Van "határa" az orvosi titoktartásnak?
Figyelt kérdés
Természetesen elméleti kérdés, csak érdekel.
Tegyük fel, hogy az orvos tudomást szerez valamiről, ami komolyan törvénybe ütközik.
Például egy beteg bevallja a pszichológusnak, hogy embert ölt, de erről senki sem tud.
Ilyenkor is köti az esküje (legfeljebb megkérheti, ráveheti a beteget, hogy jelentkezzen a rendőrségen) vagy ebben az esetben kötelessége jelenteni?
2019. aug. 28. 09:50
1/2 anonim válasza:
Szerintem biztos van kibuvo. Gondolom a felettese felodhatja a titoktartasbol.
2/2 anonim válasza:
"Ha egy beteg bűncselekményt követett el, vagy annak elkövetésére készül, és ez az őt kezelő orvos tudomására jut, de ez a bűncselekmény nem veszélyezteti mások életét, testi épségét vagy egészségét, akkor ezt az orvosnak a titoktartási kötelezettség értelmében nem szabad a rendőrségnek jelentenie. Viszont ha ugyanezzel a bűncselekménnyel kapcsolatban a hatóságok megkeresik az orvost, hogy információhoz jussanak, akkor már köteles az orvos az őt megkereső szervet legjobb tudomása szerint tájékoztatni. A hangsúly tehát azon van, hogy a bűncselekmény milyen jellegű, illetve, hogy a hatóságok keressék az orvost, ne pedig az orvos a hatóságokat."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!