Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek kedves?

Hogyan legyek kedves?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok és tudom magamról, hogy irigy/utálatos/ bunkó tudok lenni. De mostanában még jobban az vagyok, mint eddig.


Példával leírom, hogy hogyan gondolom ezt.


Tegyük fel, van egy régi ismerősöm (lány), akit nagyon régóta ismerek, együtt nőttünk fel.


Ez a lány vékony, okos, ügyi, kedves mások szerint. Viszont én több évig vele laktam (kollégium) és nagyon régóta ismerem és tudom, hogy milyen.

Képeken valóban szép, mert úgy sminkel, kitapasztalta melyik az előnyös póz számára egy képen. A valóságban azonban száraz, zsíros, töredezett és lenőtt a haja, zsíros, pattanásos, sápadt a bőre, magas a homloka, csúnyák a szemei, vékony a szája stb.. Az alakjából annyi igaz, hogy valóban vékony, azonban nem szép, egyben van az egész, mint egy oszlop.. alacsony, olyanok a végtagjai mint Gollamnak. Nem okos, mindig bemagolt mindent, stílusa nincs, mindig másokat utánoz MINDENBEN. Valamint nem tehetséges egyáltalán semmiben. Mindig játszotta az eszét, hogy milyen okos, de még csak nem is egyetemre jár, hanem egy szar FOX-os képzésre, de ezt már nem teszi hozzá, mikor erről beszél, csak azt mondja, hogy a jogra jár. miafasz..


Ezeket azért írtam le, hogy igen, képes vagyok ilyeneket mondani róla. És ennek nem örülök, ő például rettenetesen kihoz a sodromból már csak azzal is, ha feltölt magáról egy képet. Rettenetesen utálom és nem tudom, hogy ez azért van-e, mert laktam vele, ismerem nagyon jól, tudom, hogy milyen érdek/kirakatember, tudom miket mond másokról, hogy milyen igénytelen(!) vagy pedig azért, mert tudat alatt irigy vagyok rá/ saját magammal van valami bajom.


Ő csak egy példa, több ilyen ismerősöm is van, akik hasonló ellenszenvet váltanak ki belőlem, mint a példaként felhozott lány. Mindenkiben megtalálom a legapróbb hibát is akár, kevés az az ember, akit minden szempontból szépnek találok, elismerek. Világéletemben ilyen voltam, emellett túl őszinte/szókimondó, ezek miatt pedig gyakran bunkó is.


Tudom, ha valaki utál másokat, besavanyodott, akkor a saját magával szembeni utálatot vetíti le másokra. Nem tartom magam csúnyának, 1-2 éve még nagyon is jónak tartottam magam kinézetre is, de azóta híztam, viszont így sem gondolnám, hogy rosszul nézek ki. Minden más szempontból úgymond elégedett vagyok, jó egyetemre járok egy jó szakra, vannak barátaim, van párom, akivel nagyon jól megvagyunk, stb. Persze azt is tudom, hogy milyen hibáim vannak, vannak dolgok, amiket nem szeretek magamban.


Az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek, hogyan lehetnék jobb ember? hogy ne utáljak másokat, pláne ne ilyen szinten? Tényleg szeretnék ezen változtatni, mert aljas és gonosz dolog ez.



2020. márc. 6. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem bírod a képmutatást, ez oké. Ami viszont valójában zavar téged ebben, hogy nem mondod meg másoknak, hogy miért tartod képmutatónak őket, ezért ezáltal te is képmutató leszel. Tényleg magaddal van bajod. Attól nem leszel jobb ember, ha megpróbálod szeretni amit rossznak ítélsz meg. Persze attól sem, ha másokat sértegetsz, de van azért az a lehetőség, hogy felvállalva azt is hogy emiatt nem kedvelnek, de elmondod normálisan, hogy mi zavar a másik viselkedésében. Amit nem árt jól átgondolni előtte mert hát ez mindenkit elég érzékenyen érint.
2020. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!


De tudják ezek az emberek, hogy nem kedvelem őket, azt is, hogy miért. Egyenes ember vagyok.


Azon szeretnék változtatni, hogy, ha meglátok egy képet egy általam nem kedvelt emberről, akkor ne fakadjak ki utálttal telve, magát az érzést hogyan győzhetném le?

2020. márc. 6. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg saját magaddal nem vagy kibékülve, ezért is próbálod bizonygatni, hogy elégedett vagy az életeddel. Lehet, hogy a felszínt nézve semmi gond nincs veled, de valahol mélyen biztos van valami probléma, ami miatt másokban keresed a hibát. Akinek rendben van az önképe, az nem foglalkozik a többi emberrel ilyen szinten. Szerintem ezen nem nagyon lehet változtatni, ha alapból ilyen vagy, maximum csak akkor, ha mindig kedves emberekkel veszed magad körbe, így van egy példa előtted. A másik opció, hogy először megkeresed az okát annak, amiért így viselkedsz (értem ezalatt azokat a hibákat, amiket nem tudsz magadban elfogadni), és azokon tudatosan próbálsz javítani szintén mások segítségével.
2020. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Akkor talán azzal van bajod, hogy őket nem zavarja hogy képmutatóak. Vagy hogy a többiek nem tudják milyenek valójában, te meg talán többet várnál másoktól azért amit te értél el.

Mindenkinek vannak olyan rossz tulajdonságai, amik valójában jellemhibák. Ezeknek viszont megvannak az okai is. Gondolj rá úgy, mint egy fogyatékosságra, ne úgy mint olyan hibára ami mögött tudatosság van. Néha csak olyasmit kompenzálnak vele, amit nem tudnak megoldani jól, csak így, rosszul.

A legtöbb ember tele van sérülésekkel, komplexusokkal, vágynak mások figyelmére, szeretetére, elismerésére, és ezt van hogy ezen az úton erőszakolják ki maguknak, mint amiket leírtál. Képzeld magad az ilyen emberek helyébe, hogy mennyi mindent vettek el tőlük ami miatt ezeket a téged idegesítő tulajdonságokat magukra vették. Jó ha erős az igazságérzeted, de fontos mellé az irgalom, mielőtt ítéletet hoznál valakiről.

2020. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Menj el egy állatmenhelyre foglalkozz kutyákkal, és ott közben megtanulod a kedvességet is.
2020. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!