Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy itthon (is) a koronavírus járvány és a kijárási korlátozások, valamint a jelenlegi járvány/karanténidőszak hónapokig eltarthat akár?

Figyelt kérdés
Én már azt is el tudom képzelni, hogy május elejétől minden szép lassan kezd visszaállni a régi kerékvágásba, és elvétve csak 1-2 ember lesz Budapesten koronavírusos. Azért ez valószínűbbnek tűnik, mint az, hogy akár a nyarat is a lakásban kell(ene) az embereknek tölteniük.
2020. ápr. 1. 23:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%

A vírus már vagy 8-9szer mutálódott,de veszélyesebb nem lett. Kínába az új betegek pedig Európaból tértek haza. Az olaszok kiszöknek a karanténból. Látványosan renitensebbek sajnos. Nálunk úgy tapasztaltam h csak pár kivétel aki hülye. Azt meg senki nem gondolhatja komolyan h mert OV elakarja húzni a járványt,h akkor majd a vírus egyetértően viselkedik. A korlátozások arra jók h ne jussunk oda mint az olaszok,főleg ha betartjuk őket. Ennek okán meg nem látom logikusnak mért csenegene le

Később. Nyilván nyáron még nem fog újra indulni az élet.

Max szeptemberbe,esetleg októberben(a lecsengés hónapjától függően)

2020. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"elvétve csak 1-2 ember lesz Budapesten koronavírusos"


Lásd Olaszország. Az ellenkezője a valószínűbb.

2020. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
69%

A szakemberek szerint június közepén fog tetőzni a járvány!

Az még két hónap!

Utána remélem lecsengőben lesz a vírus.

2020. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 nemaRendőrség ***** válasza:
29%

Miskolcon már most kezd visszaállni minden.

Nyílnak ki az üzletek, fodrászok stb.

Az emberek megunták.

1-2 hétig még poén meg izgalmas volt, de lószaf nem történik...

Az egész megyében van 6 fertőzött, abból 5 tünetmentes, 1nek folyik az orra...

Vicc ez a vírus, arra volt jó hogy csomó kkv tönkremenjen

2020. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%

1#


A "mutálódik a vírus"-t nem úgy kell elképzelni, mint egy X-Man filmben teljesen átalakul és maximálisan úgy dolog lesz.


Elárulom neked, hogy minden "mutálódik", még a te sejtjeid is.


Inkcrementális pici eltéréseket jelent, ahol mindenhol máshol megjelenik. Mutálódástól egyátalá nem kell félni, ez csak egy sokkolóan hangzó dolog, ami a média előszeretettel használ.


Én mérnökinformatikus egyetemista vagyok szóval közöm nincs a témához, de a PTE egyik virológus professzora gondolatát másoltam le maximálisan, aki amúgy pont a koronavírust kutatja. (Persze az Xmanes részt én adtam hozzá).

2020. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

#15

Azért félvállról sem kell venni. Egy mutáció választja el a sejtjeid attól hogy rákos sejtek legyenek. Naponta több ezerszer megtörténik, csak a testünk általában több ezerszer kukázta is őket

2020. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem lehet tudni. A SARS-vírust is hosszabbra saccolták, meg hogy tuti lesz második hullám, aztán hirtelen vége lett. És a korlátozásokat akkor oldják majd fel, ha tekintélyesen lecsökken a fertőzések aránya, nem arra várnak, hogy egyszer majd 0 fertőzött lesz.

És túlnihilázlni sem kell a dolgokat. Azt már azért durvának tartom, hogy valaki itt a Szórakozás rovatban feltesz egy általános kérdést egy novemberi koncertről (gáz-e egyedül menni, mennyire lesz tömeg stb.), és valaki erre azt feleli, hogy felejtse el, mert úgyis elmarad a vírus miatt. November, uramatyám!

2020. ápr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
túlnihilázlni=túlnihilizálni
2020. ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%

Miskolc nagyon rosszul teszi. Nem lehet tudni kik akikbrn csak lappang és fertőznrk. Pillanatokon belül lehet több még a korlátozások feloldása nélkül is.

Egyébként A mutációs “vits” kapcsán, sokan úgy veszik hű de borzalmas dolog,de egy vírus életében természetes.

2020. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk se vette komolyan senki. Én egy Szabolcs megyei kisvárosban élek Nyíregyházától 20km-re. A tegnapi napon is a szemem láttára vittek el valakit fehér vegyvédelmi ruhába öltözött mentősök nagyjából 8 rendőr kíséretében (cigány volt az illető) mégse fosik senki. Nyitva a fodrász, körmös, kozmetikus, edzőterem, minden.. Utcán több ember van mint eddig volt. Egy kereszteződésben tegnap csak 5 percet várakoztam alsóhangon, hogy ki bírjak hajtani a főútra.
2020. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!