Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem akkora...

Csak szerintem nem akkora gond a népesség fogyása?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan az folyik, hogy fogy a népesség és ez mekkora katasztrófa. Én viszont ezt nem így gondolom. Részben Malthus elméletével értek egyet, a túlnépesedés az emberiség nyomorának egyik fő veszélye. A Föld népességének növekedési üteme őrületesen felgyorsult. A tartalékokat egyre nagyobb mértékben éljük fel és ez hosszú távon szerintem nagyobb gond mint, hogy egyes nemzeteknél népességcsökkenés van. Szerintem jobban járnánk egy olyan bolygóval amit kevesebben laknak, ám nagyobb jólétben (bár ez elég utópisztikusan hangzik).
2019. júl. 26. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Volt az elmúlt napokban már hasonló kérdés. Itt is kifejteném az álláspontomat, hogy nem mindegy, hol fogy és hol növekszik. A nyomornegyedekben, a harmadik világbeli országokban jobb is, ha nem nő tovább, viszont hozzájuk képest Európa valóban le van maradva.
2019. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Az sem lenne gond, ha az emberiség eltűnne a Földről. Kártékony faj.
2019. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem inkább az tetszik, hogy sok scifiben megjelenik az egy bolygó egy nép, egy faj, egy ország felosztás. De a való életben valósággal irtózik mindenki ettől. Pedig egy kínai pont olyan ember, mint egy afrikai, csak picit más jellemzői vannak, mert máshol élő "alfaj".

Nem gond a népesség csökkenés. Az a baj, hogy országok és népek vannak, akik az életben nem lennének hajlandóak egybeolvadni szomszédaikkal. Amíg ez a felfogás ennyire elfogadott és támogatott (pl nacionalizmus), addig az emberiség sose lesz egy egész. Addig pedig közös érdekek (mint pl a bolygó, ahol élünk) mindig a nemzet érdeke mögé fognak sorolódni.

Az emberiség pont ezért érett meg a pusztulásra. A faj túl fogja élni szerintem (elég jól tudunk alkalmazkodni a szélsőségekhez is), és talán a túlélők majd jobban emberek lesznek, mint mi jelenleg. Talán. (Nem írtam el, jelenleg tényleg nem vagyunk igazán emberek, inkább csak önző állatok, nem pejoratív értelemben szólva)

2019. júl. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az épeszű ember ezt nem gondnak fogja fel, csak a kapitalista mocskok nem örülnek annak ha nincs elég droid. Egyrészt hamarabb fogynak a tartalékok, másrészt az állatvilág és a bolygó megsínyli az emberi pusztítást.

Továbbá még mindig több nincstelen söpredék szaporodik a világon, mert annyira buták hogy nem látják már a mintát maguk előtt.

2019. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a kérdés: 3-5 közt tömegközlekedési eszközön utazva gond, nagy gond. Otthon, akinek párja van, akkor meg nem gond. Fura...
2019. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!