Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Soha nem fogom megszokni,...

Soha nem fogom megszokni, hogy dolgoznom kell?

Figyelt kérdés

A harmincas éveim második felét taposom, és még soha olyan rosszul nem éreztem magam, mint mióta stabil munkahelyem van. Előtte is az volt a helyzet, hogy kb fél (max 1) év után ha felmondtam, vagy ha megszűnt a munkahelyem, akkor hihetetlen megkönnyebbülést éreztem. Nem arról van szó, hogy lusta vagyok vagy ilyesmi, hanem annyi minden más dolgom van (lenne), hogy emiatt frusztrál a munkára elpazarolt idő. És emiatt nem is alszom sokat, és olyan vagyok napközben, mint a mosott szar, mert éjjel próbálom kompenzálni a nappal elvesztegetett időmet. Ahogy "öregszem", egyre nehezebben bírom ezt az életmódot, de ha megpróbálok változtatni rajta, vagyis éjszaka aludni, akkor még szarabbul érzem magam, mert nem marad életem. Soha nem voltak öngyilkos gondolataim, de mostanában már sokszor arra gondolok, hogy jobb lenne meghalni egy balesetben, akkor nem kéne többé reggelente felkelni és munkába menni. Már egyetemre is megint beiratkoztam, hogy legalább a tanulás lekössön - szeretek tanulni, azt nem érzem elpazarolt időnek - és legyen mentségem rá, miért nem marad időm "élni". De ez is csak kamu, leköt még egy rövid ideig, de utána mi lesz?! Próbálok olyan munkát keresni, amitől nem bukom ki, de ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. Közben valamiből meg is kell élni, de azzal meg megint minden életkedvem elmegy. Motiválatlanul meg baromi nehéz munkát keresni. A családommal is türelmetlen vagyok, haragszom mindenért, amivel plusz munkát adnak, ezáltal ellopnak még egy adagot az amúgy is kevés időmből. Pedig nem kéne haragudnom rájuk, de egyszerűen baromi ingerült vagyok minden apróságtól.

Szerintetek mit csináljak? Van ebből kiút?


2019. dec. 28. 23:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami jó 4 órás részmunkaidős állást kéne találnod, ami fizet 100 felett azért. Abból el lehet tengődni, ha van saját ingatlanod. Illetve nem tudom mit csinálsz hobbiként, de azt is pénzzé kell tenni. Pl ha makettezel, akkor nem állíthatod ki magadnak mindet. Meg kell válnod néhánytól.
2019. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"annyi minden más dolgom van (lenne)"


Sorold már föl ezeket...

2019. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12: Kreatív tevékenységek, ezekből akár rendszeresen tartalmak készítése a netre. Konkretizálni ezt jobban nem akarom, mert ugye kicsi a világ, szeretnék anonim maradni. De ezek lehetnek hang, video, szöveges cuccok egyaránt - mind-mind időigényes. Tanulás - alig volt még olyan időszak az életemben, amikor nem tanultam valamilyen formában. Ez szintén időigényes elfoglaltság. Az otthonom alakítgatása - kétkezi munkák, amiket magam meg tudnék csinálni. Ez utóbbi az autómra is áll, alap autószerelési munkáknak is nekiállnék ahelyett, hogy idő hiányában inkább szerelőhöz hordom. Jobban is érezném magam tőle, ha tudom, mi és hogyan lett megcsinálva rajta. Ha lenne miből, hobbi autót is vennék, azzal is el tudnám tölteni a fél életem. Persze, ha időm nem lenne rá, csak pénzem, annak se lenne sok értelme. Az ilyen triviális dolgokat, hogy néha szívesen elolvasnék egy regényt, vagy néha játszanék, esetleg megnéznék egy animét, már nem is tartom számon, ezek hiánya nem frusztrál úgy, mint a többi.
2019. dec. 29. 12:08
 14/14 anonim válasza:
100%

En is igy voltam. Viszont rajottem, hogy nem a munkaval van a bajom, hanem a munkaidovel, azzal, hogy ennyit elvesz az eletembol. A megoldas nekem az volt, hogy egyeni vallalkozas es home office, szerencsere olyan a szakmam, amiben ez minden problema nelkul megvalosithato. Direkt nem dolgozom sokat, csak kb 4orasnak megfelelo szinten, es tobbet keresek, mint foallasban keresnek cegnel :D mellette nevelem a gyerekeimet, rendezem a hazat es hobbim is van.

Nekem az a mokuskerek feeling nem ment h minden reggel felkelni ugyanakkor, bemenni, rohadni ott 8,5 orat (vagy 10et tuloraval), majd este hazaesni, es mar semmire nincs ido csak enni, furdeni meg lefekudni. Es heti 5 napban ennyi az elet, az a maradek 2 meg keves, foleg h vasarnap mar egesz nap azon gorcsoltem h holnap menni kell. Tudok dolgozni, csak nem így keretek koze nyomva, bealdozva az idom nagy reszet.

2019. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!