Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Soha nem fogom megszokni,...

Soha nem fogom megszokni, hogy dolgoznom kell?

Figyelt kérdés

A harmincas éveim második felét taposom, és még soha olyan rosszul nem éreztem magam, mint mióta stabil munkahelyem van. Előtte is az volt a helyzet, hogy kb fél (max 1) év után ha felmondtam, vagy ha megszűnt a munkahelyem, akkor hihetetlen megkönnyebbülést éreztem. Nem arról van szó, hogy lusta vagyok vagy ilyesmi, hanem annyi minden más dolgom van (lenne), hogy emiatt frusztrál a munkára elpazarolt idő. És emiatt nem is alszom sokat, és olyan vagyok napközben, mint a mosott szar, mert éjjel próbálom kompenzálni a nappal elvesztegetett időmet. Ahogy "öregszem", egyre nehezebben bírom ezt az életmódot, de ha megpróbálok változtatni rajta, vagyis éjszaka aludni, akkor még szarabbul érzem magam, mert nem marad életem. Soha nem voltak öngyilkos gondolataim, de mostanában már sokszor arra gondolok, hogy jobb lenne meghalni egy balesetben, akkor nem kéne többé reggelente felkelni és munkába menni. Már egyetemre is megint beiratkoztam, hogy legalább a tanulás lekössön - szeretek tanulni, azt nem érzem elpazarolt időnek - és legyen mentségem rá, miért nem marad időm "élni". De ez is csak kamu, leköt még egy rövid ideig, de utána mi lesz?! Próbálok olyan munkát keresni, amitől nem bukom ki, de ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. Közben valamiből meg is kell élni, de azzal meg megint minden életkedvem elmegy. Motiválatlanul meg baromi nehéz munkát keresni. A családommal is türelmetlen vagyok, haragszom mindenért, amivel plusz munkát adnak, ezáltal ellopnak még egy adagot az amúgy is kevés időmből. Pedig nem kéne haragudnom rájuk, de egyszerűen baromi ingerült vagyok minden apróságtól.

Szerintetek mit csináljak? Van ebből kiút?


2019. dec. 28. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megertelek bro. En szeretnek autoszerelest tanulni, hegeszteni, komuveskedni, fat faragni, stb.. de nincs semmire se ido :/
2019. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munkát végzel ami nem okoz örömet..csak kinlódás én megértem, de ennyi idősen már biztos van elképzelésed hogy mit csinálnál szivesen. Tedd azt
2019. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon szenvedtem az első egy évben, utána jobb lett. Gondolom emberfüggő, de végülis mindent meglehet szokni. Persze ha van lehetőséged és elképzelesed, akkor ne légy rest változtatni.
2019. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2: Az a baj, hogy ami örömet is okozna, azt ha kötöttségek között kell végeznem, akkor már nem is okoz örömet.
2019. dec. 28. 23:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nincs olyan munka ami nem jár valami kötelezettséggel, kötöttséggel, akàr beosztott vagy akár vállalkozó
2019. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem nőttél fel, csak testileg.
2019. dec. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6: Miért is?
2019. dec. 29. 00:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is ezt éreztem, de 1 hónap alatt ráéreztem minderre, ezért csináltam meg a kamionos jogsit, így a munkahelyem mozog és ahol vége a napnak ott találok ki valami elfoglaltságot, vagy kihívást, pl. fürdés. :)


21/f

2019. dec. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Megértelek mint a rohadt istent.

Szuper tevékeny vagyok, de rühellek dolgozni. Kiút? Olyasmit csinálsz, amit szeretsz. Nem? Én is ezért hajtok.


Később meg vállalkozás, megtanulni mindent róla. Azt automatizálni, és passzív jövedelemféle. Befektetni ingatlanokba? Van sok módszer, biztos hogy van kiút mindenből, de beleszülettünk egy rendszerbe. Itt muszáj az elején sz4rt végezni, és felépíteni magad tudatosan, százszor elbukni mielőtt jó életed lesz. Addig pedig elfogadni, hogy szopás van.

2019. dec. 29. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig kínkeserv volt, utáltam bejárni, dolgozni. Nekem sem a szorgalommal, tudással, felkészültséggel volt baj, csak ha munkahelyen kellett, utáltam az életet.

20 éve vállalkozó vagyok, sokkal így sem jobb, max annyi, hogy itthonról dolgozom. Bár én eleve utálom a szakmámat, szóval...

2019. dec. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!