Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék kevésbé lusta?

Hogyan lehetnék kevésbé lusta?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok szörnyen lusta, de oont annyira hogy zavarjon.

2-3 naponta főzök,mindig rend és tisztasag van, mert igényen van rá, heti 2x járok angol tanárhoz, sportolni is heti 1-2x, a munkám mindig kész van DE! Nég is simán telnej ugy ek napok higy kb SEMMIT nem csinálok, hogy 10 ig alszom.

Azétt idegesit ez mert tudom hogy ha heti 3-4x sportolnékmeg heti 6 naoot angoloznék,mert sokkal többet dolgoznek (vállalkozó vagyok, annyit keresek amennyit dolgozom) sokkal több időt feketnek a szakmai fejlödesre akkor sokmal előrebb tartanék. De valahogy mindig nyer a lustaság. Aztán persze jo szarul érzem magam. Van erre valami tipp/technika?


Azt tudni kell hogy nagyon beteg vagyok. Vannak jobb és rosszabb időszakaim. Amikor jobban vagyok akkor nagyon lelkes es aktib is vagyok,amikor rosszabbul az melyrepules, eltunyulás, es ellustzlas. Es van h mar 1 hete kijottem a szar idoszakbol mehis meg tart a tohonyaság.


2020. febr. 13. 10:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs a sok eliras miatt,nem talalom a szemuvegem :D :(
2020. febr. 13. 10:03
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem könnyű önmagunkat motiválni. Neked valami célt kellene találni az életben, ami belülről is hajt. Például anyagi függetlenség hogy hangzik? Hogy már csak akkor dolgozz, ha tényleg akarsz, és egyébként egy tisztes havi jövedelemért a kisujjadat se kelljen keresztbe rakni? (Hogy aztán kedvedre lustálkodhass :D)


Nekem néhány mondás segít ilyenkor. Pl. "Nyerd meg az első órát, és megnyerted a napot." -> Ha reggel rögtön nekifogsz egy bonyolult tennivalónak, vagy a legnehezebb feladatnak aznap, már elégedett leszel, mert nem keltél fel hiába. És ez a sikerélmény elég energiát ad az egész napra, de ha nem csinálsz már semmi mást, akkor is tettél valamit.

2020. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
anyagi függetlenség az megvan. ez a mondás nagyon jó amit irtál :) köszi. ezt alkalmazni fogom!
2020. febr. 13. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jutalmazós rendszer?


Írsz egy hosszú távú tervet, pl. B2 vagy C1 nyepvvizsga. Azt felbontod hetekre, hogy hogyan haladsz vele. És minden heti teljesítés után megjutalmazodagadat mondjuk egy forró fürdővel vmelyik termálfürdőben.


Vagy egyéb ajándékok. Csak ne kaja legyen.


Írsz egy listát a lépésekről, és minden 5. pipánál aji vár.

2020. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!