Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Meg valósulhat a valóságban a...

Meg valósulhat a valóságban a vénusz projekt? Már fél évszázada él ennek a projektnek a gondolata a civilizáció átszervezésére vonatkozóan. Mire volna szükség El juthat e az emberi faj egy ilyen fokú társadalmi átszervezéshez és ha igen mikorra?

Figyelt kérdés
Egyaltalán valaha is bele kezdünk e ebbe az átszervezési folyamatba? Mert még a köztudatba sem hajlandók be vinni a pénz nélküli társadalom gondolatát!
2019. júl. 16. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ez is csak egy kommunista utópia, egy sok közül. már próbálták többször is, egyszer sem sikerült, sőt több halálos áldozata is, mint a náciknak.
2019. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kommunista utópia és a Star Trek univerzum naív keveréke. Nagyon sok részletet nem vesz figyelembe, főleg emberi tényezőket. Jelenleg esélytelen a megvalósítása.
2019. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mire alapozva kommunista?

https://www.youtube.com/watch?v=r1EnE7xDidE


Épp hogy ez volna csak a valódi szabadság. De nem kommunistákkal kell megvalósítani. Itt kezdődnek a megvalósítás problémái hogy az emberek fantáziátlanok el sem tudnak képzelni egy ilyen társadalmat. A technológia és az erőforrások már jó régóta meg volnának hozzá csak éppen nem igényeli a rendszer hogy valóban magas technológiai alapokra helyezzék a civilizációt mivel az nem áll összhangban a bankrendszer fogyasztás keresleti igényeivel. Mivel ha valami időt álló és kellően fejlett ahhoz hogy ne lehessen évről évre jobbat készíteni belőle úgy le veri az árakat hogy nem lesznek versenytársai. Csak hogy ebben a társadalomban nem lenne szükség versenytársakra és árra mivel mindenki számára hozzáférhető lenne. Az emberek a mindennapos megélhetési bajaik helyett a Maslow féle fogyasztási piramis magasabb szintjén élhetnék az életüket. A rendszer pedig nem az erőforrások folyamatos felesleges kiszipolyozásán alapulna hanem figyelembe venné a környezetet és hogy a rendelkezésre álló erőforrások végesek.


Az a a baj hogy az átlag ember az erőforrások megosztást a javak felhalmozásával keveri össze és ez az amitől a kommunizmust látják benne de ennek nem a verseny volna a lényege! A Kommunizmus nem egyenlőségen hanem ugyanúgy egyenlőtlenségen alapul mint az összes többi rendszer ahol végül a nagyobb a gyorsabb el nyomja a kisebbet!

2019. júl. 17. 08:26
 4/15 A kérdező kommentje:
2019. júl. 17. 08:43
 5/15 A kérdező kommentje:
2019. júl. 17. 08:44
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor kérdésed van, vagy te akarsz meggyőzni másokat a saját válaszodról?
2019. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vree ***** válasza:
100%

Eléggé zavarodott, innen-onnan hallot/képzelt dolgokat egybeömlesztő blogbejegyzés.

Például ezt afutólag említett balesetgátló autóradart hogyan képzelnéd el? Ha egy sofőr szabad szemmel lát egy akadályt, de nem fékez, egy pittyegő radar, ami jelez pár dolgot amit, nem lát, de minden mást is, tereptárgyakat is, non stop, aminek a képernyője szükségképp elvonja a figyelmet az útról, pontosan hogyan is segítene megelőzni a baleseteket? és higyan lenne költséghatékony?


Ami a főtémát illet, rögtön kiderül, hgy egy szocialista utópia: minden baj firrása a pénz, nosza szüntessük meg! Osszunk el mindent, higy mindenkinek minden meglegyen! Namost a te országod első kézből tud mesélni erről, több szoc és posztszoc irodalmat kéne olvasnod, szerezz minél többet lomtalanításból, régikönyv eladásból interneten, antikváriumból. Könnyen felismerhető alapprobléma, hogy újraelosztással csak minimális életszínvonalat tudunk biztosítani, viszont erősebb (potenciálisan diktatórikusabb) állami szabályozást teremtünk, és azzal, higy elvesszük az emberektől a nagyobb teljesítmény=nagyobb jutalmazás lehetőségét, azt érjük el, hogy senki nem fogja nagyon törni magát, az állami szabályozás pedig megfojtja a piaci versenyt, ami idealizálná az árakat. Lényegében tehát csak annyi történt, hogy egy szegényebb országot csináltál.


A valóságban az összes európai országban ott van az erős “szocialista” jóléti elem: az alapvető szükségleteket, az oktatást, az orvost, a nyugdíjat, az állam egyenlő arányban biztosítja mindenkinek, a beszedett adókból. Ez ellentéte az amerikai rendszernek, ahol alacsonyabbak az adók, viszont a fentieket mindenki magának fizeti - rokkasztó összegeket az orvosnál, hátrányos helyzetet az oktatásban, ha szegény család. Cserébe jobban “pörög” a gazdasági verseny ezekben a szektorokban is, nagyobb átlagjövedelem cserébe a nagyonn társadalmi osztálykülönbségekért.

De mind az amerikai, mind az európai rendszer szabad piacot engedélyez, és erre alapozza a népi jólétet.


Ezt a rendszert pedig, hogy munkába kelljen menned de megvehess bármit bármikor, alapvető igényeid, jogaid védve legyenek, az emberek akarata tartja létben. Olyan rendszer soha nem lesz, ahol mindenki mindent megkap, de senki nem dolgozik.

2019. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 De La Cruse ***** válasza:

Soha nem valósul meg.

Eddig hozta Hitler a maga ideológiáját, meg a tutit és összeomlott tőle a civilizáció.

Marx hozta a kommunizmus és nem lett jobb.

Mondjam az áldozatok számát?

A globalizmus meg a vénusz projekt ugyanaz a kép mutatás.

A kép vonzó és jó ránézni de a megvalósítása az emberiség kiirtását célozza.

2019. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=r1EnE7xDidE



Nézd meg ezt és rá jössz hogy ugyan azt tesszük brutális léptekkel pusztítjuk el a bolygóról az életet!


Komunista szocialista fasiszta kapitalista mindben el kell égetni a túl termelt gyémántot éélelmet stb hogy hiányt generáljon ami fent tartja az árakat! Olyan világ kell ami nem a hiány fen tartására épül.


Attól mert a meg osztás szó benne van mert egy szó hasonlít valami másra még nem teszi az egész dolgot ugyan azzá! Még akkor se volna így ha több dologban hasonlítana!


Ha egyszer az elemi működése lényegileg más volna egy teljesen külömböző rendszer volna! Az előbb fel sorolt rendszerek ideológiák lényegileg ugyan ara a működési mehanizmusra építenek ez pedig a hiány! Hiány alapú társadalmak!


Egyébként a felől érdeklődtem hogy megvalósulhat e (emberírtás nélkül egy kis fantáziával szólva pl az emberek magasabb fokú környezet tudatosításával véleményváltozással és egyéb humánus utakon) és nem pedig azon szerettem volna vitatkozni veletek hogy maga a projekt az általatok ismert fekete fehér kategóriák melyikébe tartozik!


Az a gond a meg lévő társadalmakkal hogy fölösleges energiakiszipolyozásra van szükségük annak érdekében hogy hiányt tartsanak fent ár versenyt és profitot maximalizáljanak! Ma úgy funkciónál az emberiség mintha 1,7 föld állna a rendelkezésünkre. Az világ adóssága pedig akkora hogy 10 földre lenne szükség hogy vissza fizethessük! Éppen azért mert maga a pénz is a hiányból születik jól hallottad adósságból és nem áll rendelkezésre anyagi formában a meg lévő adósságok 1% a sem! Ezért eleve lehetetlen vissza fizetni! Ha hirtelen ki veszik az emberek a pénzüket a bankból a bankok fizetésképtelenek lesznek és ráadásul mindegyik összefügg mindegyik össze függ mindegyikkel és borul az egész mint oly sokszor és ilyenkor egy újabb világ válság jön.

2019. aug. 9. 10:48
 10/15 anonim ***** válasza:

"megvalósulhat e (emberírtás nélkül egy kis fantáziával"

Fantáziával igen, de a realitást nézve nem.


"ár versenyt és profitot maximalizáljanak! Ma úgy funkciónál az emberiség mintha 1,7 föld állna a rendelkezésünkre"

Ebben teljesen igazad van, a jelenleg többé-kevésbé bevált szabadpiaci, fogyasztásra alapuló gazdaság önmaga alatt vágja a fát. Már jó ideje sokkal több értékmérő (pl. pénz, részvény, stb.) mozog papíron, mint amennyi érték összesen van a Földön. A "legfejlettebb" országok gazdaságának alapja a pazarlás, fogyasztás, profit, befolyás megszerzése más régiók felett (globalizáció), mindezt növekedő ütemben.

Viszont a megoldás nem ennyire triviális. Az ember egyik alap motivációja, hogy a munkája legyen megbecsülve, egy másik (ez ősibb ösztön), hogy a legkisebb energiával a legtöbb javat szerezze meg. Az állatvilágban ez a túlélés eszköze, csak az ember olyan tökélyre fejlesztette, hogy az már a saját életfeltételeit veszélyezteti. De ezt hiába próbáljuk tudatosítani, túl mélyen van belénk drótozva, nagyon nehéz megszabadulni tőle. Szóval jól hangzik, hogy így vagy úgy kellene élnünk egy fenntarthatóbb világért, de eddig az ilyen próbálkozások befuccsoltak, pont az egyéni motivációk miatt, amiket mély, tudatalatti ösztönök mozgatnak.

Valószínű, hogy egy fájdalmas civilizációs mélyrepülés kell majd ahhoz, hogy újragondoljuk a társadalmi alapokat, már ha túléljük. És még akkor is lazán lehet, hogy minden kezdődik elölről.

2019. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!