Elsőéves egyetemisták/főiskolások, akiknek gimi alatt nem (nagyon) voltak barátaik, ti is tapasztaljátok ezt?
Van 2 barátnőm (nem hármas baráti társaság,külön élethelyzetben ismertem meg őket),de egyik barátság sem az a típusú,amiben minden második nap találkozunk és megyünk valahova (mivel nem lakunk egymás közelében). Hozzá kell tennem,hogy nem voltak jók a gimis éveim,az egyik barátnőmet onnan ismerem,rajta kívűl nem is tartom a többiekkel a kapcsolatot egyáltalán.
Bekerültem az egyetemre és összebarátkoztam 2 lánnyal és voltam olyan hülye,hogy azt hittem,hogy most aztán felpezsdül az életem,mászkálunk,szórakozni megyünk. A hónapok során viszont felismertem, hogy mindenkinek megvan a még középsuliból összeverődött baráti köre és nagyon jól elvannak. Rá kellett jönnöm,hogy nekem nagyobb szükségem van a barátságukra állandó baráti társaság híján,mint nekik én rám.Persze ezt szégyellném bevallani előttük.
Ritkán persze vannak közös programok,de sajnos állandó társaság híján nagyrészt itthon vagyok,pedig szívesen mozdulnék ki többször....
Valaki valami hasonlót tapasztal? Hogy van az egyetemen/fősulin egy kisebb társasága,de a sulin kívül magányosnak érzi magát?
Nekem pl a csoporttársaim között nincsenek barátaim, és inkább az évfolyamomon/szakomon kívül van több.
Elsőben benne voltam ugyan egy nagyobb társaságban, de aztán onnan az egyik kulcsember átiratkozott másik egyetemre, aztán szépen lassan szétestünk. Most meg ugye MSc-n más csoporttársaim vannak, mindenhonnan jönnek emberek, a régiekkel nem nagyon tartom a kapcsolatot, így nem mászkálok velük sehová, csak suliban beszélünk. Egyetemi kávézókban, könyvtárban, egyetemi bulikban könnyű ismerkedni, ha gondolod próbáld ki.
Nem voltam. Nem is az a probléma,hogy az egyetemen lennék magányos,mert szerencsére van kikkel beszélgetnem. Csak a közös programokat hiányolom,mivel nekem nincsen más baráti társaságom,akikkel ellehetnék,úgy mint a többbieknek.
A gimis barátságok/társaságok az egész egyetem évek alatt is ennyire aktívak és fők lesznek vagy inkább idő kell,míg jobban összeszokunk?
Érdekes, nálunk pont fordítva volt. Lehet, hogy az embereknek még megvoltak a gimis barátaik, ezt nem minden esetben tudom, de többség budapesti volt egész életében, ott is jártunk egyetemre, mégis egymással lógtunk folyamatosan és mindent közösen csináltunk. Ha nem is mindenki, de minden napra vagy minden programra össze lehetett szedni elég embert, aki ha nem is volt épp közeli barát, de szorongás nélkül, jót beszélgetve vagy akár ökörködve el lehetett tölteni az időt.
Az egész gólyatáborban kezdődött, ott csoportokra voltunk osztva és az egyik csoport jelentős része tartósan összeállt, de becsatlakoztak mások is, igaz, ők is mind gólyatáborban. Szerintem később nem jött senki új, nem azért, mert bárkit kizártunk volna, hanem mindenki, akit ismertem, gólyatáborban talált társaságot, aki meg nem volt, őket nem is nagyon láttam senkivel sem beszélgetni, a bulikra is azok jöttek el, akik gólyatáborban voltak.
Egy másik fajta csoportosulás meg a kollégiumokban volt, az ottaniak inkább közös sportokra jártak meg ugye lényegében együtt éltek, emiatt nem mentünk el velük külön bandázni, de az is egy stabil társaság volt, akikre bármikor bármiben lehetett számítani.
Kérdező, még csak első éves vagy. Ilyenkor még az emberek kötődnek valamennyire a középsuliba és a gimis barátaikról sem szakadnak még le annyira. Figyeld meg, hogy később ez változni fog! Ahogy egyre többet lesztek együtt egyetemen, a csoporttársakkal egyre több közös szenvedésekben lesz részetek, és ez össze fog titeket kovácsolni, és egy idő után mindenki az egyetemi környezetére fog koncentrálni, mert oda köti az élete, a mindennapjai ott zajlanak (és ugyanúgy a többi régi gimis barátjaikat is leköti majd a saját egyetemük), így el fognak halványulni a régi barátságok. Most még persze első évben igyekeznek a régi idők emlékére erőltetni a dolgot, de ezek elkopnak majd (ami persze nem törvényszerű mindenkinél, de a nagy tendencia ez szokott lenni).
A másik, hogy első évben általában nem is azzal barátkozik össze az ember, akivel egyetem végén úgy válik el, mint a legjobb barátjával. Én pl. akikkel első félévben barátkoztam, ma fogalmam sincs, hogy mi van velük, nem is érdekelnek. Később haverkodtam össze a legjobb barátaimmal, akik még egyetem után is jó barátaim. Lehet, hogy neked is még előtted van, hogy megtaláld a legjobb barátnődet. :)
De ez rajtad is múlik, legyél nyitott, ismerkedjél, gondolom egyetemen számos lehetőség van, sok program, ahová el tudsz menni, embereket tudsz megismerni. Nem muszáj társasággal menni, mehetsz egyedül is. Az a lényeg, hogy ne görcsölj ezen, majd adja magát a dolog, de ehhez neked is változni kell, ne legyél zárkózott. Ez már egyetem, ahol felnőtt nő vagy, nem pedig a gimi, ahol mindenki be van skatulyázva.
És az utolsó tanácsom, hogy inkább pasizz, ezzel foglalkozz, ne azzal, hogy barátnőket szerezz :D
Mintha én írtam volna ezeket.
Gimis osztálytársaimat nem szerettem, senkivel nem tartom a kapcsolatot, csak a volt barátommal (de ő 1-el felettem járt)
Bekerültem egyetemre, azt hittem lesz minden. Mindenkinek megvan a saját maga kis társasága vagy a suliból, vagy még régebbről. Főleg úgy, hogy egy olyan szakra járok, ahova főként lányok járnak és még az élet sem pezseg a srácoktól.
21/L
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!