Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Unatkozom a barátaim társaságá...

Unatkozom a barátaim társaságában. Ez normális?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben észrevettem, hogy a kapcsolatom a barátaimmal eléggé unalmassá vált. Már nem tudom jól érezni magam a társaságukba, ráadásul úgy érzem, hogy nem is igazán figyelnek rám (így már nekem sincs kedvem rájuk figyelni), úgy érzem barátságunkban különböző posztok vannak, ergo nem vagyunk "egyenrangúak", szerintem az egész egy ember köré összpontosul, ő van a középpontban. Ráadásul az évek során nem beszéltük meg a problémáinkat, szinte mindent a szőnyeg alá söpörtünk. Nem tudok szabad, önmagam lenni, nem merem elmondani a véleményem, mert félek, hogy lenéznének/gonosznak gondolnának/elítélnének/kibeszélnének. Van, amikor sokat nevetünk, olyankor nagyon jó, de ha jön valamilyen gond, akkor nagyon rossz. Gondolkodtam már rajta, hogy elhagyom a barátságot, de félek, hogy egyedül maradnék és még több évig azt kellene néznem, hogy ők milyen jól elvannak, nevetgélnek. Én változtam volna ennyire? Mit tehetnék, hogy megváltozzon a kapcsolatunk?

2016. ápr. 20. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen mintha magamat olvastam volna.

Nekem kissé megfáradt a kapcsolatom az eredeti baráti társaságommal, viszont nekem van egy másik "bandám" is, akiktől meg tudom kapni azt, amit az originál társaságomtól már egyre kevésbé.

2016. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló a problémám kedves kérdező
2016. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is két bandában vagyok benne, és eleinte én is megkaptam azt amit a másikból hiányoltam, de mostanra már az is ellaposodott:/.
2016. ápr. 21. 16:53
 4/5 anonim válasza:

Szia,szerintem vagy beszéld meg velük a problémáidat ,hogy úgy érzed nem vagy fontos nekik ,vagy kezdj el másokkal is barátkozni. Nem azt mondom hogy velük már ne ,de egy kicsit másokkal akikkel egy hullámhosszon vagy.

Írtad ,hogy nem mered elmondani nekik akkor gondold végig ,hogy igazi barátok?? Nem pont az igazi barátokkal tudsz megbeszélni minden fájdalmat ,ezen gondolkozz,hogy érdemes egyáltalán értük szenvedni ,harcolni. Remélem érted mire gondolok és tudtam segíteni. Sok szerencsét.

2016. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Csak most láttam, hogy írtál és köszönöm a választ! Nem biztos, hogy érdemes lenne folytatni a kapcsolatot, de még próbálkozok, hátha, és abban teljesen igazad van, hogy ha másnak nem, akkor a barátainknak igazán elmondhatnánk gondolatainkat, érzéseinket (csak én sajnos nem igazán merem...
2016. máj. 4. 11:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!