Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy reagálnátok, ha meghívnán...

Hogy reagálnátok, ha meghívnának benneteket egy esküvőre és a vacsorára is, majd 1 (egy) nappal a nagy nap előtt kérnék, hogy bocsi, mégse gyertek?

Figyelt kérdés
Kapna ez után tőletek egy fityinget/petákot is nászajándékba? Nem bunkóság ez? Csak én érzem annak?

2018. aug. 17. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Indok ?
2018. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
elváltak máris?
2018. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Valami ok biztos, hogy van rá, ha ilyen súlyos döntést hoztak. A dolog nem rólatok szól, nekik ezt megmondani kellemetlenebb lehetett, mint nektek meghallgatni. A nászajándék az ismeretség-rokonság szintjétől függ, mondjuk, az ember a testvérének akkor is ad, de a szomszédnak nem.
2018. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha csak engem nem hívnának meg, akkor elküldeném a sunyiba, ha egyáltalán nem lenne semmi, akkor pedig elfogadnám.
2018. aug. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Indok - na az nincs.
2018. aug. 17. 19:44
 6/12 A kérdező kommentje:

Anyósom testvérének egyik gyermeke. Szóval a párom első unokatestvére. Ha jól értem, az esküvő meglesz, csak miután kiküldték a - névre szóló - meghívót, jutott eszükbe, hogy (verziók, mittudomén melyik lehet a helyes, vagyis az IGAZ) 1. sok lesz a végszámla 2. talán mi mégse kellenénk oda.


Illetve mondtak olyat is, hogyha mégis elmegyünk, fizessünk bele a cech-be, de ne arányosan, hanem akkor mondjuk fizessük ki a végszámla mondjuk 20%-át, ami valljuk be, egy tetemes összeg.


A hangsúlyos kérdés:


Kapna ezután az ifjú pár egy fityinget (1.000, azaz ezer forintot is akár) nászajándékba? (Én kicsit úgy vagyok vele, hogy ha én nem kellek oda, akkor a csatolmányaim se kelljenek (megtöltött pénztárca, aranyóra, stb.)

2018. aug. 17. 19:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy jó viszonyban vagytok-e vagy sem. Én személy szerint nem adnék nekik ezek után, ha ezt velem csinálták volna meg.
2018. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásul venném, ajándékot nem kapnának és nem is keresném különösebben a társaságukat.

Ha alapból kkevés embert hív meg (szűk családi kör, pár barát) akkor oké, ők ilyet akartak.

Így viszont hogy küldtek meghívót, majd közlik hogy inkább ne gyertek, na így elég gáz.

2018. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Ezt nagyon megalázónak tartanám. Szóba se állnék velük többet. Nagyon vastag a bőr a képükön..
2018. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék semmit. Meg milyen dolog már, ha mentek is, ti fizessetek nem kis pénzt? Ezek után csak felületesen tartanám a kapcsolatot.
2018. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!