Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éreztétek már azt, hogy...

Éreztétek már azt, hogy szükségetek lenne egy példaképre, egy mesterre?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok, sok minden érdekel (röviden: a világ :)), de elsősorban a humán tudományok, illetve a művészetek. Rendszeresen olvasok, ami tök jó, de nem elég: úgy érzem, sokkal jobb lenne, ha emellett volna egy idősebb, nagyobb tudású félig barátom-félig mesterem, akire emberként is fel tudok nézni, és akitől személyesen tanulhatok csupán a beszélgetéseinken keresztül. Persze ott vannak az egyetemi tanárok, de az nagyon más, amire én gondoltam, az sokkal személyesebb, nagyobb hangsúlyt fektet a kettőnk közötti kapcsolatra, nem valamiféle tananyag leadásról, és mellette egy kis beszélgetésről lenne szó.
2019. aug. 20. 19:39
 1/4 A kérdező kommentje:
De már az is jó lenne, ha találnék egy hozzám hasonló világnézetű fiatalt, akivel együtt élhetnénk át e tanulás (mely szerintem sokkal magasabbrendű, mint az iskolai, egyetemi stb.), e felfedezés örömeit. :) Csak ezzel az "egyedül olvasgatok", meg "egyetemen a tanár megtartja az előadást"-tal kapcsolatban van olyan érzésem, hogy túl személytelen.
2019. aug. 20. 19:44
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem , sosem . Modern kor tömeges dolgok gagyi ömlik a kamu a felesleges . De régen is keresni kellett a szem3lyre szabottat , mindenkinek aki nem érte be amit kapott mennyiségben tartalomban stb . Van mmegoldás mindenre többféle is akár . Magadnak tanulsz alakítasz tapasztalsz 3s önmagad 3led meg a közöset másokkal ..
2019. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2

Neked azért szükséged lett volna egy nyelvtan "mesterre"

2019. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Óó teljesen értem mire gondolsz! Én ezt a személyt a házi orvosomban találtam meg, aki egy tündéri ember és imádom hallgatni őt, a tanácsait. Illetve engem elég sok minden érdekelt és sok helyre eljárogattam, ahol ugyanúgy idős emberekkel találkoztam, akik megosztották velem a történetüket és nagyon elgondolkodtatóak voltak.

Viszont az idős emberek azért is bölcsebbek, mert ők már megtapasztalták azt, amit mi még nem. Tehát részben ezért is tudunk tanulni tőlük, de ez tudod valahogy nem az igazi, mert emberként nem csak agyilag kellene értelmezni a szavakat, hanem át is élni.

Emellett szerintem egy jó beszélgetés során bárkitől lehet tanulni legyen az idős vagy fiatal. Már csak azért is, mert ha a másik fél hozzá adja a sajátos gondolatait, személyiségét és véleményét a beszélgetéshez, akkor érezni fogod, hogy valamit tanultál, valamivel több lettél.

2019. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!