Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista a tesom köteles...

Alkoholista a tesom köteles vagyok vele egy fedél alatt élni?

Figyelt kérdés
Önkormányzati bérlakásban élünk édesanyám aki cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt ál és én gondmnokolom őt !van egy alkoholista testvérem aki szintén velünk lakik semmit nem fizet hiába zavarom hogy menjen el mert nem vagyok hajlandó tovább tartani meg a beteg édesanyám sem kiváncsi amindennapos részegségére ennek ellenére nem megy hova forduljak ?ha rendőrt hivok el viszik?még igazolványa sincs igazolni sem tudja hogy ő ide van bejelntve,mit tegyek segitsetek előre is köszönöm
2009. nov. 30. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Attó függ, hogy jogi vagy etikai/érzelmi a kérdésed.


Ha az a kérdéses, hogy van-e jogod vagy jogi lehetőséged arra, hogy kizárd a lakásból, akkor szerintem kérdezz erről egy szociális tanácsadót.


Ha etikai/érzelmi a kérdésed, akkor nem tudok válaszolni. Neked kell tudnod. Én képtelen lennék kitenni a tesómat, ha bajban van.



De pl. tudok adni neked egy telefonszámot. Alkoholproblémákkal küzdőket segítő hely, és református. Szerintem ők már sok ilyen esetet láttak, hátha tudnak neked tanácsot adni, hoyg mit tehetnél. Hátha még segíteni is tudnak.


Írj privátba, ha kell a szám.

2009. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...bocsi: az első szó: ATTÓL
2009. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszike válaszod!)ne ugy képzeld el hogy én ki akarom öt turni innen és én vagyok avilág legrosszab embre ,ö 35 éves és 24 idegileg ő vágta tönkre édesanyámat a minusz 0 alól huztam ki őt is és anyumat is ha én nem lettem volna már rég hajléktalan lett volna én mindent megtettem ugyérzem segiteni próbáltam de ő semmit nem akar felelősség és kötelesség tudta nincs az életben.
2009. nov. 30. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezt így értem. Nem Feltételeztem semmi rossz szándékot tőled, mert gondolom, akkor nem írtad volna be a kérdést, hiszen akkor már rég kidobtad volna.


De ha kell a szám, csak hogy magad számára is tanácsot tudj kérni, hogy mit tegyél, akkor csak szólj nyugodtan.

2009. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!