Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék kevésbé érzékeny?

Hogyan lehetnék kevésbé érzékeny?

Figyelt kérdés

Egyszerűen bármin képes vagyok elsírni magam, mégha csak néhány könnycsepp erejéig is. Egy kisállatos videón, vagy a hírekben hallottak miatt. Örömömben, bánatomban is. Mindig ilyen voltam, a konfliktusokat úgy kezelem, hogy sokáig tűrök, hátha megoldódik magától, aztán ha betelik a pohár, csak akkor állok ki magamért és olyankor csak pislognak. Mindent 20x átgondolok, hogy csak akkor tegyem szóvá, ha tényleg jogos és már hosszú ideje nem történt változás. A kritikát is jól bírom, akkor is először magamban keresem a hibát, csak utána cáfolom meg, ha nem érzem jogosnak. Gyengének tűnhetek, de szerintem nem az agresszív megnyilvánulás jelenti az erőt. Viszont nagyon magamra tudom venni, ha hangosabban szólnak hozzám. Nem tudom leplezni a megbántottságomat, ha pedig kérdezik, mi bajom, jönnek a könnyek. Annyira utálom ezt az extra érzékenységet, nem tudom, hogyan lehetne ellene tenni.

Valami hasonló cipőben esetleg? (n)


2017. nov. 6. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Érzékenységgel semmi baj. Vannak torzult felfogásaid, emiatt képes vagy megbántott lenni, és kérdésre őszinte választ kéne adj. Ezeket leszámítva nagyon jól gondolkodsz átlaghoz képest.

Helyzetmegértést kéne gyakorolj.


Érzékenységednek pedig örülj. Nagy "előny".

Én is "érzékeny", sőt többször érzékenyebb vagyok mint te, és imádom.

Hajrá!! :)

2017. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna, hidd el nem vagy egyedül ezzel.
2017. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem az érzékenységen kellene állítani, hanem a kommunikáción. És nem akkor robbanni, amikor már betelt a pohár, hanem a legelső sérelemnél szépen, kultúráltan helyre tenni a dolgokat!
2017. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!