Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most tényleg öreg már az...

Most tényleg öreg már az ember 20 év felett?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy 13-14 évesen sokkal fiatalosabb voltam mint 21 évesen. Ráadásul fiatalnak sem érzem magam.

#Fiatalság elvesztése
2019. dec. 16. 12:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Mindig azt szoktam mondani, aki panaszkodik, hogy itt fáj, ott fáj, hogy öreg az országút. Tenni kel ellene és nem érzed magad öregnek. Minden nap séta, mozgás, szellemi feltöltődés, egészséges táplálkozás. Fitten tart. Ha már most így gondolod, mi lesz veled 50 évesen, mint amennyi én most vagyok? Ne engedd el magad, mert akkor tényleg bevonzod a gondolatok által, hogy hű, de öreg vagyok. Nálad ez még kicsit viccesnek tűnik. Kapd össze magad, mert előtted az egész élet.
2019. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

"Azt vettem észre hogy 13-14 évesen sokkal fiatalosabb voltam mint 21 évesen." - 21 évesen már illik is felnőttebbnek lenni, mint 13 évesen. És éppen most vagy "fiatal", 13 évesen gyerek voltál, kamasz.

Vagy nem tudom, mit értesz az alatt, hogy nem vagy fiatalos? Minden szombat reggel 6kor már a piacon vagy? Egész nap a reklámújságokat bújod, hogy mikor, hol lesz akciós a kedvenc súrolószered meg a Sága selyemsonka?

2019. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát, ha kiégeted magad, akkor lehetsz öreg 21 évesen, de ez a te felelősséged, a te életed.


Én 29 éves nőként se érzem magam öregnek.

Külsőmért és belsőmért is teszek, hogy fiatalosan nézzek ki. Sőt, még jó pár évet le is tagadhatok koromból. Senki meg nem mondaná, hogy 29 éves vagyok.

2019. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
56%
Én akkor kezdtem el magam öregnek érezni, amikor már dolgozni kezdtem. Pl 18 évesen hiába érettségiztem le, utána még iskolába jártam továbbra is. Szülővel laktam, minden nap iskola stb... De utána ahogy elkezdtem dolgozni és magamat kellett eltartanom, onnantól éreztem, hogy vége a gyerekkornak. Plusz amióta dolgozok, azt érzem sokkal gyorsabban elrepülnek az évek, mint amikor iskolába jártam. 28/f
2019. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ahogy a 9-es válaszoló írta, bizony kilépsz a nagyvilágba, én is most fogok. Idősebbnek érzem magam valóban, mint 13 évesen, de ez az idősebb érzés, ez csak egy mennyivel tapasztaltabb bölcsebb vagyok érzés. És ahogy írták, igen ilyenkor az életeddel kell foglalkoznod, hogy mit szeretnél, milyen irányba indulj el, párkapcsolati szempontból is. Meg kell állni a saját lábadon. Ki lesz párom, vajon szeret? Hogy fogunk élni? Hol fogok dolgozni? Ezek a kérdések 13 évesen nem merülnek fel, csak most... És hiába nagy gondot okoznak ezek a problémák, én örülök, hogy már nem vagyok 13-14 éves.
2019. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!