Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gáz manapság, ha otthon...

Miért gáz manapság, ha otthon lakik az ember?

Figyelt kérdés
21/F vagyok, otthon élek a szüleimnél, dolgozom rendesen, próbálok nem költekezni, spórolós vagyok abszolút. De van egy pár ismerősöm, aki okoskodik, hogy hát milyen gáz otthon lakni, gáz mamahotel, stb. Amit kell megcsináltatok szüleim házán, a rezsibe is beszállok, bár külön lakrészben lakom, így mindent külön számláznak, így azokat én rendezem, plusz ami kertben adódik munka, elvégzem. Lövésem sincs, hogy hogy tudnám egy albérlet havi árát megkeresni, de borítékolom, hogy éhen halnék, vagy kereshetnék plusz állást, s akkor nem is tanulhatnék, a hobbimra se jutna elég idő. Miért nehéz ezt egyes embernek "feldolgozni", hogy a mai helyzetben nem könnyű saját lábon állni? Lehet bennem van a hiba, de valahogy nem mennék 150k-ért havonta egy lukba, barátnővel sem. Néha bicska nyitogató ez az egész.
2019. dec. 24. 03:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Én meg 20/F vagyok, a szüleimtől nagyimhoz költöztem, mert egyedül lakott egy 2 szintes 130m2-es kertesházban. Dolgozom, mellette tanulok. Leteszek a fizetésemből neki havonta x összeget, ezzel beszállok a rezsibe, plusz heti kétszer telepakolom a hűtőt én is. Cserébe ő finomakat főz nekem és nyugtom van a szüleimtől.

Örököltem pár milliót, vehetnék lakást, de inkább várok, hogy az árak lejebb menjenek. Legalább ki van használva az a bazinagy ház...

Albérletbe meg nem tudok miféle katasztrófának kellene történnie, hogy betegyem a lábam. Rettentő nagy pénzkidobásnak tartom.

2019. dec. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd már hogy telebeszéljék hülyeségekkel a fejed. Úgy csináld ahogy neked a legoptimálisabb, mind anyagi mind kényelmi szempontból. Egyáltalán nem gáz otthon lakni, ha neked úgy jó. Aki leszól érte annak mondd meg hogy inkább a saját dolgával foglalkozzon.
2019. dec. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 aparalyza ***** válasza:
88%
Jól csinálod, erről szól a család.
2019. dec. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Mit érdekel a másik véleménye? Ha nem tetszik akkor verd pofán őket és lenyugszanak. B#szom az anyukat a véleményeikkel együtt. Így kell felfogni.
2019. dec. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Addig jó, amíg nincs komolyabb kapcsolatod, akivel össze szeretnél költözni. A magam részéről nincs az a pénz, amiért hosszabb távra anyóshoz, apóshoz költöznék, mert az semmi másról nem szólna, csak a megalkuvásról, folyamatos alkalmazkodásról a szülőkhöz.

Egy idő után ez szétrombolja az egész kapcsolatot. Akkor inkább albérlet, még ha nehezebb is.

2019. dec. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Körülményektől függ, és attól hogy hány éves valaki.

A te helyzetedben valóban felesleges lenne, így pénzt is tudsz spórolni.

Ha megteheti vk anyagilag akkor 20 évesen ideális lenne az elköltözés hogy önnállósodjon. Sokan nem úgy képzelik el az otthon lakást mint te, és nem járulnak hozzá a családi kasszához, hanem elszórják a pénzt drága ruhára, nyaralásra, nem is segítenek otthon. Ezért mondtam hogy a 20-at tartom az ideálisnak. De erre nem sok embernek van igazából pénze.

Akinek nem jó otthon a körülmény, nincs jóban a szülőkkel mert pl mindenbe beleszólnak, nárcisztikus emberek, vagy alkoholisták, a saját lelki béke miatt érdemes elköltözni, mert különben felőröl. Komoly kapcsolatnál is érdemes elgondolkodni, mert soha nem lesz olyan egy anyóssal/apóssal élni mint kettesben.

Ha olyan lett volva a körülmény még én is maradtam volna otthon, de nem volt olyan.

2019. dec. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Mert mamahoteles vagy kérdező.

Én csak egy évvel vagyok idősebb (22) de külön lakók a szüleimtől. Elvégre férfi vagyok és nem gyerek.

2019. dec. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Amíg egyedül vagy meg ennyire fiatal, addig szerintem oké, de azért legyen egyértelmű terved a költözés ütemezésére.
2019. dec. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem gáz, én 20 vagyok és otthon lakok azért mert szeretném ha 30 éves koromra saját lakásom lenne és ez csak akkor valósítható meg ha nem pocsékolom el azt a pénzt amit megkeresek albérletbe. Hidd el 10 év múlva sokkal sikeresebb leszel mint azok akik már most albérletbe laknak.
2019. dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Mert a különböző generációk nehezen értik meg egymást. A 60 feletti öregeknek annyi hülyeségük van, hogy képtelenség velük kijönni, legalább olyan bosszantóak mint a tinik. Èn 19 évesen költöztem külön albérletbe az egyetem miatt. Azóta van saját lakásom. Csak sajnos úgy alakult, hogy most tavaszig pàr hónapig apámnál kell legyek aki 73 éves. Azért alakult így, mert a lakásomat újítani kell, és azt tavasszal jobb. De nèha majd megőrülök az öregtől néha. Napközben a gyerekek eszik az idegeimet a suliban, este apám úgy hogy van nekem elég bajom. Te még fiatal vagy 21 éves, így a szüleid is fiatalok viszonylag. De ne sokàig legyél otthon. Amint tudsz gyere el, mert a Te szüleid sem lesznek fiatalabbak, ha érted mire gondolok😊-33f
2019. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!