Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták! Csak én vagyok...

Egyetemisták! Csak én vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés
Egy nehéz tárgyat csak harmadjára tudtam teljesíteni, annyira sokat szenvedtem vele, hogy még fogadalmakat is tettem (ha sikerül elkezdek sportolni stb.). A vizsga után néhány napig euforikus hangulatban is voltam, most viszont már utólag belegondolva nem érzem olyan nagy dolognak és a motivációm megint a nullára csökkent. Normális ez?

2016. jan. 24. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen
2016. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gépelemek1? Na azzal én voltam így. 2hétig assetudtam holvagyok voltam, meglett a 4es, meh
2016. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok, az utolsó kérdésedre válaszoltam, nem a címben lévőre
2016. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én úgy tanulok az ilyen tárgyakra, hogy a tananyag kb. 60-70 %-át, amit értek azt totál megtanulom, 10-20%-át, ami kevésbé megy, azt csak nagy vonalakban tanulom, hogy értsem és tudjam nagyjából, de nem mélyedek részletekbe, a maradék 10-20%-át, amit kétszeri tanulásra se fogtam fel, azt hagyom a fenébe, nem pazarolok rá időt, később se fogom megérteni, így a kettes tuti megvan mindig. De nekem is voltak olyanok, amikből még az aláírást se szereztem meg, mert olyan z.h.-k voltak a követelmények, hogy akinek az aláírása meglett, egy hétig ünnepelt :D
2016. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%
Nagy szar az egyetem
2016. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem tudom, én mindig örülök, a jó jegyeknek. Olyan még nekem nem volt, hogy harmadszorra sikerüljön valami, legrosszabb esetben másodjára meglett, de el tudom képzelni, hogy harmadik vizsgaalkalomra - abban a félévben utolsó lehetőségként - elég stresszes lehet vizsgázni.

Nyilván örülök egy sikeres vizsgának, de ha valamit tényleg nehéznek találok, vagy olyan tárgyról van szó, amit kevésbé szeretek, akkor inkább csak megkönnyebbülök, hogy azon is túl vagyok. Eufórikus állapotba akkor kerülök, mikor számomra fontos és érdekes tárgyakból 5-öst szerzek. Nyilván ez nem tart örökké és a motiváció se. Nem csak akkor kell tanulni/dolgozni, mikor az ember motivált, hanem akkor is, mikor nem. Ez elég komoly fegyelmet igényel, de ha mindenki mindent csak akkor csinálna, amikor motivációt érez, akkor semmiből se lenne semmi. Meg kell tanulni motiváció nélkül is a maximumot nyújtani.

2016. jan. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!