Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg lehet szokni a korán...

Meg lehet szokni a korán kelést valahogy? (Vagy legalább elviselhetővé tenni? )

Figyelt kérdés

Mióta elkezdtem teljes állásban dolgozni, reggel korán kell kelnem, ezt pedig nagyon rosszul viselem. Egyetem alatt meg tudtam oldani, hogy 10 előtt ne kelljen bejárnom, meg akkor közel laktam, közben a részmunkaidős állásaimat is tudtam úgy igazítani hogy ne kelljen korán kezdenem, de most nem tehetem meg csak úgy ezt.

Figyelek, hogy minimum 7, de ha lehet, inkább 8 óra alvás meglegyen.

(Összehasonlításképp: hétvégén ritkán előfordul, hogy későn fekszem és dél körül kelek, akkor elég 5-6 óra alvás is, totál kipihent vagyok. Régen egy darabig suliszünetben dolgoztam 3 műszakban, a délutános és éjszakás műszakokban pörögtem végig, jó hangulatom volt és éber voltam, a reggeles műszakban csak élőhalottként vonszoltam magam, többször is majd' szétment a fejem és émelyegtem a fáradságtól.)

Már kipróbáltam egy csomó trükköt amit ajánlottak ismerősök, vagy online oldalak (pl.: legyél rendszeres, rakd messzire a telefonod hogy fel kelljen kelni érte, időzíts lámpát az ébredésedhez, közvetlenül elalvás előtt nincs tv vagy számítógép, ne használj szundi funkciót, stb.) hosszú távon is csináltam/csinálom ezeket, de semmit nem érnek.

A családom szerint pedig egyszerűen idővel megszokom és átállok, de már több mint egy éve megy ez, és csak egyre rosszabb lesz, egyre nehezebben bírom, egyre rosszabb felkelni reggel, és egész nap egyre rosszabbul vagyok.

Meddig kell még várnom, hogy megszokjam?

Vagy mit csinálhatnék még, hogy elviselhetőbb legyen?


2019. szept. 23. 09:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt mit jelent, hogy korán kelés? Apukám 4.20-kor kel, nekem 7.40-kor, vagy 8.40-kor kezdődik a munkám.

Neked már a 6 órási kelés is korai a 10-hez képest.

Idővel a szervezeted meg fogja szokni a korai kelést.

2019. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

5:30

De mennyi idő kell még nagyjából, mire megszokom?

2019. szept. 23. 09:25
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
5.30 az semmi. Lefekszel este fél 10-kor, max 10-kor és meglesz a megfelelő mennyiségű alvásod. Minden csak szokás kérdése. Erre kell ráállítanod a szervezetedet.
2019. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ez mennyi idő, azt így nem lehet megmondani.
2019. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%

Hétvégén is kelj abban az idöben, mint amikor hétközben szükséges, akkor hamar átáll a szervezeted - egy hónap-hat hét alatt megszokod. Meg este idöben feküdj le.

Mellesleg ez nem korán kelés, ez a normális a legtöbb ember számára.

2019. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Zsoltmester ***** válasza:
Én depressziós lettem az 5:30 as kelésektől cirka 1 év alatt...
2019. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#3

Igen, mint írtam is, figyelek rá, hogy meglegyen az elég alvás időre. Semmit nem ér.


#5

Most hétvégén is 6-kor kellett kelnem, ma el is késtem munkából, mert elaludtam a metrón és túlmentem pár megállóval, ma pedig legszívesebben sírva kúsznék vissza az ágyba. :DDD

Ennél borzalmasabb nincs, ha hétvégén ki tudom magam pihenni normálisan, az egy picit segít, akkor kedd-szerdáig egész viselhető az állapotom. Így nem.

Ha egy hónap alatt meg kéne szoknom, akkor hogy nem sikerül több mint egy éve? :/

2019. szept. 23. 09:38
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

#6

Az a te bajod, akkor menj pszichológushoz. Nem a te példád a követendő. A reggel fél hatos kelés teljesen normális egy hétköznapi dolgozó embernek. Nyáron ráadásul már ekkor teljesen világos van.

2019. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
3%
Ó, szegény! Hogy oda ne rohanjak! Lusta disznó vagy, ez van. Az általánosba is reggel 10-re jártál? Vagy az édesanyád is 10-kor kelt, hogy reggelit adjon? Kapd össze magad és ne siránkozz! Én 6-kor kelek, de senki nem szabja meg, hogy mennyit dolgozom, de a 8 órát belenyomom minden nap. Jobb korán kelni és letudni a munkát, hogy élvezhesd a délutánt és az estét. Mellesleg az első munkám 6-kor kezdődött, szóval 4:45-kor keltem. Nagyon élveztem!
2019. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

46 éves vagyok.

Még ma sem tudtam megszokni a koránkelést. Nekem a reggel 6 óra felkelés már hajnali felkelést jelent, és nagyon utálom. Gyerekként, fiatalként sem tudtam megszokni, hogy fél 5- kor ébredni kell.

Régen el is mentem orvoshoz vele, és a doki szerint 2 fajta ember létezik. Van akiknek elég napi 4-6 óra alvás, korán fekvők-korán kelők. Vannak akiknek 8-10 óra alvás is kell, ők a későn fekvők, későn kelők. Én a második csoportban vagyok. A doki azt tanácsolta, hogy ha nem tudok a korán fekvésre ráállni akkor az életrtimusomat, munkámat, életvitelemet igazítsam a későn keléshez. Ezt tettem. Hál istenek olyan munkahelyem van ahová reggel 9-re is bemehetek.

2019. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!