Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg lehet szokni a korán...

Meg lehet szokni a korán kelést valahogy? (Vagy legalább elviselhetővé tenni? )

Figyelt kérdés

Mióta elkezdtem teljes állásban dolgozni, reggel korán kell kelnem, ezt pedig nagyon rosszul viselem. Egyetem alatt meg tudtam oldani, hogy 10 előtt ne kelljen bejárnom, meg akkor közel laktam, közben a részmunkaidős állásaimat is tudtam úgy igazítani hogy ne kelljen korán kezdenem, de most nem tehetem meg csak úgy ezt.

Figyelek, hogy minimum 7, de ha lehet, inkább 8 óra alvás meglegyen.

(Összehasonlításképp: hétvégén ritkán előfordul, hogy későn fekszem és dél körül kelek, akkor elég 5-6 óra alvás is, totál kipihent vagyok. Régen egy darabig suliszünetben dolgoztam 3 műszakban, a délutános és éjszakás műszakokban pörögtem végig, jó hangulatom volt és éber voltam, a reggeles műszakban csak élőhalottként vonszoltam magam, többször is majd' szétment a fejem és émelyegtem a fáradságtól.)

Már kipróbáltam egy csomó trükköt amit ajánlottak ismerősök, vagy online oldalak (pl.: legyél rendszeres, rakd messzire a telefonod hogy fel kelljen kelni érte, időzíts lámpát az ébredésedhez, közvetlenül elalvás előtt nincs tv vagy számítógép, ne használj szundi funkciót, stb.) hosszú távon is csináltam/csinálom ezeket, de semmit nem érnek.

A családom szerint pedig egyszerűen idővel megszokom és átállok, de már több mint egy éve megy ez, és csak egyre rosszabb lesz, egyre nehezebben bírom, egyre rosszabb felkelni reggel, és egész nap egyre rosszabbul vagyok.

Meddig kell még várnom, hogy megszokjam?

Vagy mit csinálhatnék még, hogy elviselhetőbb legyen?


2019. szept. 23. 09:18
1 2 3
 21/25 Metionin ***** válasza:
Attól függ, ha valaki az az igazi bagoly típus mint én, az sohasem fogja megszokni csak elviselni. 29 éves vagyok, ovis korom óta korán kellett kelnem és nem álltam át ennyi év alatt sem. Délután, este és éjszaka tudok a leghatékonyabban dolgozni, aludni pedig hajnalban tudnék. Oviban 5-kor, suliban 7-kor, gimiben 5-kor, egyetem alatt 6-kor keltem, volt egy fél év amikor 4-kor de ugyanolyan használhatatlan vagyok/ voltam egész délelőtt ha 8 előtt kell kelnem. Ez van, már feladtam. Hiába fekszem le időben, éjfélig csak pislogok az ágyban, pedig szedtem rá gyógyszert is.
2019. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

:(

Amúgy ilyen esetben ér egyáltalán valamit, hogy korán fekszem? Mert ha ígyis-úgyis hullafáradt vagyok napközben, akkor igazából legalább tudnék hasznos dolgokra fordítani még 1-2-3 órát az estémből, így nagyon kevés időm van bármire is, jó lenne egy kis extra idő...

2019. szept. 23. 14:56
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok. Írtam, hogy mivel bagoly vagy, sosem fogsz hozzászokni a koránkeléshez. Hiába fekszel le bármikor, nem fogsz tudni korán felkelni. Én 40 éves leszek, (szintén bagoly) óvodás koromig emlékszem vissza, de sosem bírtam korán kelni, függetlenül a lefekvés időpontjától.
2019. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem 35 éves, én a húga 34. Nővérem már gyerekként is magától felkelt 4 vagy 5 órakor. Ő volt az én ébresztőórám, mert ha nem szól, akkor mindig mindenhonnan elkéstem volna. Én nővéremmel ellentétben képes voltam délig is aludni. Amikor általános iskolások voltunk este 9 órakor volt a takarodó, és míg nővérem rögtön mályen aludt, én éjfélig olvastam, vagy zenét hallgattam, mert nem voltam álmos. Gimnáziumban is így volt. Próbáltam korán lefeküdni, és aludni de nem ment.

Ma is így van. Éjszakai bagoly vagyok, képtelen vagyok korán kelni. Nővérem ma is képes hajnali 3 vagy 4 órakor üdén, frissen felkelni. Így otthoni munkát vállaltam, mert aludhatok ameddig akarok, és az sem gond, hogy éjszaka még dolgozom. Én osztom be az időt.

Ja, apukám mesélte, hogy pici babkként is így volt. Nővérem csecsemőként, óvisként is a kakasokkal együtt ébredt, én meg egy tündéri babaként végig aludtam majdnem a napot. Viszont nővérem éjszaka aludt, míg én a babaágyban ébren elvoltam.

Nem vagyunk egyformák. szerintem nem lehet ezt sem megszpkni, sem változtatni rajta.

2019. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Majd' belepusztultam a korai felkelésekbe.

Még mindig kísért, így 30 év után is.:((

Most már kevesebb alvásra van szükségem és élvezem a kora reggeleket.

Szóval az óra neked ketyeg!:))

2019. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!