Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi motivál téged plazmaadásra?

Mi motivál téged plazmaadásra?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 21. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszer voltam plazmát adni, úgy voltam vele, hogy valamennyire visszajelzést kapok az egészségi állapotomról (nem kaptam részletes elemzést, de az, hogy nem állították le közben, és mehetnék máskor is, visszaigazolás volt arra, hogy az életmódom megfelelő az egészség fenntartására, az üzemorvosi kérdőívhez képest ez még mindig pontosabb), tervezhető időpontban mehetek, valakiknek segít. Viszont nem tervezek többet menni, inkább vért adni fogok a jövőben. Az a pénz, amit adnak a ferezisért, nem motivál, mert a gyakori adás nagyon megviselheti a vénát, amilyen gyakoriság még nem megterhelő, az meg nem akkora anyagi nyereség.

A vércsoportomat amúgy nem tudom, rákérdeztem, de nem reagáltak, pedig plazmaadásnál is fontos, véradáson tudtommal megmondják.

2020. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Egy családtagom 20 éve kapott vérátömlesztést. Azóta járok rendszeresen vért adni. 45 sikeres véradáson vagyok túl.

Másik ok amiért vért adok, hogy ez biztosan odamegy ahová szánom. Pénzzel soha nem támogatok senkit és semmilyen szervezetet. Én így segítek másokon és egy fillérembe se kerül.

2020. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Semmi. Még a pénz se.
2020. ápr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Orvos vagyok. Vért szoktam adni. Viszont nincs az a pénz, hogy plazmát adjak.
2020. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
pénz
2020. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem szoktam gyakran járni, minimum 2 hetet várok két ferezis között, de most pl. 2 hónap után adtam utoljára. Mint ahogy az első is írta, ez visszajelzés az egészségemről, motivál, hogy egészségesebben étkezzek, sok vizet igyak stb, hogy pl. ne legyen zsíros a plazmám. Ha fáradt vagy, nem alszol eleget, keveset iszol, ezek mind megmutatkoznak plazmaadásnál.

Maga a ferezis is, ha olyan az asszisztens, akkor kifejezetten kellemes élmény, de sajnos már többször is olyan asszisztens foglalkozott velem, hogy utána hónapokra elment a kedvem az újbóli ferezistől... Persze a pluszpénz sem rossz, szerencsére nekem nem a megélhetéshez kell, inkább csak zsebpénz, általában hazafele menet el is költöm.

2020. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak a pénz miatt akartam, de nem kellettem nekik, mert tetoválásaim és piercingjeim vannak és akkor ez nem jó így. azóta inkább melózok.
2020. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!