Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hova tart a...

Szerintetek hova tart a világ? Mi a cél?

Figyelt kérdés

A világ azt üzeni, hogy tök mindegy mit csinálsz, csak érezd jól magad, légy boldog. Ha nem vagy boldog, találj célt. Szerintem a világ jelenleg úgy néz ki, hogy nincs cél, mindenki azt csinálhat amit akar, össze vissza. így pedig hogy legyen az ember igazán boldog?


Rengeteg a házasságtörés, egyre többen nem akarnak gyereket vállalni, férfiakat nőkké műtik, ma már azt is el kell fogadnod, ha valaki kávéfőzőnek érzi magát, már meg is születik egy új gender.


Mondhatjátok, hogy túlzok, de szerintem elég nagy katyvasz van a világban jelenleg.

És ezt még lehetne folytatni.


2020. febr. 20. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A világ nem üzen semmit, a társadalom találja ki és szabja a "normákat" meg minden egyéb dolgot.
2020. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok a hülye. Ez a túlnépesedés velejárója. Az önismeret, önfejlesztés, a kiteljesedés, az álmok és vágyak létrejötte és megvalósítása, a szeretteinktől kapott és irántuk való törődés, egyszóval a boldogság ettől még valós dolog.
2020. febr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a melegek, transzneműek és a gyereket nem vállalóak kifejezetten hasznosak a túlnépesedés visszaszorításában.


Ha sok család nem vállalna tucat számra gyereket (ráadásul ezek általában kevésbé intelligens emberek), hanem minden családba szigorúan 1 gyerek születhetne, akkor sem fenyegetné még sok-sok generáción át a fajunkat a kihalás, de jelenleg (és a jövőben is) komoly probléma a túlnépesedés.


Szóval őszintén nem értem, hogy miért zavar téged, hogyha vannak akik nem akarnak szaporodni.

2020. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

2018.01.01-óta rossz irányba, minden téren.

2017-ben Kecskeméten a Lánchíd utcai futópályán minden este kijött egy 6 fős csapat és kondiztak, továbbá szaltós fiatalok is voltak, ezen kívül még legalább 5 fő futott a pályán.

A pálya melletti játszótéren szintén minden nap volt egy drogos csapat.

Most meg az a helyzet, egy ember kondizik és csak én futok a pályán, szaltósok, drogosok egyáltalán nincsenek.

Szabadidő központban minden pálya tele volt:kosár, röplabda, strandfoci, foci, futópályán is futott 15 ember, most meg üresek a pályák és 2-3 ember fut.

Nézzük a gazdasági tényezőket:

Az Euró és a Dollár is ebben az időszakban került a legtöbbe, mélypontra jutott a Forint.

Az emberek szegényebbek, kevesebbet keresnek, magasabbak az árak.

Társadalom

Az iskolákban a diákokkal nem lehet bírni, ők akarják megmondani mit és hogyan oktasson a tanár, és hogy mikor, hogyan és milyen órák legyenek, holott ez nem az ő feladatuk.

Sok fiatal van az úton, akik gyorsan hajtanak, versenyeznek, nem tartják be a szabályokat.

Hetente elgázolnak legalább egy gyalogost vagy autóbaleset történik.

A legtöbb ember megelégszik a szarral, nem hisz semmiben, kioktatja a másikat, személyeskedik.

Munka

Az ember csak egyetemmel vagy drága tanfolyamok kal kaphat jól fizető állást.

8 általánosságban vagy érettségivel csak olyan munkába mehet (gyári munka, éttermi munka, pénztáros), ahol be vannak telve a helyek, nehezen kaphat munkát és akár 2 hét után is kirúghatják, diákmunka ugyanez a helyzet.

Technológia

Sok minden gyermek cipőben jár, drága, sok a hiba pl. elektromos autó

Média

Az emberek egyre kevesebbet néznek értelmes műsorokat és mindent elhisznek amit a kormánylapok írnak...

2020. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Bezzeg a régi szép időkben....
2020. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
AZ önelpusztítás irányába tart a világ, de lehet, hogy az utolsó percben még észbe kapunk.
2020. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nincs cél.. egyéneknek, kisebb csoportoknak van célja, de globális cél nincs.
2020. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne a nap köré építeni erőművet (asszem Dyson Sphere a neve), de elvileg már mai technológiával lehetne vele próbállozni, egyes elméletek szerint 40 éven belül kész is lehetne, csak baromi sokba lerülne, szóval kéne hozzá valamiféle kollektív összefogás. Ha ez összejönne, az elképzelhetetlenül hatalmas ugrás lenne a civilizációnknak. Konkrétan itt van a kezünkben a lehetőség. Ki tudja, akár az élet követei is lejetnénk a galakszisban, bolygók sorait lakhatóvá téve. Szerintem jó kos cél, persze nehéz még felmérni mennyire reális, de ha már létezünk, egy próbát megér.
2020. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a hibákért, fagyott kézzel mobilról :)
2020. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát én abban hiszek, hogy az emberiség nem csak fizikailag erősíti magát az idő folyamán az evolúció eszköztárával és nem csak a tárgyi állományait, tudását bővíti, hanem lelkileg is fejlődik egy idea felé. Ebben a korban szerintem azt tanuljuk, hogy hogyan ízlelgessük az egyéni felelősséget az életünk "önmenedzselése" során. És azt is megtanuljuk, hogy a saját egyéni döntéseink bizony mások életére is kihatnak. Régen az emberek egy sokkal merevebb társadalmi norma- és szabályrendszerbe születtek bele, most az individualizmus kerül előtérbe, ami a szabadság és a felelősség fogalmát járja körül. Azt éljük meg, hogy most mindent szabad, de mivel a szabadság döntésekkel jár, nem létezik szabadság korlátozás nélkül. Rájövünk, hogy ez nem tehetünk kényünk kedvünk szerint bármit, mert nem értelmezhetjük magunkat önálló egyéneknek, nem egy zárt rendszer vagyunk. Persze ezt elméletben mindannyian kapizsgáljuk, de a mai korban tapasztalati úton is megértjük és e tapasztalás bekerül az emberi kollektív tudatba. Én arra számítok, hogy egyre kevésbé merev szabályok között éljük majd az életünker, nagy az egyéni szabadság, de ez egyfajta válaszfal is az emberek között és nagy lesz az elidegenedés, önzőség, és végül emiatt közösen fog szenvedni az emberiség. Megtapasztaljuk a szabadságot és a felelősséget, de mivel nem tudjuk még ezt kezelni, ezért a hátulütőit is megéljük.
2020. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!