Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek marketplace-en,...

Miért ilyenek marketplace-en, vagy bármely másik platformon?

Figyelt kérdés

Marketplace-en olykor bele szoktam futni olyan emberekbe, akik mindenképp alkudni akarnak. Reális keretekig még benne vagyok, de néha már a fejemet fogom. 😆

Példa: feltettem pár hete egy címkés szoknyát (azaz nem volt hordva), eredeti ár 8995 ft volt, azt hiszem. Én ezen 4000 ftért akartam volna túladni. Erre ráment volna a szállítási költség is, nem budapestieknek. Egy nő rám írt, hogy 2000 ftért elvinné, pkval. Köszi, de ez éppen nem egy reális alku.

Következő kliens már nagyon fárasztó: minden szögből fotót kért, kb. a 8.fotó után rájött, hogy neki kell a szoknya pontos mérete (amit mellesleg beleírtam a hirdetés szövegébe, külön ki is fotóztam a címkét amin jelzi). Kérdeztem, hogy mérést kér-e. Írta, hogy nem, neki az kell, hogy milyen méret van a cuccban. Miután megírtam, akkor pedig azt kérte, hogy mérjek neki...😅

Másik nő: pesti, én (mint eladó) pedig vigyem ki neki a világ végi lakótelepre, mert neki kisbabája van, és így korlátozva van a mozgása. Jó, én meg este reggel 8tól 6ig dolgozom a belvárosban, autó nélkül.

Végül egy kishölgy megvette, agyzsibbasztó üzenetváltások nélkül.


Ti ezeket hogy reagáljátok le? Illetve milyen frappáns válaszotok van ehhez hasonló esetekre? Én inkább figyelmen kívül hagyom, kicsit úgy érzem, ez nem fair, de hát anyám... 😁 (Bocs, ha netán rossz kategória)


2020. febr. 21. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Koszonom az ajanlatod, de nem erdekel.


Szia!

Most nem vagyok otthon, de majd kuldok meg kepet.


Szia!

Sajnos a Jozsef Attila lakotelepre nem tudok elmenni. A Ferenciek teren tudom atadni, ha jo nektek irj ram.



Kar veluk vitatkozni amugy, mert a facen a fejeddel vagy.


Kisbabasoktol Vateran en is rosszul voltam neha, meg mashol is kiakasztottak parszor. Mert neki gyereke van, a vilagnak korulotte kell forognia.


Ird bele a hirdetesbe hol adod at.



Amugy a fejemben vannak frappans valaszok, de nem mondom ki oket. Tinikent oltottam a fel vilagot. :D


Johet?


Tudod mit? Ingyen viheted, csak gyere el a II. Páfrány utca 17/b-ba felvenni. Barmikor raerek. Szolj, ha ott vagy. (Volt Lipotmezei elmegyogyintezet cime)

Megjottem irja - oke akkor setalj be, mert nem vagy eszednel, ha azt hiszed tobb, mint 50%-ot ledobok az arbol kapasbol.


fotok:

Tukoroptikas geppel keszult profi fotosorozatra ne fizessek be esetleg, hogy minden szogbol legyen kep a szoknyarol?


meret:

Olvasni jo lett volna megtanulni 1.-2. osztalyban. Bennevan a hirdetesben.


Kisbabas:

Persze kimegyek, csak 1 ora oda, meg 1 ora vissza, de megoldom, nehogy a kicsinek megboruljon a napirendje. Pelenkat, tapszert vigyek esetleg, melyik markat hasznaljatok?

2020. febr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Elozo vagyok.


Segitek rokonnak eladni a hazat.


Az osszes troger csak 5 millat akar fizetni, pedig 7 milla van irva. Tudod, a CSOK csak annyit ad ingye’ a pulyakra.


Most jott uzenet, hogy 5 milla menne CSOK-bol es ok utana reszletben fizetnek a tobbit.

Cigany szokas. Leforditom: kapsz 5 millat, bekoltozunk, aztan felejtsd el a tobbit.

Csak ez ilyen nem egyenes cigo, hanem az a “rafkos fajta” na attol kell felni, mert amig leulsz meg a szeket is kicseni alolad, akkora ravasz.


Nem irtam

neki semmit.


De amugy azt irnam:


Persze, megoldhato. Johet az 5 milla kezdoreszlet, aztan amikor lement a 2 milla tartozas bekoltozhettek nyugodtan! Nagyon jo otlet.


Vagy

Bocs. de mi a nevem?

megirja

Na latod. hogy tudod te ez nem az OTP. Eltevesztetted a hazszamot more.

2020. febr. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem például teljesen hidegen hagy, ha alkudni akarnak.

Mi az utolsó ár? Ettől herótot kapok. Mi az hogy utolsó ár? Nyilván annyira írom ki, amennyit szeretnék érte kapni. Ezt nagyon tömören meg szoktam írni. Úgyis eljön az a vevő, aki nem kér plusz fotókat (úgysem küldök, mert van elölről, hátulról és közelről is), nem kér mért centiket (mert látja, hogy csak lejjebb kell görgetni és ott van), nem problémázik a postaköltségen (nem én találom ki az árat), és nem akadékoskodik azon, hogy előre kell utalni.

A profilképére rákattintok az illetőnek, van hogy rögtön tiltom is, de néha csak törlöm válasz nélkül. Amikor például 1 mondatban van 10 helyesírási hiba, az úgysem fog előre utalni nekem, személyesen meg én nem akarok vele találkozni. Ez van.

2020. febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!