Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem vagyok kisgyerek, mégis...

Nem vagyok kisgyerek, mégis annak érzem magam. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval a barátommal épp albérletek, bútorokat ,stb. nézegetünk, válogatunk mert most fogunk összeköltözni.

Ezek után ha minden jól megy az első gyerekünket 4-5 éven belül tervezzük és ezt olyan furcsa így kimondani/leírni.

Jelenleg nagyon fontos, komoly dolgok állnak előttünk és nagyon rövid időn belül és ez nagyon furcsa érzés, hiszen még én is inkább érzem magam gyereknek, mint felnőttnek.(nem érettségre gondolok, hanem csak egy érzés)

Lehet csak azért mert még nem élünk külön a szüleinktől? Utána változni fog? Nálatok hogy volt?

Mert pl. ha a gyerek témát nézzük akkor az a 4-5 éven belül időszak nagyon rövid idő és bár vágyik az ember gyerekre, de magamat nem tudom beleképzelni hogy már így elszállt az idő... és nem azért mert nem szeretnék gyereket ezen az időn belül, hanem hogy máris itt tartok/tartunk.

Ez inkább ilyen elmélkedős kérdés :D

Várom hogy nálatok is így volt-e, mikor változott ez az érzés és bármilyen tapasztalatot :)

21/N



#változás #költözés ##felnőttélet
2019. okt. 2. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve hogy en tinikorom ota joforman többet voltam a baràtaimnàl mint otthon, vagy tekintve hogy 18 èvesen külföldön is dolgoztam, èn csak olyanokban ereztem magam gyereknek, hogy nagyobb bajokat, de a mai napig, nem tudok a szüleim nélkül megoldani.

Érdekes egy barătom sem tudta soha betölteni azt a szerepet hogy maxon szàmithatnék rà. Mindig a szüleimre szamithatok csak igazàn.

2019. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
28 vagyok, gyakorlatilag 8 éve külön élek a családomtól, 3 éve összeköltöztem a párommal, 1-2 éven belül mi is gyereket tervezünk, de valahogy én is gyereknek érzem még magam. Pedig minden gondomat magam oldom meg, felnőttként élek. Nem tudom mikor dog ez az érzés megváltozni, meg fog-e változni egyáltalán.
2019. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

HA elköltözöl, ez változni fog.

Azért 4-5 év hosszú idő, addig még sokat fogsz érni.


Felnőttnek lenni azt jelenti, van önálló jövedelmed, önálló életviteled, te döntöd el, hol akarsz dolgozni, mivel akarsz foglalkozni, hol akarsz lakni.

Saját hibádért , tévedésedért nem másokat hibáztatsz.

Vállalod a felelősséget elsősorban magadért, majd másokért (gyerekeidért).

Mi az, ami nem megy, ami nem működik most, azonkívül, hogy még nem költöztél el?

Hagyod, hogy bele szóljanak mindenbe, sőt várod, hogy helyetted döntsenek?

2019. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! :D

25 éves vagyok, de én sem tudok még magamra érett, komoly felnőttként gondolni.

2019. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
29 éves vagyok. 10 éve élek külön a szülőktől. A kapcsolatom még nagyon friss épp így nem tartunk ott hogy gyerek téma, de az előző párommal, kb egy évvel ezelőtt szóbakerült és már akkor sem éreztem magam gyereknek hozzá (más kérdés, hogy szakítottunk így örülök, hogy ott is csak beszéd szinten maradt). Szerintem kb 4-5 éve érzem azt, hogy már messze állok attól, hogy gyerek lennék, kb mikor befejeztem az egyetemet onnantól. Főzök magamra, vezetem a kis háztartásom, fizetem a számlákat, bejárok dolgozni és karikásak a szemeim. :D Viszont, ha így jobban végiggondolom, mikor időnként hazalátogatok picit én is átcsapok gyerekbe. Valószínűleg a szülők jelenléte, illetve egyetem alatt anyagi támogatása az ami efelé billenti az embert.
2019. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3. Nem várom hogy helyettem döntsenek, csak van az az érzés amit az 5. válaszoló is írt hogy pl. a szülők jelenléténél is egyből gyereknek érzi magát az ember.(például ők most is ugyanúgy nevelni akarnak mint a kisgyerekeket ha valamibe nem egyezik a véleményünk vagy szerintük valamit nem jól csinálok, ahelyett hogy tanácsot adnának és ha nem fogadom meg akkor nem puffognának, hanem elfogadnák)

De nem csak erre értem, hanem alapból az az érzés hogy igazából már tényleg ezek a komoly dolgok jönnek (aminek örülök) de közben meg nem érzed azt hogy felnőttél.

Örülök hogy nem csak én vagyok ezzel így :D

2019. okt. 3. 08:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Míg meg nem született az első gyermekem, én sem éreztem magam alkalmasnak az apaszerepre. Gyereknek nem való gyerek - gondoltam.
2019. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!