Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért éli meg sok ember...

Miért éli meg sok ember katasztrófaként azt, hogy otthon kell maradnia?

Figyelt kérdés

Nem azokra gondolok, akik elvesztették a munkájukat, hanem akik home officeba mentek.

Én személy szerint teljesen jól elvagyok itthon a párommal, külön örülök, hogy a kutyámmal is több időt tölthetek és végre nyugodt környezetben tudok dolgozni.

Már több kollégám is panaszkodott nekem, hogy ők már nem bírják otthon, hiányzik nekik a társaság, hogy bemenjenek reggel dolgozni, eljárkáljanak ide-oda. Mikor megemlítem, hogy nekem abszolút nem hiányoznak ezek a dolgok, akkor döbbenten fogadják és faggatnak, hogy pl. "azért mégis csak jobb az irodában emberek között, nem?" vagy "a vírus előtt se nagyon jártál el sehova, nem voltak programjaid?"

Persze értem én, hogy vannak nálam sokkal szociálisabb emberek is, de szerintem azért ennyire nem vészes a helyzet ahogy ők beállítják. Plusz a TV-ben, hírekben is a sok panaszkodó embert hallani, hogy ők ezt már nem bírják....


2020. ápr. 21. 18:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a home office-nak igenis örülök.

Nem kell utazással tölteni a drága időt, majd egy irodában, zajban, nyüzsgésben csinálni ugyanazt, mint amit otthon lehetne.


Azt ennyi idő után megértem, hogy azok, akiknek van élete, hiányolják a kávézókat, kocsmázást, túrát, kirándulást stb.

Én is kezdem hiányolni, bár ha ez a helyzet nem lenne, akkor se jutnék el.


Viszont azt bevallom, hogy az unatkozást nem tudom megérteni!

Fura nekem, hogy embereknek nincs se hobbijuk, se érdeklődési körük!

Annyi kreatív hobbi van, főzés, edzés otthon, futás egyedül, kertészkedés (lakásban is lehet nevelni cseperes növényt), nosztalgiázás, regényolvasás...

Én napokig el tudnék olvasgatni a neten. Ha nem chaetelhetnék, ezt az oldalt is letiltanák és a fészt is, akkor is. Egészséges életmódról, betegségekről, új receptekről stb.

Ha valaki unatkozik, az szimplán lustaság. Lusta elfoglalni magát.



Mondjuk annak, aki nagyon társasági ember, ennyi idő már tényleg sok lehet egyedül.

Csak, hogy belehelyezzem magam a fordítottjába, ha nekem be kellene járni irodába és utána minden áldott nap társas programom lenne este 9-ig, majd hétvégén is mindkettő nap, másfél hét után vagy lebetegednék, vagy pszichoszomatikus tüneteim lennének, viszont már az első héten durván kiborulnék.

Ők meg pont, hogy mennének, csak nem lehet.


De az unatkozást továbbra se értem meg. Az szimpla lustaság.

2020. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Háát.. én ugyanúgy minden nap bejárok dolgozni (bíróság), kelek hajnal 5-kor, tömegközlekedek. Annyi, hogy hazaérek picit korábban, mert már alig van munka.. így picit rövidebb lett a munkaidő, de hazafelé is 1,5 óra az út. Több mindenre van időm, mint amikor pl 4-ig dolgozom, sportolni, főzni többet de ha otthon kéne lennem, vagy otthon lehetne dolgozni nekem is bőven lenne mit csinálnom és nem hiszem, hogy unatkoznék. :-) Örültem is a legutóbbi 4 napos hétvégének, de nem tudtam annyi mindent megcsinálni, mint amennyit szerettem volna. A kirándulások, túrázások, meg csak az, hogy elmenjünk egyet fagyizni vagy beüljünk valahova meginni egy kávét, az nekem is hiányzik, de hát majd visszaáll a rend egyszer.

A barátainkkal nem találkozunk, ők hiányoznak, viszont a szülőket (nem veszélyeztetett korúak és egészségesek, ők is dolgoznak) meglátogatjuk néha. Szóval így nekünk annyira nagyon nem borult fel az élet, de szerintem ha otthon dolgozhatnék, akkor nem érezném rosszul magam. :-)


26N

2020. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyébként a 4 napos hétvége nekem is baromira rövid volt, konkrétan ötödét se tudtam megcsinálni a tervezettnek.
2020. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13: Én sem.. és nem értem. Akik otthon vannak ki is nevettek, hogy mennyire vártam már a 4 napot, de hát tényleg elrohant.. pedig nem kóboroltunk, vagy ilyenek. Majd jön most a május 1. :-)


12. voltam

2020. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!