Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tartjátok undorítónak,...

Nem tartjátok undorítónak, hogy egy olyan világot élünk, ahol az életszínvonalban akkora a szakadék, hogy van, aki 3 hétig jól lakna abból a pénzből, amit más a cipőjére elkölt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 3. 22:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki elott ott van a lehetoseg☺️Ismerek olyat aki felnott fejjel ment tovabb tanulni, hazavisz havonta 600at. Nem akart megelegedni a minimalberrel, tett ellene.

Na masok irigylesevel vezesd le a sajat gyengesegedet.

2019. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
Ezért kell tanulni.
2019. okt. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a példád nem túl jó. Én annyi pénzért vettem cipőt, amiből akár két hónapig is eszek, de 2013 óta bírja.
2019. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem tartom annak. Ez mindig is így volt, és így is lesz.


A legtöbb embernek van lehetősége arra, hogy ha nem is kitörni, de egy jó körülményt megalkotni magának.

2019. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Csak azt tartom undorítónak, hogy nem én vagyok a “más ember”. :D Egyébként három heti kajapénz nem kifejezetten sok egy cipőért, sőt.
2019. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Én értem a kérdést.

Csak remélni tudom, hogy az ilyen emberek jótékonykodnak is.

2019. okt. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
2-es: a tanulás kevés, erre a világra életrevalónak kell lenni.
2019. okt. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%
Ez mindig is így volt. Talán a szociknál nem,de ott mindenki ugyanúgy szarul élt
2019. okt. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen tanulós tanácsokat sosem értettem (pedig nem vágyuk hülye, én is tanultam) viszont elég gusztustalannak tartom.


Azt mondjátok, hogy adottak bizonyos munkák, amiket el KELL végezni annak érdekében, hogy kényelmesen, sőt, biztonságosan élhessünk a világban (eü adminisztráció, szemételszállítás, ügyfélszolgálat, betegápolás, stb stb) de azok az emberek, akik ezeket a munkákat végzik, szegénységet, sőt, akár éhezést és bizonytalan lakhatást érdemelnek, és nem érdemelnek szimpátiát, amíg nem váltanak egy olyan munkára, ami jelenleg piacképes.


#1 #2 #4 Mit tennétek, ha balesetetek lenne, de nem lenne betegszállító, aki elvisz titeket a kórházba? Mi lenne, ha hónapokig a házatok előtt rohadna a szemét, mert nincs kukás, aki elviszi a szemetet? Mi lenne, ha mindenki megfogadná a tanácsokat és elmennek mérnök informatikusnak?

Nonszensz.


Amúgy szerintem nem azzal van baj, ha valakinek többlete van, hanem az, hogy azok, akik fontos és tisztességes munkát végeznek, gyakran nem tudnak emberhez méltó életét élni, mert olyan nevetségesen semmibe vannak véve bérezés szempontjából.

2019. okt. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Továbbá az is gyökér hozzáállás, hogy "háátasztán régen is ez vót, szóval kit érdekel???"


Ha az emberiség nem lenne képes javítani önmagán, akkor még mindig meztelenül zabálnánk a sárból a férgeket, és torokhangokkal és morgással kommunikálnánk egymással.

2019. okt. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!