Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg lehet szokni a korán...

Meg lehet szokni a korán kelést valahogy? (Vagy legalább elviselhetővé tenni? )

Figyelt kérdés

Mióta elkezdtem teljes állásban dolgozni, reggel korán kell kelnem, ezt pedig nagyon rosszul viselem. Egyetem alatt meg tudtam oldani, hogy 10 előtt ne kelljen bejárnom, meg akkor közel laktam, közben a részmunkaidős állásaimat is tudtam úgy igazítani hogy ne kelljen korán kezdenem, de most nem tehetem meg csak úgy ezt.

Figyelek, hogy minimum 7, de ha lehet, inkább 8 óra alvás meglegyen.

(Összehasonlításképp: hétvégén ritkán előfordul, hogy későn fekszem és dél körül kelek, akkor elég 5-6 óra alvás is, totál kipihent vagyok. Régen egy darabig suliszünetben dolgoztam 3 műszakban, a délutános és éjszakás műszakokban pörögtem végig, jó hangulatom volt és éber voltam, a reggeles műszakban csak élőhalottként vonszoltam magam, többször is majd' szétment a fejem és émelyegtem a fáradságtól.)

Már kipróbáltam egy csomó trükköt amit ajánlottak ismerősök, vagy online oldalak (pl.: legyél rendszeres, rakd messzire a telefonod hogy fel kelljen kelni érte, időzíts lámpát az ébredésedhez, közvetlenül elalvás előtt nincs tv vagy számítógép, ne használj szundi funkciót, stb.) hosszú távon is csináltam/csinálom ezeket, de semmit nem érnek.

A családom szerint pedig egyszerűen idővel megszokom és átállok, de már több mint egy éve megy ez, és csak egyre rosszabb lesz, egyre nehezebben bírom, egyre rosszabb felkelni reggel, és egész nap egyre rosszabbul vagyok.

Meddig kell még várnom, hogy megszokjam?

Vagy mit csinálhatnék még, hogy elviselhetőbb legyen?


2019. szept. 23. 09:18
1 2 3
 11/25 Zsoltmester ***** válasza:
40%
8. Ha jól látom nem kérdeztem a véleményedet. Egyébkén azóta 10 is alhatok és nem a hétvégéknek élek mint a rabszolgák akiket követsz.
2019. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ugyanez van, utálom az egész életet amióta dolgozok. Semmi hobbira nincs időm, csak az utazás másfél órát elvesz az időmből naponta. Én is nemrég diplomáztam amúgy.

Lehet te is utálod a munkahelyedet, mint én. Az sem előnyös ebből a szempontból. Nálam is a motiválatlanság állhat a dolog mögött.

2019. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
100%

9. Te nagyon okos vagy oktass persze...


4muszakozok


Nappalosba (06:00-18:00) 4:50 kor kelek 22:00 probalok lefekudni de nem tudok elaludni egesz nap olyan vagyok mint a mosott szr... Mostis utalom


Ejszakasba (18:00-06:00) megint nem birom magam kipihenni nappali alvas=semmit nem er


Igy marad a kozte levo 3 nap pihenesre ahol pl ejszakas utan rend szerint 13orakat alszok akkor jolvagyok 2 napig es aztan kezdodik minden elorol. Ezvan ha tehetnem 10tol dolgoznek este 6ig de ha vanis ilyen nem fizet...

2019. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#9

Köszönöm a rendkívül konstruktív hozzászólást.

Az oldal arra való, hogy kérdezzünk, én ezt tettem. :)

Általánosba meg középsuliba mikor jártam, akkor 7-kor keltem, ami már viselhető, kómás voltam ugyan egész nap, de legalább nem fájt a fejem és nem voltam rosszul.

Anyukám pedig igen, sokáig kb. 9-10 körül kelt, mert délután dolgozott.


#12

A munkahelyemet nagyon szeretem, ez az, amivel végül sikerül motiválnom magam, hogy egyáltalán kikeljek az ágyból, de a fizikai tüneteket sajnos nem enyhíti.


#13

Huhh, ne is mondd, múltkor volt egy hét szabim, amikor csak otthon voltam. Napi 14-16 óra alvás simán megvolt, hónapok óta először voltam kipihent végre. De azóta újra vissza a mókuskerékbe. Majd jövő nyáron pihenek ismét. :D


Az a baj, tulajdonképpen talán meg is tehetném a munkahelyem részéről, hogy délre járjak, de már így is marha későn esek haza, így is alig van időm a családomra, akkor pedig nem is látnám őket. :(


Ahogy látom, nem vagyok egyedül... :/

Remélem, létezik valami megoldás, mert ez így eléggé rossz.

2019. szept. 23. 10:06
 15/25 anonim ***** válasza:

Szerintem középiskolás is kel sokszor fél 6-kor, ha pl. 30 km-re van a lakóhelye a sulitól, és még a suli városában is kell helyijáratozni. Rokon srác pl. 05:50-es busszal járt be Pestre (agglomerációból) úgy, hogy ott legyen 07:35-re (aki később ért be, nem engedte fel a portás, az aulában kellett megvárni az első óra végét, aztán igazolatlan.

Amúgy szerintem nem feltétlenül az alvással töltött órák száma az, ami eldönti, megszokja-e az ember a korán kelést. Egyik barátnőm minden nap 04:00-kor kel (Bp-re jár be vonattal 100 km-ről dolgozni, és még Pesten villamosozik is.) Viszont ő nagyon jó alvó, este amikor leteszi a fejét kilenc-fél tízkor, akkor már alszik is. Másik barátnőm fél6-kor kel, viszont pocsék alvó. Egy éjjel 3-4-szer felébred, megfordul az ágyban, már arra is felébred. Na ő olyan, mint önmaga árnyéka már a fél hatos keléstől is.

(Én nem tudok nyilatkozni, itthonról dolgozom, magamnak osztom be, bizonyos keretek között.)

2019. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerekkorban mindenkinél beáll egy bizonyos ritmus, amin később csak nagy kínlódással vagy egyáltalán nem tud változtatni. Én legalábbis úgy tapasztaltam, hogy azok az ismerőseim, akiknél megszokott dolog volt, hogy vasárnap este 10-kor a család a nagybevásárlásra indult a tescoba a kisgyerekekkel együtt vagy a rokonok hajnalig nyomták a bulit hétvégente a családi összejövetelen és a gyerekeket sem vitték haza vagy küldték el aludni, ameddig ők nem voltak álmosak, cserébe viszont másnap kora délutánig aludtak, ők felnőttként is hasonló ritmusban élik az életüket. Nálunk a szüleim korán jártak munkába, én is keltem velük együtt a hangzavarra és a mai napig nem okoz gondot 10-11-kor lefeküdnöm és 6 előtt felkelnem, még jobban is érzem magam, ha legkésőbb 7-kor kelek. Időpocsékolásnak érzem, ha egy fél napot alvással töltök és nem tudok mit kezdeni magammal éjjel, ha ébren vagyok, mert mindenki más alszik, minden zárva van, kint tök sötét van, a szobában tévézés, gépezés, olvasás pedig igen hamar unalmassá válik számomra.
2019. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Valószínűleg bagoly típus vagy, így sosem fogod tudni megszokni a koránkelést. Olvass utána, két féle ember van, bagoly, és pacsirta.


[link]

2019. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
50%

Ne haragudj, nem olvastam el a válaszokat, lehet valaki már írta, legfeljebb elolvasod te 2x :D


Állítsd át az agyad. Ne úgy, hogy ez kötelező, hanem nézd mondjuk a jó oldalát. Reggel mindenki fáradt, de te mondjuk felkelsz korán és most "qva jól fogom érezni magam" hozzáállással érdemes próbálkozni :D Mosolyogj, még ha nehezedre is esik, lehet a többiek visszamosolyognak rád, és az szerintem neked is jól esik:)


Mondjuk ha fél10-kor akarsz elaludni, akkor kerülj ágyba 8-fél9 körül, telefonozgass, de azt úgy is megunod szerintem, de ha 1 órával korábban kezded, 1 órával hamarabb meg is unod^^


Remélem, tudtam segíteni.

2019. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#17

A cikkben levő tippeket vagy próbáltam, vagy nem is értem (pl. "Ne húzza be a függönyöket, ha korán kell kelnie" - és akkor az emberek bámuljanak be hozzám éjszaka, meg ha telihold van, vagy csak szokás szerint világít a szomszéd kinti reflektora, akkor aludjak világosban? :D )


#18

Jó ég, 8-kor még sokszor haza se érek, és valamikor az otthoni tennivalóimat is csinálnom kell, esélytelen hogy akkor ágyba kerüljek. :(

2019. szept. 23. 11:51
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak, 64 éves vagyok, ma sem szoktam meg a korán kelést. Én egy bagoly vagyok, későn fekszem, későn kelek.


Persze, volt olyan időszak az életemben, amikor fél hatkor kellett kelnem, néha le sem feküdtem.


Mondjuk, nekem elég 4-5 óra alvás.

2019. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!