Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az hogy xd? Csupán annyit...

Mi az hogy xd? Csupán annyit tudok hogy a mondat végére teszik.

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen látom hogy az emberek használják én pedig semmit nem értek az egészből.

2020. febr. 16. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nevetést jelent. A south parkban így ábrázolják ha egy karakter nagyon nevet, ha elfordítod 90 fokkal a képet, akkor a mimikájuk ilyen (mintha egy X és D betű lenne).

[link]

[link]

2020. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. febr. 16. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ez még egy kicsit segít:

Mikor valakivel chatelek csak akkor használom, hogy értse, hogy poénkodok.

Pl.: Kövérít az új hajad xD

Tudom nem vicces, csakhogy érthetőbb szerintem.

2020. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

@1-es: ez a hülyeség neked honnan jött, hogy a South Park sorozatból ered?


Az "XD", és az ironikus változata, az "xd" egy úgynevezett 'Emoticon', mely még a régi internetes időkben a kommunikációt segítette, mellyekkel érzelmi töltést tudtál kifejezni egyszerű karakterek használatával. Az 'xd' az egy szlengesített 'XD'-nek felel meg, néha szarkazmus kifejezésére is használják.


A lényeg, hogy ironikus, illetve lekicsínylő érzelmi töltésű.

2020. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerinted mégis mi alapján találta ki bárki is, hogy két random karaktert rakjon össze és az hangulatot jelentsen? Mikor minden klasszikus hangulatjel érzelmet fejezett ki.

20 éve nem emotikonokat használtak, csak smiley-kat, amiket betűkből és speciális karakterekből alkottak (pl. ":D"), míg a rajzolt emotikonok az okostelefonokkal jöttek be ~10 éve (pl. 😁). A South park 1997 óta fut, az XD/xD pedig sosem jelentett iróniát, de legalább is nem ez volt az eredeti jelentése, hanem az addig létező ":D" nevetés fokozása.

2020. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az X a szeme a fejnek, becsukja a szemét nevetés közben. A D meg a nyitott szája. Olyan, mint ez :)
2020. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, most már teljesen képben vagyok xd
2020. febr. 16. 16:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Megy ez xd
2020. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!