Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gáz manapság, ha otthon...

Miért gáz manapság, ha otthon lakik az ember?

Figyelt kérdés
21/F vagyok, otthon élek a szüleimnél, dolgozom rendesen, próbálok nem költekezni, spórolós vagyok abszolút. De van egy pár ismerősöm, aki okoskodik, hogy hát milyen gáz otthon lakni, gáz mamahotel, stb. Amit kell megcsináltatok szüleim házán, a rezsibe is beszállok, bár külön lakrészben lakom, így mindent külön számláznak, így azokat én rendezem, plusz ami kertben adódik munka, elvégzem. Lövésem sincs, hogy hogy tudnám egy albérlet havi árát megkeresni, de borítékolom, hogy éhen halnék, vagy kereshetnék plusz állást, s akkor nem is tanulhatnék, a hobbimra se jutna elég idő. Miért nehéz ezt egyes embernek "feldolgozni", hogy a mai helyzetben nem könnyű saját lábon állni? Lehet bennem van a hiba, de valahogy nem mennék 150k-ért havonta egy lukba, barátnővel sem. Néha bicska nyitogató ez az egész.
2019. dec. 24. 03:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Hát én is a szüleimmel lakom és akkor mi van!? Laktam külön is de ha nincs párod minek egyedül kóborolni egy lakásban magányosan!?Hogy azt nézzem a tv be amit én akarok éppen, nekem nem ér meg 180 ezret és unalmas is XD
2019. dec. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

#6 vagyok. Igen, ezért is gondolom hogy körülményektől függ. Mert lehet hogy kifizetsz 100-130E forintot egy albérletre(ma már fogalmam sincs mennyi) de az egy év alatt több mint 1,2-1,5 millió. Azért ez elég jó pénz, pláne ha házat akarsz venni magadnak.

Én 22 évesen, testvérem 18 évesen költözött el. Ha nem lett volna folyamatos bahé otthon szerintem még maradt volna.

2019. dec. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező 21 éves férfi létére egy mamahoteles. Jeeh
2019. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki dolgozik, nem a szüleitől várja el, hogy eltartsák, beszáll a költségekbe és kiveszi a részét az otthoni munkákból az nem mamahoteles, hanem van annyi esze, hogy ne dobja ki a pénzét feleslegesen albérletbe, inkább spóroljon a jövőjére.
2019. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

#14

Nem tudsz te semmit. Gondolom hol dolgozik hol nem. Majd 20 év múlva is azt mondja hogy jaj túl drága lenne külön lakni.

2019. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%

"Miért gáz manapság, ha otthon lakik az ember?"


Egyáltalán nem gáz, ha kiveszi a részét az otthoni teendőkből és beszáll a költségekbe.


Mindenkinek könnyebb úgy minden szempontból és ha tiszteletben tartják egymás életét, akkor egy fedél alatt is lehet "külön" élni.


Szerintem azok terjesztik, hogy "gáz", akik albiban nyomorognak, vagy megtehették, hogy saját lakást vegyenek, vagy albérletet adnak ki stb.


Régen az volt a természetes, hogy több generáció élt együtt és így kölcsönösen tudták egymást támogatni az emberek, a családtagok.


Az idősek vigyáztak az unokákra, a fiatalok gondoskodtak a szüleikről és normális, szerető családban, jól szocializált és mentálisan is egészséges felnőttekké váltak, az időseket pedig nem dugták idősotthonokba és így ők is boldogabbak voltak.


Ma a szétszakadás a trendi és a szingliség.


Aztán itt panaszkodik mindenki a gyakon, hogy mennyire egyedül van és a család meg rá se xarik.


Hát kérem szépen kvára megéri ez a fene nagy "szabadság", miközben mindenki boldogtalan és nyomorog (vagy anyagilag vagy lelkileg vagy minden szempontból).


Szóval, Kérdező!


Igazad van, elszomorító az egész világ, de te mindent jól csinálsz és egy albérletből sem lesz soha igazi otthon, mert bármikor közölheti a főbérlő, hogy menni kell és hlyeség is 150k-ért havonta egy lukban nyomorogni....


A szerető család mindennek az alapja és az egyetlen biztos pont az élet keserűségeiben.


Mindenkinek jó, ha van egy biztos háttere és onnan könnyebben spórol majd egy saját lakásra is később vagy bármire, hogy tovább léphessen, HA Ő AKAR.


Semmi sem kötelező.

2019. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A lakókörnyezetedben élők körén kívül senkinek semmi köze az általad leírtakhoz, - egyik sem ad arra neked pénzt, hogy egyél, ruházkodj és máshol élj a saját igényeidnek megfelelően, tehát az a helyzet, hogy kuss van számukra. Amit leírtál az nem élősködés, - az elítélhető lenne, de ahhoz IS kuss van az irigyeidnek.
2019. dec. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!