Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy itthon (is) a koronavírus járvány és a kijárási korlátozások, valamint a jelenlegi járvány/karanténidőszak hónapokig eltarthat akár?

Figyelt kérdés
Én már azt is el tudom képzelni, hogy május elejétől minden szép lassan kezd visszaállni a régi kerékvágásba, és elvétve csak 1-2 ember lesz Budapesten koronavírusos. Azért ez valószínűbbnek tűnik, mint az, hogy akár a nyarat is a lakásban kell(ene) az embereknek tölteniük.
2020. ápr. 1. 23:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Bárhogy is nézzük, azt elég sokan nem fogják tolerálni, hogy egész nyáron a lakásban rohadjanak. Pláne, akik panelban laknak.
2020. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
100%

Nem szabad ez a vírust elbagatelizálni, de azért a világgazdaságot sem kelle elpusztítani. Ha szeptemberig tart akkor szeptemberig nem dolgozik a fél ország?

Akikre tényleg veszélyes azok 9-12-ig kijarhatnak mert akkor a vírus alszik. Akikre meg minimálisan azok meg maradjotthon!!

Ismétlem nem bagatellizálni kell, de ez sem megoldás ami itt megy!

2020. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. A természetes szelekció miatt az, hogy néhány ember, aki amúgy is max néhány évet élt volna, felrúgni a gazdaságot..
2020. ápr. 2. 15:36
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
23: Én abban bízom, hogy 1-2 hónap, és belátják, hogy ez így nem működik. És nem várják meg, amíg zavargások és lázongások törnek ki.
2020. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Szeiff ***** válasza:
100%

Pofátlanul ezt javarészt átollóztam:

A szabály érvényes, míg meg nem jön az oltás:

"Adott halálozási ráta mellett, minél kisebb az egészségügyi kapacitás, annál hosszabban tart a járvány."

Indoklás: Ahhoz, hogy vége legyen, a lakosság több mint a felének meg kell kapnia, és gyógyulnia. Ebből több százezernek kezelendő panaszai lesznek. Ezeket látja biztosan a statisztika. Több tízezernek csak gépek menthetik meg az életét. Addig kell fojtani a járványt, hogy mindenki kaphasson kezelést.

Tehát: Ha nem duzzasztjuk fel a kapacitásokat, ez nagyon el fog húzódni.


És a lényeg: Ha elhúzzuk a járványt, akkor lehet hogy a kecse is éhendöglig, és a káposzta se marad meg. A tartós bezárás pusztítja az emberek immunrendszerét, az idősekét pláne. Azaz, túl sok hónap elteltével tömegesen olyanok is belehalhatnak, akik ma még túlélnék.

2020. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nagyon optimista vagy, irigyellek :) De sajnos nem lesz ez ilyen gyors dolog. Június-júliusra jósolják a tetőzést. Mire jelentősen csökken a fertőzöttek száma, addigra itt az őszi megfázás-szezon, amikor ismét mindenki köhög-tüsszög és kezdődik elölről az egész. Ha kinyit az összes üzlet, újraindulnak a munkahelyek és közeledik majd a karácsony is, tömve lesz minden emberekkel és kezdődik elölről az egész. Beláthatatlan, katasztrofális anyagi veszteségeink miatt ezt még tíz év múlva is nyögni fogjuk, mire újra talpraállunk. Nem mindenki tud profitálni a vírusból...
2020. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
26: A végtelenségig nem lehet elhúzni a dolgot. Egy bizonyos pont (ami szerintem néhány hónap) után már nem gazdasági válsággal, hanem háborúkitöréssel kellene szembenézni.
2020. ápr. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért az érdekelne hogy azon kívül, hogy napi mondjuk 10-15 ember meghal korona vírus miatt, emellett mennyien halnak meg csak úgy, betegségben, balesetben, bármi másban? Mert az elvileg akár napi több száz ember is lehet az országban napi szinten. És akkor miről is beszélünk?
2020. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!