Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudom magamat ösztönözni...

Hogy tudom magamat ösztönözni hogy jobban tanuljak?

Figyelt kérdés
az akkaratom meg van csak valahogy mindig elmarad kösz a jó válaszokat és nincs kedvem lehordásokat olvasni
2012. jan. 3. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fizess 5 buz*nak, hogyha nem tanulsz jól,kúrjanak seggbe.
2012. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahhoz kellene egy életcél először. Ha az megvan, és kell hozzá a jó tanulás, akkor ez ösztönzőleg hat.

Csak úgy a levegőbe jól tanulni, nem lehet.

2012. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én anno minden nap tanulás előtt elképzeltem, hogy az aktuális anyagból pl. 5* dogát írok, vagy sokszor fantáziáltam olyan élethelyzetekről, ahol az adott tudást pont fel tudom használni, nekem ilyesmi segített. Ja, és volt is célom kezdettől fogva, az is motivált rendesen (kutató/orvos akartam lenni mindig).
2012. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát én sosem értem hogy lehet ilyen 1eseket írni mindíg.

Mondjuk lehet én vagyok más, de engem pl érdekel sokminden.

Töriben például érdekes, hogy mi juttatott eddig a macsárig ahol ma vagyunk, a politika agymosása hogy hatott a későbbiekben, a mai napig bezárólag.

Irodalom az is érdekes, hogy a költők írók miért gondolkodtak úgy ahogy, mire gondoltak mikor azt az xy-t írták, mi a magánéleti háttér... rendszerint ezek mind különcök voltak.. én alapból bírom a különcöket :D meg a pszichológia is érdekel..

Matek meg.. fejleszti a logikát, meg tök nagy élmény mikor rájössz hogy egy feladatot hogy kell megoldani, sztem sikerélmény..!

Nem utolsó sorban, ha sokmindent tudsz, akkor nem csak a levegőbe beszélsz, hanem esetleg vannak érveid is amiket elmondhatsz, ha valamiről kérdeznek.

Meg pl így.. mindenbe találj vmit ami érdekel, valahogyan csak menni fog.

Bár, ha másban találsz annyi élvezetet hogy leköt egész életedben, akkor gondolom a hátad közepébe se kívánod a tanulást- de ezeknek az embereknek legtöbbször nincs is szüksége rá, mert annélkül is jól boldogulnak :D

A tudás azoknak kell, akiknek nincsenek ismerettségeik, protekciójuk, meg nem szeretnének fizikai munkát végezni :)

2012. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!