Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha félek a...

Mit csináljak ha félek a pszichológustól?

Figyelt kérdés
A szüleim elküldtek pszichológushoz, és félek attól hogy a pszichológus elmebetegnek fog titulálni akit elküld pszichiáterhez, hiszen ilyen helyre menni nem dicsőség, és normális emberek nem járnak oda. Meg félek hogy rosszakat mond rólam a szüleimnek. Egy ideje rossz a hangulatom, gyakran sírok, sok csalódás ért az életben mostanában.
2019. szept. 14. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosilag nincs olyan betegség hogy "elmebetegség" tehát nem fog ilyet mondani. Aki pedig emiatt őrültnek vagy elmebetegnek néz majd mert jártál pszichiátrián az egy primitív idióta. Ennyi. Nem kell ilyenekkel foglalkozni. Nem dicsőség kideríteni a problémádat? Ezt meg kimondta? Ez nem dicsőség kérdése hanem azért van hogy tudd van egy mentális betegséged. De még ha nem is tudják teljesen gyógyítani de kezelni tudják és tünetmentes leszel.
2019. szept. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj! Amiket leírtál, az nem jelent elmebetegséget. A család meg attól család, h elfogad olyannak, amilyen vagy. Nyugodj meg! Jobbulást!
2019. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mert a titoktartás rá is vonatkozik. És igenis járnak oda normális emberek is! Nyugi, nem fog bántani.
2019. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2019. szept. 14. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne félj. Mikor odamész, érdeklődj a keretekről, kérdezz rá bátran, hogy mit fog mondani szüleidnek és milyen esetben. Bizonyos mértékű titoktartás köti, nem tudom, mik a szakmai keretek ez esetben. Egyébként - én úgy tudom - diagnosztizálni klinikai szakpszichológus tud bármi ilyesmit. Attól, hogy az életben nehézségek értek, csalódásoktól és hasonlóktól vagy szomorú, nincs semmi ilyesmi bajod.
2019. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy egy normális pszichológus nem fog hülyének nézni. Biztos vagyok benne, hogy ő naponta találkozik nálad sokkal súlyosabb esetekkel. Megjegyzem, én is jártam, ráadásul nem is egynél. Nem mindegyikük volt szimpatikus, de akadt olyan, akinek még tudtam nyílni, ki tudtam önteni a lelkemet. Nem vagyok benne biztos, hogy ezek az órák segítettek rajtam, de már sokkal kiegyensúlyozottabbnak érzem magam, kevesebbet idegeskedem, stresszelek dolgok miatt. 19/L
2019. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon-nagyon sokat tud segíteni.

Kettővel ezelőtti válaszoló a pszichológust is azon szakemberek közé sorolta, akik gyógyszert adnak. Nem, ő nem ad, nem ír fel gyógyszert (nem is adhat), nem orvos.

2019. szept. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt kezdd elölről! Onnan, hogy 20 éves vagy.

Jobban gondold át, hogy hogyan fogalmazod meg!


Mert így elsőre nagyon érthetetlen. 20 évesen a szüleid nem iratnak be sehova. Fnőtt vagy, magad döntesz mindenről (feltételezem, cselekvőképességgel rendelkezel).

14 alatt még elmondhat a pszichológus dolgokat a szülőnek, de 20 évesnél, egy felnőtt páciensnél komoly titoktartás kötelezi, nem mond el semmit senkinek!! Hogyan gondolod ezt, hoby kotyog rólad össze-vissza? (Hiába nem orvos, akkor is komoly titoktartás kötelezi!). Ha nem akarsz pszichiáterhez menni, akkor hiába küld el akárhova... 20 éves vagy, fogd már fel! Neked kell magadról döntened!

2019. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szüleidnek nem mondhat semmit. Pszichiáterhez is csak akkor küld el, ha úgy látja, hogy súlyos a helyzet, a terápia önmagában nem segítene. Persze te megteheted, hogy nem mész el. Senki nem fogja ráderōltetni, hogy kezeltesd magadd! Ha neked jobb betegen élni, szenvedni, hát élj úgy.
2019. szept. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!