Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnám ösztönözni a babámat,...

Tudnám ösztönözni a babámat, hogy megtanulja a mászást?

Figyelt kérdés
Jövőhéten lesz 9hónapos, és egyáltalán nem akar mászni. Nem erőltetni akarom, csak érdekelne, hogy tudnám-e valamiben segíteni őt, hogy rájöjjön!?

2012. jan. 19. 20:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan, még csak 3,5 hónapos a babám, de már mászni akar, ezt pedig az váltotta ki, hogy mindent meg akar fogni. Próbáld ki, hogy a kedvenc játékát elé teszed kicsit messzebb. Lehet drasztikusan fog hangzani, de köss rá zsinórt és húzd előtte, mert elvégre vannak azok a mászós játékok, amik ugye mennek előre, majd megállnak, és ha hozzáér a gyerek megint elindulnak. Esetleg szerezz be egy ilyet.
2012. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, de persze nem kell erőltetni, viszont én mindennel úgy vagyok, hogy próbálgatni lehet túlzás nélkül.

Előző voltam.

2012. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mi most járunk tornára, mert önállóan járni nem akar 17 hósan. Ott mondták, hogy fontos a kúszás, mászás. Nálunk sajnos bébikompa raktam, ezért az egyensúly érzékére kell rámenni, ami későbbiekben befolyásolja a tanulást. Pár napja csináljuk otthon a gyakorlatokat és már beszédben és mozgásban is látszik a fejlődés. Lehet érdemes lenne elmenni nektek is. Nagyon sokat dob a fejlődésben.
2012. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Bébikompot szerettem volna venni, de végül lebeszéltem magam az ötletről. Beszéltem a védőnővel, és azt mondta, hogy nem baj. Sok baba kihagyja, és megy, aztán után tanulja meg. Az a lényeg, hogy tudja a helyzetét változtatni, fordul, és elgurul oda, ahova szeretne. Viszont a napokban már láttam rajta, hogy kezd próbálkozni! :-)
2012. jan. 30. 09:36
 15/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, na az én kislányom is elkezdte a hétvégén a mászást, tök ügyi :-) sehogy nem ösztönöztem, saját magától kezdett el mászni, annyi hogy korábban néha megfogtam a törzse alatt és picit toltam előre, hogy ráérezzen a technikára.
2012. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!