónapos volt kb amikor megtanult mászni, magától az egyik napról a másikra, sőt délelőtt még nem tudott, lefektettem aludni és amikor felkelt elkezdett mászni.

Meg fog tanulni nyugi :)

2012. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, mi nyáron ki raktuk a fűbe, pikk-pakk mászott. Mivel ez most nem megy, vegyél henger párnákat, vagy tegyél olyan akadályt, amin át kell másznia.
2012. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Fiam 10 hónapos volt mikor elkezdett mászni...soha nem erőltettem.

A mozgásfejlődéshez agyi érésre is szükség van,még nincs lemaradva semmiről, ne aggódj.

2012. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3.

Igazad van, a 2. vagyok, csak nálunk majdnem kihagyta, sok gyerek kihagyja, ami megint csak nem jó.

2012. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, attól tanult meg mászni, mert leraktad a fűbe? Nem hiszem, az enyém 9 hónaposan nem mászott attól, hogy fűbe tettem...inkább megértett a mászásra.
2012. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Balcsin voltunk, a fűben kényelmetlen volt a kúszás, egyébként már felállt, a védőnő mondta, hogy akadályokkal ösztönözzük, nehogy kihagyja a mászást. Így amikor a strandon voltunk, mivel nem tetszett neki a fűben kúszás, rögtön mászni kezdett.
2012. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=OBpyVZ8cgVo

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=R9rQkp..

Az én kislányom ezekkel a mozdulatokkal tanult meg mászni, minden nap csináltuk neki esténként babakora óta és még mindig csináljuk. De inkább csak azt amikor a talpát megtámasztjuk és ő ellöki magát. (játékot teszünk eléje ösztönzésül)

Ő koraszülött volt 1190 grammal született, most 8 hónapos és 1 hete mászik. Szerintem ahhoz képest nagyon ügyes, mert most is még csak 5700 gramm.

Viszont ha nem kéne ebből kifolyólag tornáztatnom, biztos nem erőltetném neki a mászást, sőt semmit se. Majd megtanulja :)

2012. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom pont ma 9 hónapos de még nem mászik. Egy időben sokat négykézlábazott és ringatta magát, de már azt se csinálja. Mászott már néha pár lépést de ennyi. Mondjuk mi járunk gyógytornára is, a gyógytornász azt mondta hogy nincs elkésve és hogy már "benne van" a mászás úgyhogy fogja csinálni. Viszont feláll már három hete a bútorok mellett kapaszkodva, és ránk is felmászik, feltérdel, stb. Csak épp a talajon nem akar mászni valamiért. A gyógytornász konkrétan mászatja, tehát fogja a hóna alatt és viszi előre.
2012. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Majd el kezd mászni, mikor megérett rá. Max annyit "segítenék" Neki, hogy megmutatom hogy anya hogy mászik:)
2012. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erőltetni semmiképp nem szeretném! Ezt az akadályos tippet pedig holnap ki is próbáljuk! Azért aggódok, mert ülni is csak úgy ül, ha én leültetem, persze ha fekszik, és odanyújtom neki a két ujjam, akkor húzza magát. Kúszni sem kúszott még (ugye az a kúszás, amikor a talpával tolja előre magát!?) Na ő ilyeneket nem csinál, csak fordul hasra, hasról hátra, a hasán forog minden irányba, és ennyi! Múlthéten mondtam a dokinak ezt a mászás témát, és ő azt mondta, hogy nem baj, ha nem mászik, van aki kihagyja, és megtanul járni.. Hát nem tudom, úgy hallottam, hogy nem jó, ha kihagyják a kúszást-mászást!
2012. jan. 19. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!