Mennyi idő kell még (szerintetek) az emberi civilizáció összeomlásához/hanyatlásához?
Nem az a kérdés, hogy kipusztul-e az emberiség, mert biztos, hogy ki fog. Meg nem is az, hogy hanyatlani fog-e. Kipusztulni biztos, hogy ki fog, legalábbis amilyen életmódot folytat most az emberiség, így biztos. Nyilván a kipusztulás előtt hanyatlani kezd, egyik percről a másikra nem fog kipuszzulni az emberiség. Szerintetek ez mikor következik be? Én szerintem 20 maximum 30 éven belül hanyatlani kezd, legkésőbb 40 év múlva a mai társadalmi rend nem fog létezni. Nem lesznek szabályok, nem lesznek törvények. A városi életmódot folytató emberek fognak kipusztulni a leghamarabb, ők a legkiszolgáltatotabbak. Azok az emberek, akik valamilyen szinten önnellátóak, mint pl a falusiak, jobb helyzetben vannak.
De szerintem ezt az egészet úgy lehet túlélni, ha valaki tanyán lakik. Magának teremti meg az élelmet egész évre, gazdálkodik. Állatokat tart, stb. Tehát nincsen rászorulva a külvilágra.
Szerintem az édesvíz és az élelem többet fog érni, mint az arany. A pénz semmit nem fog érni 10 év múlva, és így a többi mai értékkel bíró tárgyak (arany, gyémánt, stb) se fognak sokat érni. Helyüket az édesvíz és az élelem veszi át. Hogy miért? Most 7, lassan 8 milliárdan lakunk a bolygónkon, szerintem max 10 milliárdot tud eltartani a föld. Aztán ha ezt átlépjük, nem lesz kaja.
Nektek mi a véleményetek a témáról?
Elhagytad a nullákat, ember???!!! :D
Milyen 20-40 évről beszélsz, nézzél már körül a világban, meg áss mélyebbre kicsit a tendenciákban....
Még ha azt mondtad volna, hogy 4000 év... az úgy elgondolkoztató.
40 év múlva tudod mi lesz? Ugyanez ami most van.
Amúgy már vagyunk 8 milliárdan, szóval kicsit le vagy maradva, és az okosok 13 milliárd körülire jósolják az összeomlást, de az nem pár évtizeden belül lesz.
A természet meg a biológia egy olyan mélyen összetett rendszer, aminek a felszínét még csak kapirgálja az ember.
Hiába gyarapodott eddig az emberiség exponenciálisan, ez sok társadalomban már most a visszájára fordult (fejlett "nyugati civilizációk" szaporodási rátája alig haladja meg a 2-t)
a fejlődő világbeli országok lakosságának a szaporodása nagyban függ a gazdaságtól, ami hamarabb fog összeomlani mint az emberiség, szóval nagyon nagyon odébb van még az, hogy a bolygó ne tudná eltartani az emberiséget.
A kipusztulás meg egy teljesen más téma. Nem is tudom, hogy jön ide. Valószínűleg nem gondoltál még bele eléggé.
Az a nagy helyzet, hogy nem olyan egyszerű kipusztulnia az emberiségnek.
Mert ugye amíg a zsiráfok nyakra gyúrnak, az elefántok meg ormány hosszra, addig az emberiség az intelligenciája révén jutott oda, ahova, és történjen bármilyen katasztrófa, vagy összeomlás, vagy tömeges kihalás, a végsőkig nem fog kihalni az emberiség.
A Homo sapiens sapiens egy rendkívül leleményes lény, vannak köztünk bőven hatalmas elmék, akik képesek átlátni egy bolygó méretű szimbiózis életforma működését, és megalkotni is képesek.
Tegyük fel lesz 15 milliárd ember, akiket nem bír eltartani a Föld. Kihal 14 milliárd ember.
Na és?! 1800-as évek szintje. Világvége? Közel sem!
Viszont egy új világban, ami tanul a múlt hibáiból, pl elképzelhető egy globális születés szabályozási rendszer, ami biztosítja, hogy együtt tudjunk élni a természettel, fenntartható módon.
de lehet 1000 más megoldás is, a lényeg, hogy több mint 8 milliárdan vagyunk, ahogy te is belátod, ez nem 2 perc alatt hal ki.
Az emberiség viszont elég intelligens (mármint van egy szűk intelligens réteg) ahhoz, hogy megelőzze a visszafordíthatatlant, így bármekkora katasztrófa is éri az emberiséget, nem összehasonlítható egy állat kihalási folyamatával, mert mi tudatosan tudunk tenni ellene.
Ez egy nagyon bonyolult téma egyébként sokféle kimenettel, de ami a közeljövőt illeti, egyelőre a gazdaság működteti a világot, mesterségesen fenntartva bizonyos folyamatokat, és ami a tendenciákat illeti, ha ezt is figyelembe vesszük, akkor itt jó pár évtizedig ilyen téren gyökeres változás egészen biztosan nem lesz!
(A migráció kérdését hanyagoljuk, mert teljesen más téma, de ha az általad említett 20-40 éves idő intervallumban akarnék keresni jelentős változást a szűk európai környezetre vetítve, akkor maximum ezen a téren keresgetnék. )
De a globális, egész emberiséget érintő változásoknak nagyságrendekkel több idő kell, a kihaláshoz meg az emberiségnek is lesz 1-2 szava, és addigra a technológiai fejlettség egy eljuthat arra a szintre, hogy teljesen más dimenzióba helyezzük a kihalás problémájának a megoldását, olyan dolgok is elérhetővé válhatnak, amiről most még álmodni se merünk, szóval ezen szerintem időpocsékolás elmélkedni, mert olyan lehetőségeink is lehetnek, amit most még elképzelni se tudunk.
A Föld túl nagy részén túl nagy az értéke az emberi életnek. Törvényszerű, hogy ez változzon.
Túl rég volt nagyobb háború pl Európában.
De, igenis számít a népvándorlás.
Túl sokan vagyunk és túl sokat herdálunk. Mi herdálunk sokat, a fejlett országokban, nem a szerencsétlen fejlődőek.
Túl nagy a szennyezés.
Túl kevés az iható édesvíz.
Túl gyorsan fejlődik a technológia, AI, automatizáció.
Csak úgy herdálhatnánk keveset, ha kevesebbet fogyasztunk, de ezzel mások szájából vesszük ki a kenyeret.
Túl hosszú idő telt el komolyabb változás nélkül. Ezért is röhögök, amikor huszonévesek a nyugdíjukra gondolnak. A XX. században mennyi minden történt 1914 és 1956 között...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!