Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tartjátok undorítónak,...

Nem tartjátok undorítónak, hogy egy olyan világot élünk, ahol az életszínvonalban akkora a szakadék, hogy van, aki 3 hétig jól lakna abból a pénzből, amit más a cipőjére elkölt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 3. 22:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

Erre csak annyit mondok:

Mindenkinek megvan a lehetősége, de az csak önmagától függ s attól, hogy hogy gondolkodik.


Ha van tudatos tudata s önmagát megismeri igazán, felvázolt élet célok, jövőkép megvan, onnantól méginkább rajta àll:

TESZ A JOBBÉRT vagy elmerül a mélybe.


S elárulom, kellenek a szakadékok.

Miért?


Gondolj bele egy olyan világba ahol mindenki csak vezetői poziciót töltene be...

Ki fog utakat építeni? Kik fogják az utcákat karban tartani, szemét mentessé tenni? Kik fognak gyárba robotolni, hogy mindent kivitelezzenek számunkra, legyen az az élelmiszer ipartól kezdve az elektronikáig?


Ki fogja felépíteni a lakásod a segged alá pl amit bérel az ember.

(Mert manapság nem az van, hogy családtagok segítenek hozzáértéssel egy családi házat felhúzni segíteni pl az ifjú párnak)


Kik töltenék fel az árut a boltok polcain, ahonnan vásárolsz?


Azért nem undorító az amit mondasz, mert minden összefügg mindennel.


Pl: ha te lennél egy neves bolt tulaja:

Nem lenne hírneved ha az emberek nem vásàroltak volna s nem terjed el híred.

Ha neved van megengedheted a drágább termékek eladását, ami mint tulaj számára csak mégnagyobb siker, bevétel, elismerés.

Jobb jövőt építve ezekből magadnak s családodnak.

Viszont ha nem lenne a társadalomban szintén sikerre törekvő vagy már sikeres ember, aki kinyitja a pénztárcát... Akkor a bolt tulaja nem tudna nagyobb sikert, bevételt elérni, ha nem lenne vevőköre.


Lényegében egymáson kapaszkodva haladunk felfele.

Ezt lehet gerinccel tisztességes úton s lehet anélkül.


Soha nem egy nézetből kell nézni a dolgokat!

A cső látásúak ezért is rekednek meg alul.


A házunk előtt söprögető nénit is imádom s tisztelem, de ezt kedvességével s modorával is megmutatta, hogy imádni való.


Az építő munkások, akik széttúrták nem messze az utat... Nos lenézem őket, DE nem a munkájuk miatt, hanem a viselkedésük...

Egy ismerősöm ott volt felmérni, hogy hol tartanak (elmaradás) vele beszéltem ezek meg állat módjára viselkedtek, kivéve a legfiatalabb srác, akinek mondtam is:

Ne legyél ilyen, mint ezek, törj utat magadnak s ne rekedj meg itt.


Az életszínvonalát mi magunk alapitjuk.


Ha te nem akarsz alul maradni, akkor nincs mese: Tenni kell érte! Küzdeni!


Az emberek sokszor maguknak csinálják a gondolat.

Pl ismim anyja:

-200ezerben van, de csak azért megveszi a netes kütyüt havi +5000ért, mert munkahelyén filmezni akar s a telón nincs olyan adatforgalma...


Eközben: fizeti telóra s otthon is a netet... S ezek szerint van szabad ideje.


Az a szabadidőben ha csak napi 2 óra is, nagyon sok mindent lehet alkotni, amiből pénzt tudna csinálni.


Leírtam neki számokkal alá támasztva s lesokkolt, még ha csak díszdobozokat csinálna abban a minőségben, amit mutattam neki (s egyszerű, kézügyesség se kell csak precíz vágás.) Lesokkolt...

Laza 2 hónap alatt megoldaná a minuszát...


Utána pedig az a havi plusz pedig mehetne gyűjtésre...


S nem filmezgetne havi minus 5ezerért, hanem alkotna 100ezerért...


Nem mindegy ki hogyan gondolkodik s hogyan osztja be idejét, amit ő maga alakít, nem más......

"Nincs időm" kifogást nem szeretem hallani.

2019. okt. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%
9-es megmondta a tutit. Nem lehet mindenki tanult ember. És minden munkàra szükség van, mégis nyomorognak sokan. Olyan kevés a fizu. A kormàny hibàja ez szerintem. Nem csoda hogy aki tud inkàbb elmegy külföldre.
2019. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Én 30 évesen, munka mellett iratkoztam be most egyetemre, ahova beszámították az OKJ-mat. Kb egy 100-assal többet fogok keresni.


Amikor a jogsimat csináltam, akkor elmentem pluszba 4 órában takarítani, abból raktam félre az autómra is.


Mindenki előtt ott van a lehetőség, nem másokra kell irigykedni, hanem tenni kell érte.

2019. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

Köszönöm, imádom a 42 ezer forintos Geox cipőmet.


Amúgy ez teljesen normális. Értéket rendelünk az emberek teljesítményéhez és asszernt kompenzáljuk őket. Ezzel motiválva a folyamatos innovációt és fejlődést.


Bill Gates nem azért gazdag, mert rengeteg ember becsapott, kisemmizett és esetleg kirabolt. Forradalmasította a számítógépket világát ezzel megemelve a te életszínvonaladat.


Ezért van okostelefonod, tableted vagy laptopod és tudsz hülye kérdéseket feltenni, ahelyett hogy most sáros arcal néznéd a disznókat és úgy élnél mint a középkorban egy paraszt.

2019. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Mentek a lepontozások mindegyik okostojás "tanulj" válaszadónak.

Majd kíváncsi vagyok, hogy ha szükségetek van arra, aki kipakolja nektek az árukat a boltban, megsüti a kajátokat, elhordja a szemetet, elvisz titeket a kórházba, ha baj van, de nem lesz rá ember, mert ennyire alulfizetettek, akkor melyik diplomás értelmiségihez fogtok fordulni. Ja, semelyikhez.

2019. okt. 4. 17:48
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

15#


Van az a munka amit bárki eltud végezni.


Pl.: Bolti eladó, recepciós, gyárban munkás stb...


Van az a munka amit picit betanulással és/vagy fizikai rátermettséggel bárki eltud végezni.


Pl.: Tűzoltó, nővér stb...


Van amihez tovább kell tanulni.


Pl.: Könyvelő, fordító stb...


Van amihez rengeteget kell szenvedni az egyetemen.


Pl.: Mérnök, orvos stb...


Van annak azok akik óriási kockázatot vállalnak, évekig szinte semmiért dolgoznak hogy építsenek valamit.


Vállalkozók


Ezeknek a nehézségi szintje kiszortírozza az embereket.


Hiába mondjuk mindenkinek hogy tanuljon mérnöknek. Kezdjük ott hogy a ponthatárt sem ugorja meg az emberek nagy része. Pedig ott nem is magas. (Jó attól függ milyen mérnök).


Majd az első félévben is rengetegen kiesnek. Olyanok akik gimnáziumban matek/fizika versenyekre jártak.


Az átlag IQ egy mérnöki szakon 120 körül van, ami az emberek 91%nál magasabb.


Szóval ha mindenki akarna sem tudna pl.: valamilyen mérnöki szakon tovább tanulni.


Az orvosira ne is menjünk bele.


A vállalkozó szelleműeket, mert kiszortírozza a piac. Az értelmetlen ötletekbe vágók vagy gazdaságilag nem életképes álmokat hamar tönkre teszi a piac. Nem lehet akárki vállalkozó, sokan elbuknak.


A túlélt vállalkozások közül is sok olyan rosszul megy, hogy pont hogy egy átlag fizetésnyi pénzt tud kivenni a tulaj vagy jóval kevesebbet.


Nagyon kevés vállalkozó lesz igazán sikeres.


Szóval mindig is lesznek alacsony végzettségű egyszeri munkások akik elvégzik az általad írt feladatokat, mert vagy megteszik vagy éhen halnak.

2019. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Szóval mindig is lesznek alacsony végzettségű egyszeri munkások akik elvégzik az általad írt feladatokat, mert vagy megteszik vagy éhen halnak."


A "minél olcsóbb munkaerő szükséges" mentalitás miatt ukrán vendégmunkások építik a vadonatúj lakásokat a lakóparkokban, és ezekhez volt szerencsém:

-Hibás vezetékezések, víz és internetprobléma, légkondícionáló beszerelési nehézség a hanyag munka miatt, stb.


Lehet azzal szórakozni, hogy nem fizetjük meg az embereket, csak akkor inkább mennek külföldre, ülnek be valami kényelmes irodába, vagy végeznek RENDKÍVÜL pocsék munkát, aminek az értelmiségiek isszák meg a levét.

2019. okt. 4. 18:39
 18/22 anonim ***** válasza:
47%
Nem a differencia a probléma, hanem annak a mértéke. Oké hogy egy mérnök felelősségteljes poziban van, de számfejtek pl most egyet, 4 millió fölött van a nettója. Míg nekünk mezei halandóknak ez annyi pénz, hogy elkölteni se tudjuk. Vélhetően az ő életszínvonala se csökkenne radikálisan, ha csak 2 milliót kapna. De az a másik 2 milla 400 felé osztva 400 minimálbéres fizuját másfélszerezné meg, akik sokkal inkább megéreznék a különbséget.
2019. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, te okostojás! Jogod van nem tanulni, csak akkor ne keseregj és ne irigykedj azokra, akik egy havi fizetésedet elköltik cipőre. Akkor maradj csendben! Egyébként ha valaki SZAKEMBER (értsd: pék, burkoló, asztalos stb), az nem nyavalyog, mert meg is fizetik. De ő tanult is érte, nem úgy, mint aki elvégzi a 8 általánost, aztán mindenkit utál, akinek telik autóra. ;)
2019. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Látott itt ütközik ki az aluliskolázottság, amikor a többség normálisan válaszol, te meg habzó szájjal hőbörögsz, sárgulva az irigységtől. :D

Mellesleg a -ban, -ben helyes használatát már az általánosban tanítják, feltételezem azt csak kijártad...


Tipikus, megkeseredett, utálkozó sz@.rdarab vagy, aki lusta volt tanulni vagy annyira ostoba vagy, hogy nem vitted semmire és ezért másokat utálsz.


Mellesleg én pl.a mentősöket nagyon tisztelem, ahogy a festőket, burkolókat is.


A kukásoknak (remek példát hoztál fel) meg azért alacsony a fizetésük (mihez képest ugye...), mert zömében 6 általánossal rendelkező egyedek végzik, akiknek nincs is többre igénye. ;)

2019. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!