Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ami olyan nagyon erősen annak...

Ami olyan nagyon erősen annak híve, hogy ne panaszkodjunk, az hogyan mesél az aktuális élethelyzetéről?

Figyelt kérdés

Hiszen ha az életéről mesél, akkor lényegében panaszkodik.

A legtöbb embernek nincs pénze, gondok vannak az egészségével, utálja a munkáját és esély sincs jobbra, konfliktusok vannak a szüleivel stb.


2020. jan. 23. 12:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én nem dohányzom, nem iPhone-om van, "örököltem" egy lassan 7 éves tévét, de nem nézem.

Nincs pénzem.


:D

2020. jan. 23. 13:10
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

Ja, hogy igazából te akarsz panaszkodni és félsz, hogy a kiszemelt lelki szemetesláda nem veszi jó néven, hogy rázúdítod a nyűgödet?

Írj blogot vagy naplót, már az is sokat segít, ha így adod ki magadból. Vagy keress jó szakembert, ne kóklert.

2020. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A pénzügyi problémákon kívül ezernyi más problémájuk lehet az embereknek. Sok látszólag jól élő is problémákkal küzd sokszor akkor is, ha kifelé azt akarja mutatni, hogy minden oké. Na ez a legrosszabb, mert elnyomják magukban a gondokat. Ha az emberek beszélhetnek róla, az könnyebbséget jelent, régen elsősorban a gyónás, a pappal való beszéd jelentette ezt a segítséget, manapság a pszichológus. A nyugati polgárok eljárnak a pszichológushoz, nekik ez természetes. De Magyarországon zakkantnak nézik, aki pszichológushoz jár, ezért marad az egymásnak panaszkodás.
2020. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

"Hiszen ha az életéről mesél, akkor lényegében panaszkodik.

A legtöbb embernek nincs pénze, gondok vannak az egészségével, utálja a munkáját és esély sincs jobbra, konfliktusok vannak a szüleivel stb."


Nagyon rosszul látod a realitást!

Nekem pl. nem téma a pénzem, az egészségemmel nincs gond (65 évesen), a munkámat kifejezetten szeretem, a szüleimmel, párommal meg a gyerekeimmel sincsenek komoly konfliktusok, a kisebbeket meg megoldjuk, nem beszédtéma mások felé.

HA te így viselkedsz, akkor a hiba benned van, és többek közt azért vagy ennyire negatív helyzetben, mert neked ez számít attraktív beszédtémának!

2020. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%
Azt gondolom, hogy tök mindegy, hogy beszélek az életemről, vagy sem, nekem kell megoldanom a gondokat, problémákat, nagyon kevés ember van, aki segítő szándékú lenne, és pl.: ötleteket, javaslatokat adna valamire is, akkor meg minek dumálni erről. Inkább szenvedek egyedül a bajjal.
2020. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Embertípus függő ez is... problémája mindenkinek van, kinek kisebb, kinek nagyobb. Mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Viszont hogy melyikre fókuszálsz, melyikből lesz beszédtéma, az tőled függ. És így derül ki, hogy pozitív vagy negatív életszemléletű vagy-e.
2020. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Hiszen ha az életéről mesél, akkor lényegében panaszkodik."


Nem ezt jelenti a panaszkodás, hanem azt, amikor valaki rázúdítja másra a problémáit, de nem kér tanácsot és/vagy egy szót sem szól arról, hogy mik a konkrét tervei a megoldás érdekében.

2020. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Beszél az életéről = beszél a problémáiról = elmondja a problémáit, mert társas lény, jól esik olykor kiadni, úgy, hogy más élő ember is hallja / olvassa.

"Tanács" nem kell, mert a probléma vagy megoldhatatlan (szülőkkel konfliktusok vannak, szülők betegsége, saját betegség stb) vagy folyamatban van a megoldás (csak hosszú, közben pedig rettentően fáj és az ember fél is a kudarctól)...


Meg a másik, amikor konkrétan kérdeznek az életemről: munka, párkapcsolat, család stb.

Ne válaszoljak, mert ha válaszolok, az panaszkodás lesz? :'D



Talán ebben a könyvben volt benne:

[link]

Vagy az ebből készült, 4 kötetes regények egyikében

[link]


De az első a valószínűbb.

A feleségnek valami problémája volt a munkahelyén és otthon rendszeresen ki szerette volna adni magából, de csak amolyan rövid, hazaérkezés utáni, kivel mi történt sztori keretein belül, mert a minőségi idő volt a szeretetnyelve.

A férje meg úgy állt hozzá, hogy ha panaszkodik, azt csak akkor teszi, ha tanács kell. Mindig leintette a feleségét azzal, hogy (amúgy tök abszurd) "tanácsokkal" látta el.

A vége valami olyasmi volt, hogy tanácsadóval beszélgettek, és az világított rá, hogy a feleség kvázi csak el akarja mondani, hogy mi történt a munkahelyén, ennyi....


Én alapból olyan vagyok, hogy aki közel áll hozzám, annak szeretem kiadni magamból (de ahogy látom, az emberek zöme ilyen).

Ha tanács kell, külön jelezni szoktam.


Nem vagyok olyan, aki szereti magában tartani, pláne, ha rákérdeznek, hogy és suli, munka stb. Akkor elmondom.

2020. jan. 24. 12:24
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!