Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ami olyan nagyon erősen annak...

Ami olyan nagyon erősen annak híve, hogy ne panaszkodjunk, az hogyan mesél az aktuális élethelyzetéről?

Figyelt kérdés

Hiszen ha az életéről mesél, akkor lényegében panaszkodik.

A legtöbb embernek nincs pénze, gondok vannak az egészségével, utálja a munkáját és esély sincs jobbra, konfliktusok vannak a szüleivel stb.


2020. jan. 23. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Rèszben felfogas kerdese. Nekem nincs okom panaszra.


De ha en is szarul fognam fe akkor panaszkodhatnek h van tragedia a ccsaladban stb stb de minek?

Ezzel egyutt is rettenetesen jo helyzetben vagyok. Gazdag vagyok. Szep csaladom van stb

2020. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

"A legtöbb embernek nincs pénze"


Mert elverik cigire, tv-re, ájfonra, lottóra, stb..

2020. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem mondom el mindenkinek, aki éppen útba esik, úgy sem tud rajta segíteni.

Másrészt meg kell találni az egyensúlyt a panaszkodás és a pozitív dolgokkal való foglalkozás között. Majdnem mindennek van jó oldala is, inkább erre kell összpontosítani.

Harmadrészt a másikat is hagyni kell szóhoz jutni, nem csak a saját mondandónkkal traktálni.

2020. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Te beszéltél a legtöbb emberrel? Vagy mégis mire alapozod az állításaidat? Tény, hogy egyre gazdagabbak vagyunk, és az is, hogy a szegénység jelentősen csökkent az országban az elmúlt években. Ha olyan rossz lenne itt, akkor az emberek tömegesen hagynák el az országot. Bulgária lakossága 20, Romániáé 15 százalékkal csökkent 1990 óta. Magyarországon ez az érték 10 százalék kötül van. Nem látok hatalmas tüntetéseket, az ország vezetését már másodszor választották újra. Mindezek nem arra utalnak, hogy a "legtöbb" embernek pocsék lenne az életminősége.
2020. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"az hogyan mesél az aktuális élethelyzetéről?"

Az maximum akkor mesél róla ha kérdezik vagy ha a másik személy segíteni tud ezeknek a problémáknak a megoldásában/feldolgozásában. Nem szimpla gőzkieresztésből vagy szimpátiakeltésből teszi. Sokan nem jöttek még rá de a panaszkodás függőséget okoz, kicsit jobban érzed magad ideig-óráig aztán ott vagy ahol előtte.

2020. jan. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen ha az életéről mesél, akkor lényegében panaszkodik."


Miért is? Attól, hogy te és a környezeted megkereseredett és nem vitte semmire, ne általánosíts.


Egyébként pedig nem beszélek azokról a dolgokról, ami nem pozitívak az életemben és kész. Máris nem panaszkodok senkinek...

2020. jan. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

A pozitivak ugy panaszkodnak hogy rögrön hozzatesznek valami jot is.


Pl most keveset keresek alig élek meg DE beiratkoztam tanfolyamra mert azzal magasabb poziciokra tudok palyazni, szeptemberben kezdem.

2020. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Amikor én otthonápoltam, akkor jól esett volna, ha néha csak pár mondatot mesélhetek a helyzetről. Nagyon nehéz volt totál egyedül és máig maradtak bennem dolgok. Aztán amikor fizettem érte, lényegében azért, hogy kisírhassam magam, és a szakember se hagyta... Na az neg aztán...


Igenis jó érzés beszélni a dolgokról.


Az élethelyzetek felén úgyse lehet segíteni.

2020. jan. 23. 12:48
 9/18 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ha barátok találkoznak, akkor nyilván jó meghallgatni egymást, elmondani, ha valami bánt. De nem arról szóljon minden egyes találkozó, hogy panaszkodunk, kesergünk.

Ismerősökre, akik nem állnak hozzám közel, szerintem nem tartozik ez, nem avatnám őket ennyire be az életembe, érzéseimbe.

A konkrét példád érthető. Elhiszem, hogy nehéz volt egyedül, és rossz volt, hogy senkivel sem tudtál erről beszélni. Pedig biztosan mások is voltak olyan helyzetben, mint te. Talán neten is vannak ilyen csoportok.

Egyébként ha egyedül vagyok, vagy csak nem akarom másoknak elmondani, de jó lenne beszélni, akkor elmondom magamnak, vagy leírom. Nekem ez is segít.

2020. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

#2 Véletlen sem azért, mert nincsenek rendesen megfizetve, emellé szép kis árak vannak mindenben. :)

De persze a 300 forintos lottó az oka mindennek. Az Iphone-t ki sem emelem meg a tv-t ha szerinted mindenkinek sziper-szuper tv-je meg Iphoneja van és azért nincs pénze.

2020. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!