Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem szeretnék élni, akkor...

Ha nem szeretnék élni, akkor miért vagyok köteles?

Figyelt kérdés
Köteles vagyok, mert önző vagyok ha öngyilkos leszek, traumát hagyok másokra, a hitem szerint még a pokolra is kerülök ahol 100x rosszabb. Annyira gyötör hogy nincs kiút. Hogy lehet így leelni akár nagyon sok évet, hogy minden másodpercben az öngyilkosság van az eszemben? és nincs tétje már az egésznek, nem motivál már semmi, egy selejt vagyok, egy utolsó senki. Ha megnyernem a lottot már az se hatna meg, nem érdekel már semmi, csak itt vergődök szánalmasan nem tudok mással erről beszélni.
2019. szept. 23. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Mindig, mindenből van kiút, csak akarni kell. Ha szeretnél beszélni róla, én itt vagyok.
2019. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha feleannyi energiát használnál arra hogy jobb legyen az életed mint amennyit az önsajnálatra, már rég nem akarnál öngyilkos lenni. De ugye könnyebb így..napi 1 sajnáltatós kérdés és kis semmitmondó lelkizés másoktól hogy ne add fel, vagy önigazolás a sorstársaidtól akikből itt szép számmal akad, hogy úgyse lesz jobb, kár erölködni. Ezen kéne elgondolkodni
2019. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem önzőség. Ezek csak azok mondják akik szeretik beállítani az öngyilkosságot önzőségnek. Aki igazán szeret az nem fog feleslegesen ilyeneket mondani. Ez inkább bűntudat keltésre. Inkább megérti hogy a te szenvedésed az borzasztó és el kéne fogadniuk hogy te így döntöttél. Miért lenne önzőség? Egy olyan életet eldobni amit nem akarsz az nem önzőség. Se nem gyávaság. Az az önzőség amikor egy ember ezt mondja egy ilyen állapotú embernek mert ilyenkor mire koncentrál? Ha megteszed nekem fog fájni. A másikat nem nézi. Csak őt. Ezért is utálom az olyan embereket akik önzőséggel és gyávasággal dobálóznak.
2019. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Fordítsd meg a dolgokat! Azon gondolkozz mi értelme élned! A család, az élet apró örömei, az h egészséges vagy, h aránylag jó helyre születtél, van kiút!
2019. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Én is így vagyok, viszont egy lottónyeremény azért sokat segítene. Legalàbb munkahelyekkel nem kéne foglalkozni, illetve megvehetnék bàrmit. Azért az nem semmi. Nem lennék ràkényszeritve hogy emberek közé jàrjak.
2019. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, egyes vallások tanítanak ilyesmit, a világi filozófiák nem mindig. Én nem akarok beleszólni a döntésedbe (hiszen nem ismerem az összes körülményt), csak ajánlok egy régi könyvet: Hajós József: A végtelen felé (1930). Itt ingyenesen elérhető: [link]
2019. szept. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mi értelme? Nem látok olyat. A család, haverok csak megszokásból vannak velem, támogatnak, de folyamatosan romlik a kapcsolatunk, nem tudok már olyan lenni, mint régen. Igazából csak nyűg vagyok a hátukon, ők viszont magukat okolnak, ha bajom lenne, belebetegednenek lehet, ezért nem merek öngyilkos lenni. Zavarja őket, hogy elengedtem magam, de tényleg ez van, ha egyszerűen nincs tét már, én csak kivulalo vagyok ebben a játékban, akit még minimálisan szorít a kötelesség, de nem igazán törődök már velük.


Becsülöm azokat az embereket akik rosszabb sorssal megtalálják az örömöt, és sajnálom akik jobb reményekkel nem tehetik meg valami tragédia vagy más miatt, de én ezt nem akarom. Ez az élet nekem nem kell, ezek a lapok szarok, ami jó volt azt meg eldobtam.

2019. szept. 23. 11:30
 8/9 anonim ***** válasza:
20%

Bocsi de én csak azt olvasom hogy sírsz, rinyalsz.... ahelyett hogy változtatnal v mit, pl a problémákon, mindig egy picit...

Csak hogy tudd mindenkiben van v mi jó, v ki szerethető.

Nem kell kárt tenni magadba ::(( mindig van kiút.

2019. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Van olyan ember, aki boldog, mert gazdag vagy sikeres. Van olyan, aki azért, mert boldog családja van. De olyan is van akinek egyikje sincsen ezek közül és mégis boldog tud lenni. Olvas, rajzol, csinál valamilyen hobbit, imádkozik stb. A lényeg, hogy a való életben attól még, hogy nem sikeres a világ szemében, nem érzi magát egy kudarcnak.


Tudod én egy időben komolyan foglalkoztam zenével. Ez egy olyan szakma vagy hobbi, ahol nagyon-nagyon keveseknek adatik meg a siker /nem csak kapcsolaton múlik, azzal nem lehet rávenni az embereket, hogy hallgassanak egy számot/.

Mégis a többiek ugyanúgy csinálják tovább, lehet, hogy nem lesz soha sikeres zenész, de ettől függetlenül nem jelenti azt, hogy vége mindennek.

Kb 1 millióból 1 akinek tényleg összejön és jó mindene, akkor most a többi 999.999 ember nem egy selejt. Nekem sem jött össze, mégis megyek haladok tovább.

Mindenkinek van valami tehetsége csak meg kell találnia azt, keresni és keresni.. Az autisták is tehetségesek valamiben, pedig ők aztán tényleg elzártak a társadalomtól és furák.


Olyan ez, mint amikor aranyat keresel a földben, lehet, hogy már felástad a terület nagy részét és évek óta csinálod veszteségesen, teljesen értelmetlen és lükének néznek, de az is lehet, hogy már csak 1 méterre vagy a kincstől és pont feladod.



Nézd meg ezt a videót, egy hajléktalan, árva fiú énekel benne:

Leírom a történetét. "Furának érzem, hogy elmentem egy ilyen tehetség kutatóra, rengeteg rosszon mentem keresztül. Nem gondolom, hogy jól tudnék énekelni, de mégis amikor énekelek, úgy érzem más ember leszek. 3 éves koromban árvaházban hagytak, ahonnét 5 éves koromban elmenekültem, mert vertek. Utána 10 éven keresztül rágógumit és energiaitalt árultam az utcán. A nyilvános WC-ben vagy lépcsőknél aludtam. Nem jártam iskolába csak megcsináltam egy-egy iskolai tesztet..

Nem vagyok jó énekes, csak szeretek énekelni....


[link]


Mindenkiben van tehetség és jó valamiben, ne add fel.

2019. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!