Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A vagdosás nem megoldás?

A vagdosás nem megoldás?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve kezdtem. Akkoriban nagyon szarul alakult minden, nem tudtam mit csináljak, meg akartam halni. Még most is sok problémám van és le szeretnék állni a vagdosással de nem megy. Olyannyira utálom magam, ahogy kinézek hogy nem tudom abbahagyni. Történt már veletek hasonló?

2017. okt. 25. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem az.

Én nem nézlek le emiatt, de nem lesz jobb neked tőle.

2017. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
De, az. Valami kis izgalmat visz az életbe, ha már értelmeset nem tudsz kitalálni.
2017. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Persze! Jelenleg is evési zavarokkal küzdöm mert az önbizalmam a béka segge alatt sincs. Engem is hagytak el, aláztak meg, elszakítottak az otthonomtól, a barátaimtól. A legjobb barátnőm a legnagyobb szarban dobott el magától, ez volt számomra a kiváltó ok hogy bántsam magam. Feleslegesnek éreztem magam és úgy gondoltam hogy megérdemli a szánalmas testem/lelkem ezeket a sebeket. Na most azt kell tudnod hogy hiába gondolhatsz/érezhetsz te is hasonlót, ez akkor sem megoldás. Ne akar elszomorítani a körülötted lévőket azzal hogy magadnak ártasz. És a tested se fogja később meghálálni a buta döntéseket. Hagyj fel vele. Nézz fel az égre, nagy levegő és hajíts ki az ablakon(persze nem szó szerint xD) mindent amivel bántani akartad magad vagy amihez rossz emlék fűz. Tisztítsd meg az elmét és keress olyan embereket akik mellett jól érzed magad! :) de ha esetleg beszélgetni szeretnél vagy bármi írj egy privátot, ugyan is én is átestem ezen. Remélem tudtam segíteni
2017. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mire lenne megoldás? Semmire.

Figyelemre, szeretetre vágysz. Nem tudod kezelni a stresszt, frusztrációt, amit így próbálsz levezetni. Ezek lehetnek az okok. Utóbbin egy pszichiáter tud segíteni, fordulj hozzá bizalommal, ha egyedül nem megy. Nem szégyen, sokan vannak hasonló helyzetben.

2017. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha utálod, ahogy kinézel, akkor indulás edzeni, hegekre tetkó és pszichológus.

Ennyi a történet, 2 éven belül magadra sem fogsz ismerni.

2017. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Megmutatod nekem kérdező? Ha szeretnéd beszélgethetünk privátban is ha tudok segíteni.
2017. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kén_ ***** válasza:

Attól függ miért csinálod. Ha figyelemfelkeltés miatt, akkor csak akkor nevezhető hasznosnak, ha felhívja más figyelmét arra, hogy problémákkal küzködsz. Hatásosabb, ha ezesetben inkább a szádat használod, és kommunikálsz a problémáidról valakivel.

Lehet más miatt is. Én például azért csináltam, mert tele voltam kétségbeeséssel, fájdalommal - nem fizikai -, és üresnek éreztem magam. Pillanatnyi megoldásnak jó volt, mert elterelte ez a fajta fájdalom a figyelmemet, de!


Semmiféle problémára nem lehet hosszantartó, eredményes megoldásként tekinteni önmagunk vagdosását, pusztítását. A problémák ettől nem fognak eltűnni, megoldódni, csupán elhalványulnak egy rövid időre.


21/F

2017. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak gondolkodás.
2017. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem megoldás az önvagdosás, sőt, nagyon rossz és káros dolog. Nekem is vannak mindenféle lelki problémáim meg voltak is már régebben is. Mostanában főleg önbizalomhiány, önutálat, ilyesmi, de konkrétan ártani magamnak... Arra azért nem lennék képes.

Keress egy jó pszichológust/pszichiátert. Mindenképpen kérj segítséget és minél előbb hagyd abba, persze tudom, hogy ez nem lesz könnyű, de hosszú távon súlyos sérüléseket meg mindent okozhat ez, szóval tényleg nem hasznos és semmire nem megoldás.

2017. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Akkor 98% eséllyel borderline személyiség zavarod van. ThalassaHÁZ vagy ha van rá pénzed magán terapeuta is szóba jöhet a megoldáshoz vezető úton.
2017. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!