Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vesz valaki manapság...

Miért vesz valaki manapság 70-80 millióért (de legyen 50-60 millió) lakást, amikor abból már tudna családi házat is venni?

Figyelt kérdés
Számomra érthetetlen, hogy miért választja valaki inkább ezt. Akkor már nem jobb lenne nyugodt környezetben, családi házban élni?
2020. jan. 20. 15:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem szinte szenvedés a lakás, mert szeretek növényeket gondozni, saját petrezselymet vágni a levesbe, saját citromfűből készíteni a teát. Nem szeretek zárt térben lenni, próbálok parkokba menekülni tavasztól őszig, de nem sok park van, időm meg még annyi sincs. A sportolgatás nagy részét szívesen felcserélném kerti munkára.


Viszont vannak olyanok, akik amúgy se üldögélnének a kertben, nem szeretnek sokat utazni, utálják a kertimunkát.

2020. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Én panelos és kertes házas évekkel a hátam mögött most nagyon jót röhögök ezen, hogy a panel "zajos". Eddig 4 különböző panellakásban éltem, mindegyik tök halk & nyugis volt, a lakóparkok rendezettek, jól felszereltek és ellátottak. Kertes házak közül most lakok a 3. helyen, mindegyik olyan volt, hogy a szomszéd 27/7 flexel, traktorozik, ordíttatja a rádiót vagy ezek tetszőleges kombinációja, emellett bolt, orvos, munka sokkal messzebb van.

Nekem összességében megéri az egyéb előnyök miatt, de ez, hogy a kertes csöndesebb és nyugisabb lenne, ez egy vicc. :DDD

2020. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Csak a nagyon buta emberek csinálnak ilyet, hiszen kinek jó az, hogy a papírvékony falakon mindent hall a felette, alatta, mellette lakóktól?
2020. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Most panellakásom van, családi házban nőttem fel. Most külföldön vagyunk albérletben, ez téglalakás. Szeretnénk Budapesten lakást, jó környéken, zöldövezetben, ami körülbelül annyi, mint ami a kérdésben szerepel. Most erre gyűjtünk. Nem értek azzal egyet, hogy csendesebb a családi ház, mindig zúg valaki, füvet nyír, fát darabol, bulizik vagy csak ordíttatja a rádiót. Emellett, mindenki az nézi, hogy a másik mit csinál, az ingerszegény környezet miatt. Az agyamra ment, hogy "mindenki" az én dolgommal van elfoglalva. Nincs szórakozási lehetőség, kulturális program, katasztrófa orvoshoz járni.

Szeretnénk kertkapcsolatos lakást. Nekem egyedül ez hiányzik, de túl nagyra sincs szükségem. A fentieken kívül számunkra fontos, hogy a gyerekünk jó környéken nőjön fel, jó iskolába járhasson, választhassunk a magánorvosokból (jobb egészségügyi ellátás), bármikor mehessünk múzeumba, kiállításra, koncertre stb. Ha utazni akarunk, relatíve közel legyen reptér. Mindamellett értékálló marad a lakásunk, amit majd megörökölnek.

2020. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!