Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolja az...

Mennyire befolyásolja az életemet ha egy alkoholista apával nőttem fel?

Figyelt kérdés

Nem bántott soha senkit.

De nem igazán tudtam apaként tekinteni rá már gyerekként sem.

Most szinte gyűlöletet érzek iránta..


2019. dec. 17. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a válasz:

Te életed, te elméd, te tested, amit magad irányítasz... A jövődet TE határozod meg fejben kezdetben, majd tetteiddel!

2019. dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha bántalmazás nem történt, akkor a viszony jó esetben is közömbös volt. Érezhettél valami ellenszenvet, ha ez mostanra gyűlöletté nőtte ki magát. Kérdés, hogy ez szociális és családi tekintetben mennyire okozott hiányt. Ha szerencséd van, nem lesz hatással az életedre.
2019. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted mennyire befolyásolta?
2019. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnám ennyiből megmondani, de hogyha nem volt meg köztetek az a bizonyos apa-lánya kapcsolat, akkor szerintem valamennyire sajnos hatással lesz az életedre, de nyilván mindenki más. Lehet, hogy neked ez nem számít annyira, ki tudja... Én most leginkább magamból indulok ki. Nekem nem volt alkoholista az apám, csak szimplán nélküle nőttem fel, mert nagyon kicsi voltam, amikor a szüleim elváltak. Azt vettem észre magamon, hogy a férfiakkal sokkal nehezebben alakítok ki kapcsolatokat, mert egyszerűen nem tudom, hogy hogyan kell velük bánni, és ugyebár egy apának az lenne a feladata, hogy ezt úgymond megtanítsa. Ha az anyukád ilyen téren nyílt és segítőkész volt, akkor szerencsés vagy, de amúgy nagy esély van arra, hogy ennek tapasztalni fogod a hatásait itt-ott.
2019. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt amúgy nem is írtad, hogy milyen nemű vagy, csak a stílusodból következtettem arra, hogy lány vagy. Bocsi, ha rosszak voltak a megérzéseim. :D
2019. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jajj tényleg. Lány vagyok, 25 éves.

Kiskorokban nagyon rossz volt amikor a barátnőim az apukájukról beszélgettek. Én is szerettem volna ha normális apukám van, akire felnézhetek stb.. De nekem ez kimaradt az életemből. :(


Érdemes ilyesmivel pszichológushoz menni?

2019. dec. 18. 09:14
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Semennyire. Engem, meg a húgomat (néha anyámat is) vert is. Hol a nadrágszíjjal, hol egy bottal. Ami épp a keze ügyébe került.


Nem lettem lelki sérült, van normális munkahelyem, feleségem, házam. Annyiban "befolyásolta" csak a dolgaimat, hogy 15 éve nem láttam apámat. Nem tudom mi van vele, nem is érdekel.

2019. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!